Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
poniedziałek, 24 września 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Wizyta w PKO BP

2015-08-07 10:18
Podopieczni ze Strażackiej zaczęli sierpień od odwiedzenia PKO Banku Polskiego. Wszyscy zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej placówki oraz mieli okazję do rozmowy z pracownikami banku. Każdy dowiedział się jak osoba niepełnoletnia może założyć konto bankowe, ile osób pracuje w takiej instytucji czy od kiedy funkcjonuje. Największą jednak atrakcją cieszyło się korzystanie z bankomatu. Po zapoznaniu się z zasadami korzystania z karty płatniczej każdy miał okazję do samodzielnej obsługi bankomatu pod czujnym wzrokiem pracownika banku. Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy długopis, opaskę odblaskową oraz specjalną książeczkę dotyczącą edukacji finansowej dla dzieci.
 

Wydawanie żywności

2015-08-06 12:15
WYDAWANIE ŻYWNOŚCI ODBĘDZIE SIĘ W ECO OGRODZIE 8.00– 13.00 PIĄTEK 07.08.2015 – NAZWISKA OD „A” DO „E” PONIEDZIAŁEK 10.08.2015 – NAZWISKA OD „F” DO „J” WTOREK 11.08.2015 – NAZWISKA OD „K” DO „N” ŚRODA 12.08.2015 – NAZWISKA OD „O” DO „S” CZWARTEK 13.08.2015 – NAZWISKA OD „T” DO „Ż” PRZERWA ŚNIADANIOWA W GODZINACH 10.00 – 10.30 W RAZIE PIERWSZEGO KORZYSTANIA WYMAGANE SKIEROWANIE !!!
 

Technika wikolowej tkaniny

2015-08-04 15:23
29 lipca na świetlicy przy ul. Konopnickiej 4 odbyły się kolejne warsztaty plastyczne pt. Technika wikolowej tkaniny. W zajęciach wzięły udział wychowankowie Klubu Wolontariusza, a nad wszystkim czuwały panie z Uniwersytetu 3 Wieku. Dzieci poznały nową technikę plastyczną polegającą na malowaniu farbami dowolnego rysunku i odbijaniu go na mokrej tkaninie, która została zamoczoną w specjalnym roztworze wody i kleju. Wyobraźnia dzieci była zaskakująca i powstały bardzo ciekawe prace, a dzieci nie mogą się już doczekać kolejnych warsztatów ;)
 

PROGRAM AKTYWIZACJA I INTEGRACJA – I EDYCJA w MOPS w Radomsku

2015-08-04 15:18
W dniu 30 lipca br w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się spotkanie organizacyjne z uczestnikami zakwalifikowanymi do udziału w Programie Aktywizacja i Integracja. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pan Andrzej Barszcz, który przedstawił główne założenia i cele PAI.
 

Tam gdzie mieszka prawdziwa królowa...

2015-08-04 15:13
Tam, gdzie mieszka prawdziwa królowa pod takim hasłem zakończył się tydzień angielski w Klubie Wolontariusza. Wychowanków odwiedzili królowa i król przed, którymi dzieci zaprezentowały swoje umiejętności by dostać pochwałę i nagrodę. Dzieci tradycyjnie malowały flagę Wielkiej Brytanii, wysłuchały ciekawostek i wiadomości o Anglii, aby później swoją wiedzę sprawdzić w krzyżówce. Dużo zabawy i frajdy przyniosło wykonanie Big Bena z kartonowych pudełek. W minionym tygodniu świętowaliśmy również 8 urodziny Zuzi. Nie zabrakło dmuchania świeczki, tortu i odśpiewania Sto lat przez wszystkie dzieci na świetlicy ;)
 

Wycieczka do Częstochowy

2015-08-04 15:07
30 lipca wychowankowie z placówki na ulicy Strażackiej wybrali się na wycieczkę do Częstochowy. Był to dla nas pierwszy taki całodniowy wyjazd, a miejsc do zwiedzania była cała masa. Dla większości uczestników była to pierwsza podróż pociągiem, więc emocje towarzyszyły tej wyprawie od samego początku.....
 

Bokserskie zmagania...

2015-07-31 13:24
Dzieciaki z Brzeźnickiej miały okazję wziąć udział w prawdziwym treningu bokserskim. Rzuciliśmy wyzwanie dla Pogotowia Lekcyjnego i wspólnie udaliśmy się do RSB Nokaut. Przywitał Nas trener Robert, który przygotował dla Naszej grupy nie lada wyzwania. Każdy miał okazję przymierzyć profesjonalne rękawice bokserskie i wejść na ring by poczuć się jak mistrz boksu. Przekonaliśmy się, że potrzebna jest duża praca by stać się najlepszym i godziny spędzone na treningach. Dziękujemy Panu Robertowi za ciekawą przygodę i do miłego zobaczenia!
 

Och wakacje...

2015-07-30 09:40
Wakacje już na półmetku , a w świetlicy numer 4 przy ul. Narutowicza 155 bardzo miło i aktywnie upływa nam czas . Spędzamy bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu gdzie organizowane są konkursy sprawnościowe, rozgrywki piłkarskie. Wykonujemy prace plastyczne różnymi technikami. Wspólnie uczymy się piec ciasta ,które są pyszne. Bardzo dużą atrakcją była wyprawa na basen, dzieciaki bawiły się doskonale.
 

"Mój idol" i "Muzyczne krzesła"

2015-07-29 15:36
Upłynął już 4 tydzień wakacji. Pogotowie Lekcyjne nie próżnuje. Zorganizowany został konkurs plastyczny "Mój idol" oraz "Muzyczne krzesła", wykonano plakat informujący o zagrożeniu jakim jest barszcz Sosnowskiego, uczono się tańca zumba i ćwiczono na siłowni zewnętrznej. Aby zregenerować siły zrobiono pyszne naleśniki i sałatkę warzywną. Na koniec świetlicę nr 2 odwiedziła pani policjant, która uświadomiła dzieciom jak groźne są dopalacze i przestrzegła, by bezpiecznie korzystać z kąpielisk.
 

Wyprawa do Czech;-)

2015-07-29 15:24
Dzieci z Klubu Wolontariusza odwiedziły Czechy;) Tradycyjnie poznali kilka słówek czeskich oraz malowali flagę Czech. Nie zabrakło również ruchowych zabaw takich jak czeski slalom, skoda. Wychowankowie Klubu Wolontariusza brali też udział w wyścigu narciarskim, gdzie za narty posłużyły pudełka po butach. Śmiechu było co nie miara, gdyż nie była to takie łatwe
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski