Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

Aktualności

Artykuły

Co rodzice powinni wiedzieć o uzależnieniach?

Przejdź do - Co rodzice powinni wiedzieć o uzależnieniach?

W dniu 19.09.2018r. na terenie tut. Ośrodka asystenci rodziny zorganizowali spotkanie ze specjalistą Panem Adrianem Stojeckim wrmach prowadzonych Grup Wsparcia. Tematem pogadanki było uzależnienei od narkotyków. Jak wiadomo od wielu lat ludzie walczą z różnego rodzaju uzależnieniami. Rodzice podczas spotkania mogli dowiedzieć się jakie są symptomy świadczace o tym, iż w życiu dziecka pojawiły się używki oraz jak ustrzec dziecko przed uzależnieniem. A także, gdzie szukać pomocy w przyspadku, gdy nasze pociechy sięgną po narkotyk. Celem zajęć było uswiadomienie rodzicom, że zapobieganie uzależnieniom jest najskuteczniejszym sposobem niedopuszczenia do groźnych skutków.

Katarzyna Krzesińska
21 września 2018

Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

Przejdź do - Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

W ramach Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w dniu 21.09.2018r. nastąpi oficjalne a zarazem uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej.

Aneta Kowalczyk
20 września 2018
Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie Klubu Integracji Społecznej

Rodzinnie i smacznie

Przejdź do - Rodzinnie i smacznie

W ramach realizacji projektu: „Mamo-Tato bycie z Tobą daje moc!” w dniu 14.09.2018r. asystenci rodziny zorganizowali wyjście do pizzerii. Uczestnicy mięli okazję spędzić wspólne chwile ze swoimi dziećmi w restauracji. Celem wyjścia było zapoznanie ze sposobem przyrządzania pizzy oraz uwrażliwienie dzieci oraz ich rodziców na kulturalne zachowywanie się w restauracji i poznanie nowych form spędzania czasu wolnego. Wszyscy po degustacji zgodnie stwierdzili, że pizza była bardzo smaczna. Wyjście było bardzo udane.

Katarzyna Krzesińska
20 września 2018

Piknik "Radomsko z tamtych lat"

Przejdź do - Piknik "Radomsko z tamtych lat"

W czwartek 23 sierpnia 2018r. dzieci, młodzież, seniorzy, pensjonariusze Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku odpowiedzieli na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Pomagajmy razem” i uczestniczyli w festynie integracyjnym „RADOMSKO Z TAMTYCH LAT”. Celem imprezy była promocja społeczności lokalnej oraz działań wspólnotowych. Na uczestników festynu czekała wystawa zdjęć pochodzących w większości z prywatnych archiwów radomszczan. Tematami wystawy były: „Ja w dzieciństwie”, „Radomsko w moim obiektywie”, „Radomsko wczoraj i dziś”.

Aleksandra Stanowska
4 września 2018
Czytaj więcej o: Piknik "Radomsko z tamtych lat"

Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

Przejdź do - Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

W dniu 29.08.2018r. w tut. Ośrodku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia, która jest realizowana w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość dowiedzieć się czym jest właściwie poczucie wartości oraz w jaki sposób budować poczucie własnej wartości u dziecka.

Karolina Kornacka
4 września 2018
Czytaj więcej o: Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?

Piknik rodzinny

Przejdź do - Piknik rodzinny

W dniu 31.08.2018r. Asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizowali dla rodzin objętych ich wsparciem II Piknik rodzinny na terenie Świetlicy nr 1 oraz Klubu Młodziaka przy ul. Konopnickiej 4. Piknik został zrealizowany w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. Na uczestników pikniku czekały przygotowane przez asystentów rodziny gry i zabawy integracyjne. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci było malowanie buzi, puszczanie wielkich baniek mydlanych oraz własnoręczne modelowanie balonów. Na zakończenie pikniku na wszystkich uczestników czekał pyszny poczęstunek, który został przygotowany przez asystentów rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Karolina Kornacka
4 września 2018

Ważna informacja dla osób ubiegających się w roku szkolnym 2018/2019 o stypendium szkolne (socjalne)

Przejdź do - Ważna informacja dla osób ubiegających się  w roku  szkolnym 2018/2019 o stypendium szkolne (socjalne)

Wnioski o stypendium szkolne należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2018 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku ul. Kościuszki 10 pok. nr 5 i 6. Osoby ubiegające się o stypendium socjalne (szkolne) są zobowiązane do udokumentowania dochodu rodziny uzyskanego w miesiącu sierpniu 2018 r. Kryterium dochodowe na moment składania wniosku wynosi 514 zł netto na osobę w rodzinie. Wysokość kryterium dochodowego od pierwszego października 2018 r. ulegnie zwiększeniu do kwoty 528 zł netto na osobę w rodzinie. Wszystkie osoby chcące ubiegać się o stypendium szkolne, w sytuacji kiedy dochód rodziny w sierpniu był wyższy niż 514 zł, a we wrześniu nie przekroczył 528 zł powinny złożyć wniosek o stypendium do dnia 15 września 2018 r.

Lech Ostruszka
31 sierpnia 2018

„Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” - wizyta w kinie

Przejdź do - „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” - wizyta w kinie

W dniu 14.08.2018r. Asystenci rodziny z tut. Ośrodka w ramach realizacji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci wyjście do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na bajkę pt. „Auta 3”. Legenda sportu motorowego Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. I choć na swojej drodze Zygzak napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo! Po zakończonym seansie na uczestników czekała nie lada niespodzianka w postaci pysznych lodów w Kawiarni MDKlub Cafe.

Karolina Kornacka
16 sierpnia 2018