Zakończenie „Szkoły dla rodziców i wychowawców”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 maja 2024

W dniu 28.05.2024r. odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe w ramach programu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. Był to czas na podsumowanie programu, ale i na wręczeni dyplomów dla rodziców, którzy ukończyli pełen cykl szkoleniowy.

Warsztaty obejmowały 10 spotkań i były prowadzone cyklicznie w okresie od marca do maja br. Podczas ww. spotkań uczestnicy na przykładzie swoich doświadczeń mogli dzielić się wiedzą, umiejętnościami w zakresie opieki i wychowania dzieci oraz jednocześnie uczyć budowania pozytywnych relacji z dziećmi.

Podczas warsztatów trenerzy poruszali kwestie z zakresu m.in. stawiania jasnych granic i wymagań wobec dzieci, poznania i rozumienia uczuć własnych oraz dziecka, zachęcania dzieci do współpracy, wspólnego rozwiązywania problemów i konfliktów, poszukiwania lepszych niż kara sposobów uczenia dziecka samodyscypliny oraz zachęcania do samodzielności, stosowania wobec dzieci pomocnych zachęt i pochwał.

Dziękujemy Rodzicom biorącym udział w warsztatach - za zaangażowanie, czynny udział w zajęciach oraz za wspaniałą i twórczą współpracę! Gratulujemy ukończenia kursu i życzymy sukcesów wychowawczych!

Dziękujemy również trenerom – Pani Beacie Lorent i Pani Katarzynie Guraździe –za przygotowanie zajęć, przeprowadzenie warsztatów oraz osobiste zaangażowanie w projekt.

Program „Szkoła dla rodziców i wychowawców” realizowany był w ramach projektu „Mamo, Tato – bycie z Tobą daje moc!”. Pełen cykl szkolenia ukończyło ośmioro rodziców.

Autor: Aleksandra Stanowska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie