Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku

Filmoteka szkolna - Akcja!

Starsze wiadomości.

Artykuły

"Różewicz Open Festiwal" za nami

Przejdź do - "Różewicz Open Festiwal" za nami

W niezwykle ciekawych imprezach, związanych z tegorocznym ogólnopolskim wydarzeniem - Różewicz Open Festiwal, brały udział członkinie Pogotowia Lekcyjnego. Dziewczyny przez wiele lat bardzo aktywnie poznawały (dzięki festiwalowi) twórczość braci Różewiczów . Dziś, prawie dorosłe , same angażują się artystycznie.

Halina Kucharska
30 października 2018
Czytaj więcej o: "Różewicz Open Festiwal" za nami

Podsumowanie roku 2017/2018

Przejdź do - Podsumowanie roku 2017/2018

W czerwcu 2018 roku „Pogotowie Lekcyjne” z sukcesem zakończyło realizację zadań kolejnego już ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”.

Halina Kucharska
20 września 2018
Czytaj więcej o: Podsumowanie roku 2017/2018

Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Przejdź do - Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Teatr „Magiczna 6” i zespół filmowy działające przy Pogotowiu Lekcyjnym skorzystały z zaproszenia MDK w Radomsku i wzięły udział w projekcie „(Nie) Spełniony świat Janusza Różewicza” w setną rocznicę urodzin poety. Cykl działań artystycznych miał na celu upamiętnić postać i twórczość niezwykle utalentowanego młodego człowieka, któremu wojna odebrała to co najważniejsze – życie.

 

Halina Kucharska
28 maja 2018
Czytaj więcej o: Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Przejdź do - Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

W czasie ferii dzięki uprzejmości „Kina za Rogiem” mieliśmy okazję obejrzeć dwie wspaniałe animacje – polską – „Jak uratować mamę?” i japońską – „Zrywa się wiatr”. Wspaniale złożyło się, że filmy przeznaczone były dla widza małego i trochę starszego, a i dorośli mogli znaleźć w nich coś dla siebie.

Beata Karasek za filmweb.pl
14 lutego 2018
Czytaj więcej o: Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Filmowe a b c …

Od kilku lat rejestrujemy życie naszej świetlicy. Spotkania, przedstawienia, próby teatralne i całe spektakle. W swojej działalności mamy też profesjonalnie zrobione filmy na warsztatach filmowych w MDK, w których brali udział aktorzy – z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego. Prezentujemy ostatni nasz spektakl – „Tajemniczy ogród” wg klasycznej powieści H. Burnett.

Halina Kucharska
28 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Filmowe a b c …

W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Przejdź do - W świecie  lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

20.11.2017 r. dzieci z „Pogotowia Lekcyjnego” miały okazję wziąć udział w fantastycznym przedstawieniu Teatru Lalka z Warszawy. Wrażenia po spektaklu były niesamowite i dlatego postanowiliśmy poświęcić wydarzeniu cykl zajęć, żeby można było głębiej zastanowić się, co młodym widzom zaproponowali warszawscy artyści.

Beata Karasek, Halina Kucharska
12 grudnia 2017
Czytaj więcej o: W świecie lalek – „Cudowna podróż” na scenie w MDK

Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

Przejdź do - Nasze wolontariuszki – seans z bobasem w kinie „Pasja”w Radomsku

26 listopada 2017 r. w radomszczańskim kinie „Pasja” młodzi rodzice mogli przyjść ze swoimi pociechami i obejrzeć film „Listy do M” – kolejną część niezwykle popularnej komedii. Na tym seansie w sali kinowej organizatorzy zadbali o wyższą temperaturę, lekko przygaszone światła, ściszony dźwięk. Był też mini plac zabaw przed ekranem – zabawki, książeczki, pluszami, kocyki, a w foyer MDK przewijak i chusteczki. Wolontariuszki z zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” przy świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” – (współpracują z MDK już od 2 lat) - świetnie spisały się w swojej roli. Zyskały sobie sympatię maluchów, z którymi się bawiły. Zobaczcie, jak robiła to Daria. Zdjęcia dzięki uprzejmości MDK w Radomsku.

Beata Karasek
7 grudnia 2017

Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

W zajęciach wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach projektu „Akademia Dokumentu” mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma filmami:

- 24.10.2017 r. „Optymista” – reż. K. Pluta – film obejrzeliśmy bez części warsztatowej – rozmawialiśmy o filmie dokumentalnym, dzieciom bardzo podobał się mały żeglarz Mateusz, który walczył ze swymi słabościami, mówiły nawet, że wzbudzał podziw w dążeniu do celu i większość wyraziła swoją opinię, że ten cel osiągnie.

- 25.10.2017 r. „Tańczę dla ciebie” – reż. Erlend Mo. Ta projekcja była zupełnie nietypowa. Zaprosiliśmy gości z innych szkół. Dzieci bardzo przeżyły ten film. Mała Vilde, i jej ukochany, chory na raka dziadek, stali się inspiracją do dyskusji o rodzinie i własnych dziadkach. Na kartach pracy powstały piękne charakterystyki dziadków, najciekawsze prezentujemy na naszej tablicy filmowej.

Halina Kucharska
31 października 2017
Czytaj więcej o: Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym