O sile przyjaźni – „Ella Bella Bingo”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
23 września 2022

Pięcioletnia Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie…

Na norweski film animowany „Ella Bella Bingo” o przygodach małej, wyjątkowo optymistycznej dziewczynki zaprosiliśmy w dniu 21.09.2022r. dzieci uczęszczające do placówek wsparcia dziennego.

Film wzbudził zaciekawienie młodych widzów i zachęcił do refleksji nad poruszanymi zagadnieniami tj. przyjaźń, szacunek, wybaczanie, kreatywność, pomysłowość. Humorystyczna mieszanka zabawy i śmiechu pozwoliła odpowiedzieć na pytania: Jak odnaleźli się przyjaciele w nowej sytuacji? W jaki sposób Ella Bella wykorzystała swoją kreatywność i zdolność do rozwiązywania codziennych problemów?

Integracyjne wyjście do kina zorganizowane zostało w ramach realizacji projektu pn. „Mały Wielki Człowiek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Autor: Aleksandra Stanowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie