Mikołajkowy „WIRUS DOBROCI" - ruszyła VI edycja akcji „List do Św. Mikołaja”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 listopada 2021

Choć za oknem daleko jeszcze do zimowego krajobrazu spowitego śniegowym puchem, wśród Seniorów z Klubu Seniora, Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz dzieci z rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny zagościł już „WIRUS DOBROCI :-)” związany z mikołajkowymi prezentami, a wszystko to za sprawą Pani Eweliny Wojciechowskiej inicjatorki Akcji „Listu do św. Mikołaja” oraz ponad 150 Darczyńców, którzy wezmą w niej udział. Już po raz szósty nasi kochani Seniorzy orz dzieci będą mogli doświadczyć, otwartych serc wolontariuszy, pisząc bardzo osobiste listy do Św. Mikołaja, dzieląc się w nich niejednokrotnie swoimi historiami życia, troskami ale także opisując swoje marzenia. Zarówno te małe, niepozorne jak i te poważniejsze, które pozwolą przetrwać czas choroby, osamotnienia i lęku o własne zdrowie, a także spełnić pragnienia o wymarzonej lalce, klockach czy plecaku.

Pani Elżbieta prosi o glukometr, Pan Stefan marzy o radiu bądź gramofonie który będzie mu umilał zimowe poranki, Pani Wanda marzy o ciepłym i grubym kocu, bo marznie, a nie stać ją na taki zakup z jej skromnej emerytury. Antosia prosi Mikołaja o lalkę – syrenki, bo uwielbia syrenki. Wiktorek marzy o klockach, bo kocha budować. Kacper prosi o świecący tor i autka, a Kubusia bardzo interesują cyferki i literki, więc bardzo prosi Świętego Mikołaja o laptop edukacyjny. To tylko nieliczne przykłady marzeń, które w listach płyną do Darczyńców, by dzięki Nim mogły stać się rzeczywistością. Dla Naszych Seniorów i dzieci jest to czas niezwykłych przeżyć i wzruszeń, że wśród nas wciąż nie brakuje ludzi, którzy chcą dzielić się z innymi. Trzymamy kciuki za ten szczególnie intensywny czas pracy, by mikołajowe sanie z prezentami dotarły na czas, życząc wszystkim dużo wytrwałości, a przede wszystkim zdrowia. Do zobaczenia w finale Akcji, który planujemy na 6 grudnia.

W tym roku obdarowanych zostanie ponad 150 osób. Wzorem lat ubiegłych wiemy, iż przedsięwzięcie to stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych osób, a obecnie ze względu na wiele zagrożeń zdrowotnych oraz utrudnień komunikacyjnych pojawi się mnóstwo dodatkowych utrudnień. Tym bardziej doceniamy determinację i niezłomną chęć w jego realizacji. W tym roku szczególne podziękowania płyną do Pani Eweliny, która mimo trudności nadal wspiera naszą akcję oraz do jej wiernych przyjaciół pomocników – Pani Kasi, pani Ani oraz Pana Michała, dzięki którym kolejna edycja pomocy dla podopiecznych Ośrodka się odbędzie.

Autor: Beata Kotlicka

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie