Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
sobota, 15 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Słodkie fantazje i nie tylko...

2015-08-18 12:04
W minionym tygodniu w świetlicy nr 4 przy ul. Narutowicza odbyły się zajęcia kulinarne i plastyczne. Dzieci wraz z wychowawcą przygotowały słodki poczęstunek – gofry. Z zaangażowaniem przygotowały składniki, z których powstało ciasto. Smakowite gofry z dodatkiem cukru pudru lub dżemu znikały z talerzy. Nagrodą dla małych kucharzy były uśmiechy kolegów i koleżanek ze świetlicy. Zajęcia te z pewnością nauczyły dzieci cierpliwości i zachęciły do pomagania w kuchni. W kolejnym dniu wysokie temperatury były inspiracją dla dzieci do wykonania papierowych wachlarzy.
 

Pogotowie Lekcyjne na "Zielonym szlaku"

2015-08-13 13:42
W dniu 05.08.15r. odbyła się kolejna już wycieczka zorganizowana przez Miejski Dom Kultury w Radomsku w ramach projektu ŁDK "Kolorowa lokomotywa" do Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki w Strońsku. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego podziwiały piękną przyrodę, zabytkowy kościół p.w. Św. Urszuli. Z ogromną ochotą uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach artystyczno - plastycznych, fotograficznych i rzeźbiarstwa, których owocem były piękne prace malarskie oraz fotografie pod hasłem "Bliżej natury".
 

Tajemnice Jaskini "Raj" i Zamku w Chęcinach

2015-08-13 13:37
W dniu 11.08.2015r. w ramach wypoczynku wakacyjnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku dzieci odwiedziły kolejne fantastyczne miejsca. Tym razem pojechaliśmy w Góry Świętokrzyskie, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię "Raj", Muzeum Zabawek w Kielcach oraz ruiny zamku w Chęcinach.
 

Wyprawa na górę Olimp

2015-08-13 10:25
Za nami minął kolejny tydzień wakacji. Dzieci z Klubu Wolontariusza nie próżnowały i poznały kolejne państwo - Grecję w ramach cyklu Wakacyjny autobus po Europie. Tym razem nie mogło zabraknąć tradycyjnej greckiej uczty - dzieci przygotowywały sałatkę grecką, a także zajadały pyszne owoce - arbuza, winogrona. Klub Wolontariusza odwiedzili również najważniejszy bogowie greccy - Bóg Zeus i bogini Hera, by nadzorować małą olimpiadę, podczas której wychowankowie mierzyli się w takich konkurencjach jak wyścigi rydwanów, przeciąganie liny oraz skok w dal. Dzieci próbowały też ulepić z masy solnej wazy greckie, nie było to jednak takie proste. Mimo wszystko nikogo nie opuszczał dobry humor jak widać na załączonych zdjęciach ;)
 

Piknik w miasteczku ruchu drogowego

2015-08-11 10:31
W dniu 9 sierpnia w miasteczku ruchu drogowego odbył się piknik, którego współorganizatorem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. W ramach różnorodnych atrakcji piknikowych "Kącik plastyczny" cieszył się dużym zainteresowaniem milusińskich. Swoje talenty dzieci ujawniały tworząc malownicze obrazki farbami akwarelowymi, kolorując kredkami, a także wyklejając obrazki kolorowymi elementami. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w małej galerii wystawowej.
 

Z historią za pan brat...

2015-08-11 10:25
7 sierpnia podopieczni ze Strażackiej mieli okazję obejrzeć wystawę "Polska Walcząca" w Muzeum Regionalnym. Wystawa była podsumowaniem zajęć tematycznych o Powstaniu Warszawskim i niektórych polskich formacjach zbrojnych, które prowadzone były w pierwszym tygodniu sierpnia. Wychowankowie poznali znaczenie powstania na tle drugiej wojny światowej, a dzięki starym fotografiom i relacjom mieli okazję ujrzeć powstanie oczami jego najmłodszych uczestników. Na zajęciach plastycznych każdy starał się jak najwierniej odwzorować takie symbole Powstania Warszawskiego jak symbol Polski Walczącej oraz Pomnik Małego Powstańca.
 

Pogotowie Lekcyjne pełne wakacyjnych pomysłów

2015-08-11 09:59
Pogotowie Lekcyjne pełne wakacyjnych pomysłów Kolejny tydzień wakacji obfitował w wiele atrakcji, których uczestnikami byli podopieczni Pogotowia Lekcyjnego. Zorganizowano konkurs plastyczny pt.: Przysłowia w rozumieniu dzieci, wykonano zwierzaki z masy piankowej, a także stworzono gazetkę ścienną pt. "Wakacyjne wspomnienia". Odbywały się cykle kulinarne.
 

Komunikat w sprawie upałów

2015-08-07 13:14
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku proponuje formę pomocy osobom starszym podczas upałów. Dzięki porozumieniu z Panią Prezydent Miasta Radomsko, została uruchomiona doraźna forma pomocy osobom starszym, zwłaszcza samotnym. Podczas trwających upałów, które są szczególnie groźne dla zdrowia będzie można skorzystać z różnego rodzaju usług opiekuńczych.
 

Od MOCARZA do nędzarza - zgubne dopalacze

2015-08-07 13:10
W dniu 06 sierpnia br. w Klubie Wolontariusza o godz.18.00 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach akcji przeciwko dopalaczom pn. „Od mocarza do nędzarza – zgubne dopalacze”. Do współorganizowania przedsięwzięcia włączyli się: Państwowy Inspektorat Sanitarny, Komenda Powiatowa Policji, Urząd Miasta w Radomsku. Mieszkańcy dzielnicy „Trzech podwórek” mieli okazję zapoznać się z fachowymi informacjami nt. zagrożeń stosowania dopalaczy oraz ich toksyczności , symptomów zażywania.
 

Cyrkowy świat

2015-08-07 10:22
Ostatni czas upłynął w Klubie Młodziaka pod znakiem „spotkań” z egzotycznymi zwierzątkami oraz tematu związanego z cyrkiem. Dzieciaki robiły kolorowe zwierzątka z papieru kolorowego: słonie, lwa oraz fokę. Wyklejały także lwa z rolek po papierze toaletowym. Oglądaliśmy ilustracje przedstawiające cyrk oraz zoo. Dzieci naśladowały też zwierzątka , które można tam spotkać. Wiele radości sprawiło naszym milusińskim wykonywanie maski klauna oraz jego kapelusza i muchy z papieru kolorowego i bibuły. Ponadto jak zwykle było wiele zabaw tanecznych i ruchowych.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski