Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
sobota, 15 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Ciekawe warsztaty na Konopnickiej

2015-09-04 13:22
17 sierpnia na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 odbyły się warsztaty, finansowane ze środków krajowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich 2015. W zajęciach wzięły udział dzieci z Klubu Wolontariusza oraz Panie z Uniwersytetu 3 wieku. Dzieci zapoznały się z metodą frottage'u i robiły prace plastyczne tą metodą. Następnie nasi milusińscy nauczyli się robić bransoletki z koralików. Wszystkie dzieci bardzo zaangażowały się w swoje projekty i powstały naprawdę ciekawe prace. Natomiast 31 sierpnia na świetlicy odbyły się zajęcia artystyczne, na których nasi milusińscy projektowali torebki ekologiczne lub worki na buty. Najpierw trzeba było wpaść na pomysł, co fajnego każdy chciałby mieć na swoim worku lub torebce, a następnie przejść do pracy.
 

Próbujemy swoich sił w filmowaniu

2015-09-04 13:06
Jak dokumentować rzeczywistość ? - to zagadnienie szczególnie zajmowało członków zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego działających w czasie wakacji w ramach projektu " Znajdź swoja orbitę ". Umiejętność posługiwania się telefonem w celu zapisu filmowego poprzedziły spotkania, na których dzieci prezentowały prywatne filmiki z różnych rodzinnych uroczystości, wydarzeń kulturalnych w mieście (np. Mapping - poświęcony reżyserowi Stanisławowi Różewiczowi w czasie kolejnego Festiwalu Braci Różewiczów) i inne. Sprawiało to dzieciom wiele radości. Wspólnie więc podjęto decyzję o sfilmowaniu prób spektaklu " Romeo i Julia " wg Szekspira, w wykonaniu teatru " Magiczna 6", który przy Pogotowiu Lekcyjnym prowadzi p. Anna Szczerbińska. Pomysł się spodobał i powstał filmik, do obejrzenia którego zapraszamy.
 

Pa, pa wakacje

2015-09-04 12:42
Na finiszu wakacji Pogotowie Lekcyjne korzystało z każdej okazji, aby spędzić ten czas aktywnie. Uczestnicy świetlic zostali zaproszeni przez Panią Anitę Pawlak-Zygmę do wzięcia udziału w seansach filmowych"Kina za rogiem", organizowanych w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku. I tak w dniu 27.08.2015 r. dzieci obejrzały film pt: "Wakacje Mikołajka". Kolejną atrakcją, która zwieńczyła okres wakacyjnych zajęć była dyskoteka wraz z ogniskiem zorganizowana w Świetlicy Nr 3 przy ul. Brzeźnickiej. Dobry humor, świetna zabawa pozwoliły dzieciom zregenerować siły przed pójściem do szkoły.
 

Poszukiwacze skarbów

2015-09-03 10:32
W minionym tygodniu jak zwykle świetnie bawiliśmy się w Klubie Młodziaka. Nasi milusińscy mieli okazję brać udział w zabawach oraz zajęciach związanych z piratami i poszukiwaniem skarbów. Wiele radości sprawiło dzieciom wykonanie pirackiej czapki. Wyklejaliśmy pirata z rolki po papierze toaletowym, oraz kolorową papugę metodą origami kołowego. Mnóstwo śmiechu i zabawy było przy nauce pirackiego tańca i w trakcie zabawy pantomimicznej „Podróż statkiem”. Jak zwykle było wiele zajęć integracyjnych i zabaw ruchowych.
 

Aktywna końcówka wakacji na Konopnickiej

2015-09-03 10:25
W ostatnim tygodniu wakacji dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 nie narzekały na nudę. 25 sierpnia wzięły udział w warsztatach finansowanych ze środków krajowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich 2015. Na zajęciach zapoznały się z modeliną - utwardzalną masą plastyczną, z której lepiły zwierzątka lub robiły broszki. Powstały przepiękne, kolorowe kwiaty, węże czy popularna wśród dziewczyn postać hello kitty. Następnie nasi milusińscy pełni energii zabrali się za robienie naleśników oczywiście z dżemem truskawkowym i czekoladą. Oprócz tego dzieci i młodzież ze świetlicy rozegrały turniej gier sportowych na xboxie - pozytywnej sportowej rywalizacji i radości ze zwycięstwa nie było końca.
 

Warsztaty na Wawrzkowiźnie

2015-09-01 13:17
W dniach 28 i 29 sierpnia 2015 r. uczestnicy projektu „Możemy więcej” wzięli udział w 2-dniowym szkoleniu w Ośrodku Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna. W trakcie pobytu uczestniczyli w warsztatach pn. „ Automotywacja dla podniesienia efektywności działań”, które miały na celu rozwinięcie motywacji uczestników i ich zaangażowania w poszukiwanie pracy, dostarczenie informacji, jak rozsądnie zarządzać własną energią, aby nie dopuścić do jej wyczerpania, skąd czerpać niezbędne siły i jak zwiększać swój potencjał energetyczny. Ponadto zmianę schematów poznawczych uczestników na bardziej pozytywne, konstruktywne, sprzyjające wytrwałości oraz wiary we własne możliwości, wykształcenia u uczestników pozytywnego nastawienia do pracy, doskonalenia własnych kompetencji i dążenia do samorozwoju.
 

Dzieci w Bibliotece Pedagogicznej

2015-09-01 13:16
W związku z nadchodzącym nowym rokiem szkolnym 27 sierpnia podopieczni placówki ze Strażackiej wzięli udział w zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej w Bibliotece Pedagogicznej. Na początku wszyscy dowiedzieli się jak funkcjonuje taka placówka i dla kogo przeznaczone są jej zbiory oraz jak ważne są książki dla każdego z nas. Następnie pracownicy biblioteki pokazali wszystkim jak korzystać z katalogu kartkowego i jak w ten sposób znaleźć książkę, która najbardziej nas interesuje. Ponadto każdy miał za zadanie wyszukać określone pozycje bibliograficzne w katalogu online. Na koniec odbyły się zajęcia z biblioterapii, podczas których podopieczni mieli okazję posłuchać oraz poczytać bajki terapeutyczne pomocne w pokonywaniu lęków.
 

Trening zachowań inter/intraaktywnych

2015-08-27 14:14
W ramach projektu „Możemy więcej” w dniach 17-21 i 24-25.08.2015 dla uczestników projektu realizujących kontrakty socjalne przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu „Treningu zachowań inter/intraaktywnych”. Zajęcia miały na celu: poznawanie siebie, rozwijanie wrażliwości w kontaktach z innymi ludźmi, rozpoznawanie własnych potrzeb i oczekiwań życiowych, radzenie sobie z problemami, rozpoznawanie własnych zasobów, podnoszenie poczucia własnej skuteczności, rozpoznawanie własnych przekonań życiowych, rozwijanie poczucia kontroli wewnętrznej, modyfikacja stylu życia w sferze poznawczej, motywacyjno- zawodowej, emocjonalnej i społecznej, przeciwdziałanie syndromowi wyuczonej bezradności.
 

Wakacyjny Turniej Świetlic

2015-08-27 13:36
W dniu 26 sierpnia 2015 r. na boisku przy ul. Kościuszki 3 a odbył się Wakacyjny Turniej Świetlic pn. „Sport bez granic” organizowany przy współpracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku. Na uczestników czekała moc atrakcji o charakterze sportowym, najmłodsi chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, w konkursach rzutu piłeczką do celu oraz strzelania z łuku trzeba było wykazać się nie lada precyzją natomiast sprawność uczestników jurorzy oceniali w rzucie piłką na odległość. Po licznych zmaganiach sportowych dzieci zaproszone zostały do interaktywnej zabawy z klaunem, z którym tworzyły „Świata baniek mydlanych”. Dzieci czarowały bajeczne krajobrazy z dużych i maleńkich, tęczowych baniek, które znikały łapane w dziecięcych dłoniach.
 

Podróż w czasie

2015-08-27 11:37
W dniu 25.08.2015r. odbyła się wycieczka kończąca cykl wyjazdów wakacyjnych, organizowanych dla dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie przywitał nas deszczową pogodą, szybko jednak zapomnieliśmy o niesprzyjającej aurze i naszą przygodę rozpoczęliśmy w magicznym Tunelu Czasu.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski