Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
sobota, 15 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Integracja świetlic

2015-07-29 15:17
W ostatnim czasie dzieci z Pogotowia Lekcyjnego uczestniczyły w spotkaniach integracyjnych ze swoimi kolegami i koleżankami z innych świetlic. Odwiedziły m.in. placówki przy ulicy Brzeźnickiej oraz Strażackiej.
 

Wakacyjny tydzień pełen wrażeń

2015-07-29 14:50
W ostatnim tygodniu dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 brały udział w grach i zabawach zorganizowanych na placu zabaw. Nie zabrakło gry w kolory, strzelania goli do bramki, skakania na skakankach czy gry w rzutki. W czwartek wszyscy korzystając z upalnej pogody chłodzili się na basenie, gdzie uczyli się pływać. W piątek wszystkie dzieci wzięły udział w grze terenowej zorganizowanej dla nas w Parku Świętojańskim przez harcerzy z VII dębowego szczepu 7rdh "Dębina".
 

Atrakcyjnych wycieczek ciąg dalszy

2015-07-29 14:46
W dniu 20.07. br. odbyła się już kolejna wycieczka zorganizowana przez MDK w Radomsku w ramach projektu Łódzkiego Domu Kultury "Kolorowa lokomotywa", do Zoo i Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. W Zoo dzieci z Pogotowia Lekcyjnego, oprócz oglądania nieznanych zwierząt, brały udział w grze terenowej, a najlepsi zostali nagrodzeni.
 

Wędrówka po lesie

2015-07-29 14:41
22 lipca na świetlicy przy ul. Strażackiej odbyło się kolejne spotkanie integracyjne z Pogotowiem Lekcyjnym. Główną atrakcją była długa wędrówka do lasu, gdzie każda ze świetlic miała za zadanie szukać śladów obecności zwierząt leśnych, odnaleźć jak najwięcej gatunków drzew uwieczniając ich korę na papierze oraz zrobić sobie oryginalne zdjęcie na tle przyrody. Rezultaty były wyrównane, a najbardziej powszechnymi znaleziskami były pozostawione przez ptaki pióra oraz zdjęcia niektórych owadów robione przez wychowanków.
 

Wesoły piknik integracyjny

2015-07-24 12:56
W dniu 17.07.2015 uczestnicy Pogotowia Lekcyjnego wraz z wolontariuszami zorganizowali Piknik Integracyjny na boisku MOSiR przy ul. Kościuszki, w którym wzięły udział wszystkie świetlice MOPS. Pierwszym etapem spotkania był występ grupy teatralnej „Magiczna 6”, która pod opieką Pani Anny Szczerbińskiej przygotowała przedstawienie pt.: „Romeo i Julia”.
 

Wakacyjne wycieczki

2015-07-24 10:11
W ramach wypoczynku wakacyjnego organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku dzieci odwiedziły już kilka ciekawych miejsc. Był to m.in. Ogród Zoologiczny w Borysewie (Zoo Safari) oraz park rozrywki Zatorland w Zatorze.
 

Rozwijamy kreatywność z UTW

2015-07-23 13:50
22 lipca na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 odbyły się warsztaty, które rozwijają kreatywność i wyobraźnię dzieci. W warsztatach wzięły udział dzieci z Klubu Wolontariusza oraz Panie z Uniwersytetu 3 wieku. Dzieci poznały metodę kolażu i robiły prace o tematyce wakacyjnej z wykorzystaniem różnych materiałów: trawy, liści, piasku, kolorowych kulek z plastikowych butelek oraz tektury falistej. Powstały niezwykle ciekawe prace. Następnie wszyscy wzięli się za projektowanie i budowanie domków i zamków z tekturowych pudeł lub pudełek po butach. Dzieci bardzo zaangażowały się w swoje projekty i powstały naprawdę ciekawe prace. Kolejne warsztaty już wkrótce.
 

Tydzień pełen wrażeń

2015-07-23 13:44
Dzieciaki z Brzeźnickiej nie leniuchują! Aktywnie spędzają wakacje na świetlicy. Postawiliśmy na integrację grupy oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. Na co dzień oczywiście odbywają się zajęcia dostosowane do zainteresowań uczestników świetlicy, tj. zajęcia plastyczne, sportowe oraz edukacyjne gry stolikowe. Wybraliśmy się również na spacer edukacyjny, podczas którego dzieci przypomniały sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze. Niespodzianką na koniec spaceru była pyszna pizza. Odwiedziliśmy też kolegów i koleżanki z Pogotowia Lekcyjnego, ponadto mieliśmy okazję sprawdzić swoje możliwości na siłowni zewnętrznej przy ul. Kościuszki. Jak widać sił nam nie brakowało o czym świadczą uśmiechnięte buźki dzieciaków.
 

Wizyta w Urzędzie Miasta

2015-07-23 13:30
21 lipca dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta Radomsko. Dyrektor Departamentu Rozwoju Społecznego Pani Wioletta Pal oprowadziła nas po urzędzie, przedstawiła nam sylwetki honorowych obywateli miasta Radomska. Sprawdziła też wiedzę dzieci na temat symboli narodowych. Okazało się, że każde z dzieci zna barwy Radomska i wie jak wygląda herb naszego miasta. Następnie dzieci mogły zasiąść na miejscach pani Prezydent oraz najważniejszych radnych i sprawdzić jak podejmuje się ważne dla miasta decyzje. Odwiedziliśmy także wiceprezydentów Radomska, na końcu zwiedzania czekał na nas słodki poczęstunek i prezenty dla każdego uczestnika :)
 

Dla ochłody...lody i basen

2015-07-23 13:27
Dzieciaki ze świetlicy nr 3 wybrali się na basen! Świetna ochłoda na upalny dzień. Część grupy mogła doskonalić się w pływaniu i skokach do wody, a druga pilnie słuchała rad ratownika, jak nauczyć się pływać. Po ciężkiej pracy zasłużone lody!
 
Strony:« Poprzednia 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 109 Następna »
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski