Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
sobota, 15 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Co słychać w Klubie Młodziaka?

2015-08-27 10:58
W pierwszej połowie sierpnia naszych maluchów nie opuszczały dobry humor i wakacyjny nastrój. Moc zabawy i atrakcji dostarczyła milusińskim wiele radości. W pierwszym tygodniu tematyka związana była z eksperymentami i ciekawymi zjawiskami. Dzieci dowiadywały się co fruwa, co pływa. Miały okazję robić bańki mydlane, bawić się balonikiem, zdmuchiwać kolorowe piórka. Robiły latawiec z papieru kolorowego, ozdobę poruszającą się na wietrze. Wspólnie wyklejaliśmy z papieru ogromny kolorowy balon. Jak zwykle było dużo zabaw ruchowych i tańca.
 

Kino za rogiem, pyszne placki i zajęcia plastyczne z użyciem filcu i tektury falistej

2015-08-27 10:22
19 sierpnia dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 wybrały się do kina Za Rogiem, które mieści się w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku przy ul. Brzeźnickiej 22. Nasi milusińscy obejrzeli bajkę "Ryś i spółka" oraz wysłuchali bajki o Kopciuszku. Poza tym dzieci uczyły się robić jogurtowe placuszki na zajęciach kulinarnych oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których najmłodsi zmagali się z tekturą falistą. Natomiast 21 sierpnia odbyły się warsztaty, finansowane ze środków krajowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich 2015. Dzieci zapoznały się z metodą filcowania wełny, oraz nauczyły się robić bransoletki i kolczyki z filcu.
 

To co dzieciaki lubią najbardziej...

2015-08-27 10:05
To co dzieciaki lubią najbardziej.... zabawa, śmiech i słodycze! Na Brzeźnickiej moc atrakcji. Upalne dni już za Nami, a tak radziły sobie z nimi dzieciaki. Oczywiście wielka bitwa wodna, pyszna galaretka oraz kawa mrożona, naturalnie... zbożowa! Wszystko przygotowane samodzielnie. Pojawiły się zajęcia plastyczne, zawody w odbijaniu balona oraz kilka prób własnych sił w tworzeniu scenariusza i reżyserii.
 

Nie zwalniamy tempa!

2015-08-27 09:53
Pomimo kończących się wakacji rozrywek w Pogotowiu Lekcyjnym nie brakuje. Jedną z nich była wyprawa wraz z Klubem Wolontariusza na Malutkie Resort. W programie wycieczki były: spacer leśnymi drogami i podziwianie przyrody, wspólna konsumpcja, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz konkurs z ozdabianiem piłek tenisowych.Zaangażowanie uczestników było ogromne, wszyscy wykazali się pomysłowością poprzez wybór materiałów plastycznych oraz nadanie im różnorodnych kształtów. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.
 

Warsztaty na Konopnickiej

2015-08-26 14:46
18 sierpnia na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 odbyły się warsztaty, finansowane ze środków Krajowego Programu Funduszy Inicjatyw Obywatelskich 2015. W zajęciach wzięły udział dzieci z Klubu Wolontariusza oraz Panie z Uniwersytetu 3 wieku. Dzieci uczyły się robić magnesy na lodówkę z gipsu. Dzieci bardzo zaangażowały się w swoje projekty i powstały naprawdę ciekawe prace. Kolejne warsztaty już wkrótce.
 

"Labirynt" - wystawa multimedialna i nietypowa wycieczka

2015-08-26 14:38
W ubiegły piątek kilkoro odważnych uczestników zajęć na świetlicy przy ulicy Strażackiej zebrało się by obejrzeć wystawę multimedialną ‘Labirynt’. Nikt nie wiedział jak dokładnie wygląda i na czym polega. Każda osoba wchodziła do labiryntu pojedynczo i opuszczała pomieszczenie innymi drzwiami, wyposażona jedynie w słuchawki i multimedialnego przewodnika. Na uczestnika czekało jedenaście małych ciemnych komnat, w których zatrzymywał się na kilka minut, odpowiadając sobie na tematy dotyczące życia, również w jego duchowym aspekcie. Cała multimedialna podróż trwała około czterdziestu minut i zakończyła się rozmową o przeżyciach i wnioskach uczestników. Grupka najwytrwalszych podopiecznych ze Strażackiej wybrała się w upalny sierpniowy dzień na wycieczkę do Powiatowej Komendy Policji w Radomsku. Dzieci obejrzały najważniejsze miejsca w budynku - pomieszczenie, w którym jest stały monitoring centrum miasta i gdzie przyjmuje się zgłoszenia o jakimś zdarzeniu. Stanęły też przy kracie prowadzącej do aresztu. Dzieci przymierzały kamizelki kuloodporne, kajdanki, hełmy. Oglądały też policyjną broń. Dowiedziały się, jak zbiera się i zabezpiecza ślady. Na koniec każdy chętny mógł przejechać się policyjnym samochodem na sygnale. Była to wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń. Okazało się, że znaleźli się chętni, by zostać policjantami i policjantkami.
 

Zaproszenie na konferencję - Karta Dużej Rodziny - Łódź

2015-08-25 13:19
Zapraszamy do udziału w konferencji regionalnej pt. „KARTA DUŻEJ RODZINY 2.0” organizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu „System ulg i bonifikat skierowanych do rodzin wielodzietnych certyfikowany spersonalizowaną bezpieczną Kartą Dużej Rodziny”.
 

Historia jednej fotografii

2015-08-20 13:22
Kolejna ciekawa propozycja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na wakacje - to warsztaty składające się z trzech części – dziennikarskiej, fotograficznej i plastycznej zatytułowane – „Historia jednej fotografii”. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego – członkowie teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego (po bardzo udanych warsztatach filmowych) chętnie odpowiedziały na propozycję MDK i od 17 sierpnia 2015 r. biorą udział w zajęciach.
 

Wakacyjna Akademia Filmowa

2015-08-20 13:15
8 sierpnia 2015 r. zakończyła swoją pracę „Wakacyjna Akademia Filmowa” – działająca przy MDK w Radomsku od 12 lipca 2015 r. Członkowie Pogotowia Lekcyjnego z zespołu filmowego uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, obejrzeli interesujące filmy, a przede wszystkim mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny filmu – mówiono o pracy operatora i makijażystki na planie filmowym, odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Żmudzkim z łódzkiego SE-MA-FORA, który zaprezentował tajniki animacji poklatkowej na przykładzie produkcji łódzkiego studia - „Parauszek i przyjaciele”.
 

Zarządzanie sobą i organizacja czasu pracy

2015-08-20 10:29
W ramach projektu „Możemy więcej” w dniach 10-13.08.2015 prowadzone były warsztaty z zakresu „Zarządzanie sobą i organizacja czasu pracy”. W trakcie zajęć uczestnicy projektu realizujący kontrakty socjalne oraz Program Aktywności Lokalnej zdobyli niezbędną wiedzę na temat zasad planowania pracy w różnych perspektywach czasowych, jak radzić sobie z pracą pod presją czasu, byli motywowani do podejmowania zmian w zakresie zarządzania sobą w czasie, przełamywania schematów i nawyków funkcjonowania w pracy. Uczestnicy projektu zdobyli również wiedzę w zakresie skutecznego radzenia sobie ze stresem oraz efektywnego zarządzania czasem.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski