Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

Aktualności

Artykuły

Wielkanocne tradycje

Przejdź do - Wielkanocne tradycje

W dniu 15.04.2019 r. odbyło się spotkanie Grupy Wsparcia w ramach projektu socjalnego realizowanego przez tut. Ośrodek pn. „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Zostało ono przygotowane przez asystentów rodziny z Zespołu Wspierania Rodziny. Tematyką spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne oraz tradycje związane z przystrajaniem koszyczków i robieniem wypieków.

Aleksandra Stanowska
23 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Wielkanocne tradycje

Odszkodowania Dariusz Przybylski- kolejny partner programu RODZINA +3

Przejdź do - Odszkodowania Dariusz Przybylski- kolejny partner programu RODZINA +3

Kolejnym partnerem, który zadeklarował współpracę w realizacji programu „RODZINA +3” skierowanego do rodzin wielodzietnych, w tym wielodzietnych rodzin zastępczych jest właściciel Firmy „Odszkodowania Dariusz Przybylski” ul. Reymonta 41/10. Właściciel firmy oferuje rodzinom wielodzietnym bezpłatną analizę zasadności roszczeń do 20 lat wstecz, bezpłatną pomoc przy zgłaszaniu szkód osobowych i majątkowych, 5-10 % ulgi należnej prowizji za prowadzenie spraw dotyczących szkód osobowych i majątkowych.

Karolina Grzejszczak
11 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Odszkodowania Dariusz Przybylski- kolejny partner programu RODZINA +3

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Przejdź do - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniu 03.04.2019r. w tut. Ośrodku odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach II edycji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Warsztaty mają na celu podniesienie kompetencji rodzicielskich wśród rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Joanna Nagielska
9 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”: Warsztaty w placówce przy ul. Konopnickiej

Przejdź do - Kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł”: Warsztaty w placówce przy ul. Konopnickiej

Trwa kampania „Zachowaj Trzeźwy Umysł” w placówkach wsparcia dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Tym razem członkowie Zespołu Profilaktyki z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przeprowadzili warsztaty dla dzieci w placówce wsparcia dziennego MOPS w Radomsku, mieszczącej się przy ul. Konopnickiej. Tematem warsztatu był: „Mój sposób na nudę”. W zajęciach uczestniczyli również podopieczni z placówki przy ul. Reja. Kolejne warsztaty zaplanowano 10 kwietnia w placówce przy ul. Strażackiej.

Jacek Paszewski
26 marca 2019

O dojrzewaniu słów kilka

Przejdź do - O dojrzewaniu słów kilka

W dniu 25.03.2019r. w tut. Ośrodku odbyły się kolejne zajęcia grupy wsparcia realizowanej w ramach II edycji projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Na dzisiejszym spotkaniu rodzice mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób przygotować się do rozmowy z dzieckiem o dojrzewaniu. Po pierwsze na pewno warto z dzieckiem rozmawiać, kiedy tylko zacznie zadawać pytania.

Karolina Kornacka
25 marca 2019
Czytaj więcej o: O dojrzewaniu słów kilka

Partnerstwo lokalne na rzecz wolontariatu

Przejdź do - Partnerstwo lokalne na rzecz wolontariatu

Kolejny etap projektowego partnerstwa już za nami. Podczas spotkania udało się dokonać wstępnej diagnozy lokalnych potrzeb wraz z diagnozą potencjału poszczególnych partnerów w obszarze wolontariatu. Zarówno z poziomu stowarzyszeń, organizacji jak i instytucji pomocowych czy placówek oświatowych wynika, iż istnieje duże zapotrzebowanie na aktywność woluntarystyczną, zaś połączenie sił i możliwości może pozwolić na zabezpieczenie potrzeb zarówno potencjalnych ochotników jak i środowisk wymagających wsparcia. Zadaniem na kolejny etap jest przygotowanie i zawiązanie partnerstw, które - działając w konkretnych grupach roboczych określą obszar działania wolontariuszy. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie w dniu 18 marca 2019 r. (poniedziałek o godz. 10.00 w świetlicy przy ul. Kościuszki 12 a/budynek „C” parter). Zapraszamy!

Iwona Broszkiewicz
15 marca 2019

Zespół ds. świadczeń z funduszu alimentacyjnego - zmiana lokalizacji

Przejdź do - Zespół ds. świadczeń z funduszu alimentacyjnego - zmiana lokalizacji

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, ul. Kościuszki 10 informuje, że od dnia 13-03-2019 Zespół ds. świadczeń z funduszu alimentacyjnego został przeniesiony do Budynku C, pokój nr 8 (postępowanie z dłużnikiem alimentacyjnym) i pokój nr 9 (postępowanie z wierzycielem).

Dorota Skórka
13 marca 2019

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Przejdź do - Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

W dniu 06.03.2019r. w tut. Ośrodku odbyły się drugie zajęcia warsztatowe pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Ww. zajęcia mają na celu podniesienie kompetencji rodzicielskich wśród rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Ww. zajęcia realizowane są w ramach II edycji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. Na dzisiejszych warsztatach uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat stawiania jasnych granic i wymagań wobec dzieci. Przypominamy, iż kolejne zajęcia odbędą się w dniu 14.03.2019r. (czwartek). Serdecznie zapraszamy.

Karolina Kornacka
8 marca 2019