Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
poniedziałek, 22 października 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Wakacje na Konopnickiej - "Mały armani" i spotkanie integracyjne

2015-07-21 15:10
Czas na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 płynie szybko ponieważ nie mamy kiedy narzekać na nudę. W ubiegłym tygodniu na dzieci czekały zajęcia z projektowania ubrań pt. "mały armani". Każdy mógł spróbować swoich sił i przy użyciu skrawków materiałów, bibuły i cekinów stworzyć stroje wieczorowe dla postaci z bajki Monster High czy codzienny dla każdej nastolatki. Oprócz tego tworzyliśmy jabłuszka z wesołym robaczkiem czy wzięliśmy udział w zajęciach kulinarnych, na których uczyliśmy się robić kopytka z sosem. Danie wyszło przepyszne i na pewno zagości na naszym świetlicowym stole. Natomiast 16 lipca odbyło się spotkanie integracyjne dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 oraz dzieci z Klubu Wolontariusza. Na wszystkich oprócz słodkiego poczęstunku czekało wiele atrakcji.
 

I Ty mozesz zostać detektywem...

2015-07-21 15:03
W poniedziałek 13 lipca dzieci z Klubu Wolontariusza wzięły udział w warsztatach dla młodych detektywów prowadzonych przez pisarkę Iwonę Czarkowską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Podczas warsztatów dzieci tworzyły pudełko super detektywa, uczyły się pobierać odciski palców, poznawały przedmioty codziennego użytku jakie mogą być potrzebne detektywowi. Na koniec każdy uczestnik warsztatów otrzymał legitymację potwierdzającą ukończenie Wakacyjnej Akademii Dla Detektywów ;)
 

Sport to zdrowie!

2015-07-17 15:16
W świetlicy numer 4 przy ul. Narutowicza 155 odbył się piknik pod hasłem ” Sport to Zdrowie” zostały zaproszone dzieci i wychowawcy wszystkich świetlic, które brały czynny udział w zajęciach zorganizowanych na pikniku. Atrakcji nie brakowało. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, balonowym, rozgrywkach w tenisa stołowego i wielu zabawach sportowo-rekreacyjnych. Nie mogło obyć się bez trampoliny i malowania twarzy co sprawiło dzieciom wiele radości.Dużym powodzeniem cieszyły się słodki poczęstunek i kiełbaski z grilla. Cel pikniku został osiągnięty dzieci były zadowolone , a jednocześnie uświadomiły sobie jak ważna jest aktywność w naszym życiu.
 

Wakacje pełną parą!

2015-07-15 11:37
Kolejny tydzień wakacji obfitował w wiele atrakcji których uczestnikami byli podopieczni Pogotowia Lekcyjnego. Zorganizowano konkurs plastyczny pt.: Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzono próby do przedstawienia „Romeo i Julia”. Odbywały się cykle kulinarne: wykonana została pizza oraz ciasto z owocami, które było prezentem na piątkowy piknik, mający miejsce w Świetlicy nr 4, w trakcie którego można było uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach m.in. : plastycznym, ruchowym przy wykorzystaniu: balonów, chusty animacyjnej, trampoliny. Największym powodzeniem u dzieci cieszyło się malowanie twarzy. W międzyczasie poczęstowano nas pysznymi kiełbaskami z grilla. Piknik bardzo podobał się wszystkim uczestnikom.
 

Filmowe i inne wakacyjne atrakcje z MDK

2015-07-15 11:29
Zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego 12 lipca 2015 r. wziął udział w inaugurującym spotkaniu Akademii Filmu w MDK. Zajęcia odbywać się będą w wakacyjne niedziele w ramach poranków. Młodzi filmowcy spotkali się z reżyserem Pawłem Woldanem i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści, jak powstaje film, kto pracuje przy realizacji filmu. Język filmu – obraz (w tym plany filmowe), dźwięk i montaż to elementy, na które mieli zwrócić uwagę młodzi widzowie podczas oglądania filmu z przesympatycznym bohaterem misiem Paddingtonem.
 

Morze, góry, jeziora

2015-07-15 11:22
Wakacje na Konopnickiej w Klubie Młodziaka upływają w miłej atmosferze i jak zawsze wypełnione są tańcem i zabawą. Dzieci w mijającym tygodniu „wyruszyły” czarodziejską podróż. Wykonywaliśmy pocztówki z łódką, obrazki morskie z kolorowego papieru oraz ozdoby z talerzyków papierowych. Robiliśmy wesołe słoneczka i kolorowe rybki. Maluchy spędziły czas biorąc udział w zabawach ruchowych „Kąpiel”, „Spacerek”, „Wakacyjny pociąg”.
 

Witamy we Włoszech!

2015-07-15 11:13
Dzieci z Klubu Wolontariusza wyruszyły w tym tygodniu w podróż do Włoch gdzie poznały najważniejsze miasta, a także ich zabytki. Złożyły wizytę Pinokiowi, odwiedziły Wenecję, gdzie brały udział w projektowaniu masek karnawałowych oraz budowały samodzielnie małe łódki by wziąć udział w wyścigu na najszybszą "gondolę". Prawdziwą zabawę przyniosło doświadczenie o erupcji wulkanu, w którym dzieci za pomocą octu, sody i barwnika poznały jak wybucha wulkan. W ramach tygodnia włoskiego dzieci spróbowały potraw jakie jedzą Włosi - było to spaghetti oraz pizza,która każde dziecko uczyło się samo robić w ramach zajęć kulinarnych w pizzerii Fenix.
 

Dużo się dzieje

2015-07-15 10:59
Dzieci i młodzież ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 nie narzekają na nudę. Oprócz udziału w zajęciach kulinarnych w pizzerii Fenix, warsztatach decoupage z paniami z Uniwersytetu 3 wieku czy udziału w piknikach świetlicowych wszyscy aktywnie spędzamy czas na świetlicy. A dużo się u nas dzieje: zajęcia plastyczne z origami zwykłym i kołowym, lepienie z plasteliny, malowanie twarzy czy zajęcia kulinarne to nie wszystkie propozycje jakie czekają na dzieci na naszej świetlicy.
 

Warsztaty decoupage

2015-07-09 13:16
8 lipca na świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 działającej pod patronatem Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku​ odbyły się warsztaty artystyczne finansowane ze środków krajowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2015. W zajęciach wzięły udział dzieci z Klubu Wolontariusza, a nad całością czuwały Panie z Uniwersytetu 3 wieku. Dzieci zapoznały się z techniką zdobienia polegającą na naklejaniu wzoru z papieru na przygotowaną wcześniej powierzchnię i pokryciu ją kilkakrotnie warstwą lakieru. Oto efekty pracy dzieci.
 

Zajęcia kulinarne w pizzerii Fenix

2015-07-09 12:58
7 lipca dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 oraz z Klubu Wolontariusza wzięły udział w nietypowych zajęciach kulinarnych, które odbyły się w pizzerii Fenix z ul. Krakowskiej 29-37. Najpierw nasi milusińscy dowiedzieli się skąd pochodzi pizza, jak się ją robi oraz jakich składników używamy do zrobienia ciasta. A następnie przy pomocy kucharza dzieci podjęły próbę stworzenia pizzy. Uczyły się rozciągać ciasto na pizzę, smarować sosem pomidorowym oraz komponować danie według własnego pomysłu. Kiedy wszystkie pizze były gotowe dzieci zasiadły do stołu aby zjeść to co same przygotowały. Po wspólnym posiłku każdy uczestnik zajęć kulinarnych otrzymał dyplom doskonałego piekarza, który ukończył kurs wyrobu i wypieku pizzy.
 
Strony:« Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 109 Następna »
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski