Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
wtorek, 11 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 
 
  

Zaproszenie na konferencję pt. "Deficyty, wsparcie i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej"

2018-09-28 10:07
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „Razem” zaprasza do udziału w IV Konferencji Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej pt. "Deficyty, wsparcie i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej" w dniach 8-10 listopada 2018r w Zakopanem.
 

Nic o nas bez nas

2015-07-17 15:10
„Nic o nas bez nas” to tytuł projektu realizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „Razem”, a współfinansowanego ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2015. Projekt realizowany jest na terenie trzech gmin położonych w trzech województwach, z których przedstawiciele lokalnych ośrodków pomocy społecznej są członkami Stowarzyszenia. Jego celem jest prowadzenie działań mających na celu powstania na terenie wybranych gmin Rad seniorów oraz przygotowanie merytoryczne ich potencjalnych członków, jak również pomoc w przygotowaniu dokumentów strategicznych, które obejmować będą działania na rzecz seniorów np. lokalne programy wsparcia seniorów. W ramach projektu prowadzone są m.in. warsztaty z prawnikiem oraz poradnictwo prawne, warsztaty ze specjalistami z zakresu ekonomii społecznej i szeroko pojętego społeczeństwa obywatelskiego, jak również uczestnicy z każdej z gmin wezmą udział w wizytach studyjnych do innych miast, które mają bogatą ofertę dla seniorów i w których funkcjonują Rady seniorów.
 

I Konferencja pracowników miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej

2015-01-22 15:29
W dniach 12-14.01.2015 r. w Zakopanem odbyła się Konferencja, której uczestnikami byli przedstawiciele miejskich i gminnych ośrodków pomocy społecznej zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej „Razem”. Współorganizatorem Konferencji był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Tematem przewodnim spotkania była: „PERSPEKTYWA ZMIAN I INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W POMOCY SPOŁECZNEJ”.
 

Finansowe wsparcie dla dzieci ofiar zamachu w Makowie- przypomnienie

2015-01-22 15:19
W związku z organizowanym wsparciem finansowym, dla dzieci ofiar zamachu w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie, organizacje społeczne zrzeszające ośrodki pomocy społecznej oraz powiatowe centra pomocy społecznej pragnę przypomnieć, iż z dniem 30 stycznia 2015 r. upływa termin w którym można dokonywać wpłat na utworzony w tym celu rachunek bankowy. Po tym terminie zgromadzone środki zostaną przekazane rodzinom naszych koleżanek, a rachunek bankowy zostanie zamknięty.
 

Tragedia, która wszystkich boli

2014-12-18 12:52
Wszystkimi w Polsce wstrząsnęła informacja o tragicznym w skutkach ataku na pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Jako pracownicy pomocy społecznej przeżywamy to szczególnie zadając sobie pytania: Dlaczego? Czy jesteśmy skazani na bezradność? Co zrobić, by takie zdarzenia się nie powtórzyły, a pracownicy socjalni podejmowali decyzje bez presji i obaw o zdrowie i życie własne i swych Rodzin?
 
Strony: 1
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2014-12-18 12:47:10, Dodał: Maciej Krzyszkowski