Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
poniedziałek, 06 kwietnia 2020Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Filmoteka Szkolna- Akcja!

 

 

 


Portret filmowego bohatera bajkowego

Zapraszamy do udziału w konkursie rysunkowym z nagrodami pn. "Portret filmowego bohatera bajkowego". Szczegóły na załączonym plakacie.
 

Poranek artystyczny w MDK

Ostatnie dwa tygodnie wakacji członkowie kół – teatralnego i filmowego spędzili na wspaniałych warsztatach artystycznych w MDK. 20 września 2015 r. miało miejsce podsumowanie projektu pn. „Historia jednej fotografii”. Na podsumowanie złożyły się dokonania uczestników warsztatów – wystawa prac plastycznych, reportaż, kolaż i film. Dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się z efektami prac wykonanych przez uczestników w czasie trwania projektu. Zaprezentowany film pokazał zdolności młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, fotografików i filmowców.
 

Legenda o Szewczyku Dratewce odkryta na nowo…

13 września 2015 r. dzieci z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego spędziły niedzielne przedpołudnie z kukiełkami i aktorami fantastycznego teatru z Łodzi. Popularna legenda o Szewczyku Dratewce wzbudziła wielkie emocje, ponieważ kontakt młodych widzów z bohaterami sztuki był niemalże bezpośredni. Przedstawieniu towarzyszyła wspaniała muzyka, przy której dzieci bawiły się i śpiewały.
 

Historia pewnego kina

19 września 2015 r. grupa miłośników kina z Pogotowia Lekcyjnego wzięła udział w bardzo ciekawym spotkaniu, które odbyło się w MDK w ramach DKF- u. O utraconym kinie mówił p. Kamil Rutkowski z Muzeum Regionalnego w Radomsku. „Utracone dziedzictwo” to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa – podczas których wrócić można do przypomnienia ważnych wydarzeń.
 

Próbujemy swoich sił w filmowaniu

Jak dokumentować rzeczywistość ? - to zagadnienie szczególnie zajmowało członków zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego działających w czasie wakacji w ramach projektu " Znajdź swoja orbitę ". Umiejętność posługiwania się telefonem w celu zapisu filmowego poprzedziły spotkania, na których dzieci prezentowały prywatne filmiki z różnych rodzinnych uroczystości, wydarzeń kulturalnych w mieście (np. Mapping - poświęcony reżyserowi Stanisławowi Różewiczowi w czasie kolejnego Festiwalu Braci Różewiczów) i inne. Sprawiało to dzieciom wiele radości. Wspólnie więc podjęto decyzję o sfilmowaniu prób spektaklu " Romeo i Julia " wg Szekspira, w wykonaniu teatru " Magiczna 6", który przy Pogotowiu Lekcyjnym prowadzi p. Anna Szczerbińska. Pomysł się spodobał i powstał filmik, do obejrzenia którego zapraszamy.
 

Historia jednej fotografii

Kolejna ciekawa propozycja Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na wakacje - to warsztaty składające się z trzech części – dziennikarskiej, fotograficznej i plastycznej zatytułowane – „Historia jednej fotografii”. Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego – członkowie teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego (po bardzo udanych warsztatach filmowych) chętnie odpowiedziały na propozycję MDK i od 17 sierpnia 2015 r. biorą udział w zajęciach.
 

Wakacyjna Akademia Filmowa

8 sierpnia 2015 r. zakończyła swoją pracę „Wakacyjna Akademia Filmowa” – działająca przy MDK w Radomsku od 12 lipca 2015 r. Członkowie Pogotowia Lekcyjnego z zespołu filmowego uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach, obejrzeli interesujące filmy, a przede wszystkim mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę z dziedziny filmu – mówiono o pracy operatora i makijażystki na planie filmowym, odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Żmudzkim z łódzkiego SE-MA-FORA, który zaprezentował tajniki animacji poklatkowej na przykładzie produkcji łódzkiego studia - „Parauszek i przyjaciele”.
 

Filmowe i inne wakacyjne atrakcje z MDK

Zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego 12 lipca 2015 r. wziął udział w inaugurującym spotkaniu Akademii Filmu w MDK. Zajęcia odbywać się będą w wakacyjne niedziele w ramach poranków. Młodzi filmowcy spotkali się z reżyserem Pawłem Woldanem i z zainteresowaniem wysłuchali opowieści, jak powstaje film, kto pracuje przy realizacji filmu. Język filmu – obraz (w tym plany filmowe), dźwięk i montaż to elementy, na które mieli zwrócić uwagę młodzi widzowie podczas oglądania filmu z przesympatycznym bohaterem misiem Paddingtonem. Relacje z poszczególnych spotkań w ramach Wakacyjnej Akademii Filmowej i podsumowanie zajęć zespół przygotuje na koniec wakacji. Wiedza z dziedziny filmu zostanie wykorzystana przy realizacji krótkich filmików, do realizacji których zachęcał młodych widzów reżyser. Po południu dzieci z całymi rodzinami wzięły też udział w wakacyjnym pikniku „Z taborem po zdrowie”. Spektakl lalkowy „Krawiec Niteczka” podobał się szczególnie najmłodszym. Zabawy ruchowe i plastyczne oraz wspaniały koncert zespołu romskiego zachwyciły i małych i dużych. To była naprawdę atrakcyjna, rodzinna niedziela.
 

Ciekawy seans filmowy - "Tu jest kino"

Zespół filmowy i teatr „Magiczna 6” – działające przy Pogotowiu Lekcyjnym - 19 czerwca 2015 r. wzięły udział w podsumowaniu pracy MDK w Radomsku. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły grupy taneczne z MDK. Kolorowy spektakl zrobił duże wrażenie na widzach. Niespodzianką była projekcja filmu – „Tu jest kino”. Film zrealizowany z funduszy europejskich dla regionu województwa łódzkiego pozwala widzowi dostrzec nowoczesne oblicze kin lokalnych – kin w małych miastach. Pokazano w nim historie kin w Łowiczu, Skierniewicach, Łodzi, Radomsku i Bełchatowie.
 

Bracia Różewiczowie – podsumowanie projektu

17 czerwca 2015 r. w Pogotowiu Lekcyjnym zakończono cykl spotkań i podsumowano działania zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” związane z VII edycją festiwalu Różewicz Open Festiwal w Radomsku. W pięknie udekorowanej sali, która przypominała otwarty album z fotografiami rodziny Różewiczów, zebrani mogli zapoznać się z faktami z życia artystów – twórców pochodzących z Radomska, anegdotami, wspomnieniami związanymi z naszym miastem. Krótki filmik nagrany przez Weronikę z imprez towarzyszących VII edycji festiwalu, zdjęcia i wspaniała, niekiedy bardzo osobista interpretacja wierszy, dopełniły całości.
 

Pogotowie Lekcyjne i Ogólnopolski Różewicz Open Festiwal w Radomsku

Zespół filmowy i teatr „Magiczna 6” działające przy Pogotowiu Lekcyjnym włączyły się w działania związane z VII edycją Festiwalu Różewicz Open Festiwal, który odbywa się w Radomsku w dniach 11 – 15 czerwca 2015 r. Zaplanowano cykl spotkań związanych z twórczością braci Różewiczów. W dniu 10 czerwca 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie, na którym przypomniano sobie zeszłoroczną edycję i wspaniałą grę miejską, w której zespół z Pogotowia Lekcyjnego wziął udział. Dzieci przypomniały sobie też postaci wspaniałych twórców wywodzących się z Radomska. Na gazetkach ściennych zobrazowano historię życia rodziny Różewiczów. Nawet najmłodsi wiedzą, kim byli Janusz, Tadeusz i Stanisław Różewiczowie.
 

Członkowie Pogotowia Lekcyjnego z nagrodami

„Podaję ci naukę pod szatą zabawy”- wielka gala w II LO. 23 kwietnia 2015 r. w II LO w Radomsku odbyło się podsumowanie wymiany polsko – francuskiej z partnerską szkołą w Brochon - ( region – Burgundia we Francji ). Francuzi i Polacy zaprezentowali program, który ilustrował wszystko to, czego uczestnicy wymiany dowiedzieli się o Polsce i Francji, o kulturze obu krajów i opowiedzieli o przyjaźniach, które nawiązały się podczas wspólnych spotkań i pobytów u rodzin polskich i francuskich. Wymianie towarzyszyły różne konkursy – skierowane do dzieci i młodzieży nie tylko II LO. W konkursie na ilustrowaną bajkę lub komiks mogli wziąć uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Tematy, w jakich realizowali się konkursowicze - bardzo ciekawe: „Burgundzki ślimak i tatrzański oscypek” oraz „Toruński piernik i burgundzkie winogrona”. Dzięki konkursowi duża społeczność uczniowska dowiedziała się o pobycie młodych Francuzów w Radomsku. Miło nam poinformować, że uczestnikami konkursu byli również członkowie Pogotowia Lekcyjnego.
 

O Polsce i Francji inaczej

Podaję Ci naukę pod szatą zabawy” (Jean de La Fontaine) - to motto konkursu plastyczno – literackiego na ilustrowaną bajkę lub komiks. Organizatorem są nauczyciele II LO w Radomsku – (m.in. nauczyciele odpowiedzialni za wymianę polsko – francuską ).
 

O feriach raz jeszcze

Dzieci z zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” działających przy Pogotowiu Lekcyjnym wzięły udział w wyjątkowym spektaklu marionetkowym, który gościł w MDK w Radomsku w dn. 13 lutego 2015 r. p.t. „Cyrk Hrynek”. Widzowie byli zachwyceni marionetkowym przedstawieniem. Na zajęciach teatralnych rozmawiano o specyfice teatru marionetek, a zajęcia filmowe poświecono na omówienie różnic – animacja marionetki w teatrze i specyfika pracy przy filmie animowanym. Dzieci zaimponowały swoja wiedzą. Wzięły udział w warsztatach po spektaklu i udzieliły krótkiego wywiadu dla telewizji NTL. Wspaniałą atmosferę udanego poranka ilustrują zdjęcia z wydarzenia.
 

Filmowo w Pogotowiu Lekcyjnym

Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego nie nudzą się w ferie. Zespół filmowy w dniach 2.02 – 4.02 2015 r. spędził trzy wspaniałe poranki w MDK. W ramach cyklu „Bajkowe przygody za piątaka” dzieci obejrzały trzy filmy: „Pinokio”, „Siostry wampirki” i zestaw filmów w ramach Małego DKF – u – „Zielona kredka”, „Edward psie serce”, „Motyl Alfred” i in. To były naprawdę udane poranki. Zabawy i konkursy filmowe dały wszystkim wiele radości.
 

Szukamy inspiracji…

W dniu 9 stycznia 2015 roku dzieci z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego działających przy świetlicy Pogotowie Lekcyjne wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach plastyczno – literackich zorganizowanych przez nauczycieli II LO w Radomsku. Warsztaty miały przygotować uczniów kl. IV – VI szkoły podst. I - III gimnazjum do konkursu plastyczno – literackiego na ilustrowaną bajkę lub komiks z okazji 320 rocznicy śmierci wybitnego francuskiego bajkopisarza Jeana de La Fontaine’a. Pomysłodawcami konkursu są nauczyciele II LO – m.in. organizatorzy IV wymiany francusko – polskiej w II LO.
 

Mały DKF i wspaniała rodzinka

Członkowie Zespołu filmowego przy Pogotowiu Lekcyjnym 20 grudnia 2014 roku wzięli udział we wspaniałej zabawie filmowej, którą przygotował dla dzieci Miejski Dom Kultury w Radomsku. W ramach Małego DKF – u odbyła się projekcja kosmicznie rodzinnej bajki – „Rodzinka nie z tej ziemi”. Perypetie filmowej rodzinki udowodniły, że w rodzinie jest wielka siła.
 

Z filmem za pan brat

10 grudnia 2014 r. świetlica Pogotowia Lekcyjnego zamieniła się w salę kinową. Członkowie zespołu filmowego podsumowali projekt - "Znajdź swoją orbitę" realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci "Pomagajmy Razem" we współpracy z naszym Ośrodkiem, w ramach którego na warsztatach filmowych przez siedem miesięcy pracowali i zdobywali wiedzę teoretyczną i praktyczną z dziedziny filmu. Była to zarówno historia kina (pierwsze filmy braci Lumiere) , język filmu, jak i kino współczesne łącznie z najnowszymi obrazami w technologii 3D.
 

Mikołajkowy poranek filmowy w MDK

„Pan Peabody i Sherman” to ciekawa filmowa propozycja MDK w Radomsku, z której w dniu 7.12. 2014 r. skorzystali członkowie zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego. Animacja komputerowa zrealizowana w technologii 3D opowiada o najmądrzejszym psie na świecie, wynalazcy wehikułu czasu, laureacie nagrody Nobla i jego podopiecznym – chłopcu Shermanie, którzy przenoszą się w czasie i przestrzeni.
 

Zapraszamy do udziału w konkursie

Znawców kina (i nie tylko;) zapraszamy na konkurs filmowy na świetlicę Pogotowia Lekcyjnego przy ulicy Kościuszki 12. Konkurs odbędzie się 10 grudnia w godzinach: 16.00 - 17.00. Wykaż się wiedzą i wygraj atrakcyjne nagrody.
 

Pszczółka Maja wciąż na topie

Zespół filmowy realizujący projekt – Znajdź swoją orbitę – spotkał się 05.10. 2014 r. w kinie MDK w Radomsku na projekcji filmu „Pszczółka Maja”
 

Ze słoniem Dominikiem w kinie

9 listopada 2014 r. członkowie koła filmowego przy Pogotowiu Lekcyjnym odwiedzili kino MDK, gdzie atrakcyjnie spędzili niedzielny poranek. Obejrzeli klasyczny film animowany dla dzieci zrealizowany w Studiu Miniatur Filmowych w Warszawie. „Proszę słonia” to pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni słonia Dominika i chłopca.
 

W kręgu wyobraźni z Teatrem Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Członkowie teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego przy Pogotowiu Lekcyjnym w poniedziałek – 27 października 2014 r. wybrali się do teatru, który zamieniony został w pracownię rzeźbiarską, gdzie na oczach widzów ożywały rzeźby, tworzone przez aktorów. Interaktywny spektakl „LE FILO FABLE”, podczas którego aktorzy inscenizowali „tu i teraz” sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączył walory artystyczne z edukacyjnymi.
 

Radomsko moich marzeń

Członkowie koła filmowego przy Pogotowiu Lekcyjnym na zajęciach tworzyli scenariusz do filmu rysunkowego o Radomsku. Powstały ciekawe prace - część z nich zgłoszono do konkursu rysunkowego pn. "Radomsko moich marzeń", którego organizatorem był MDK w Radomsku. 26 października 2014 r. odbyła się gala wręczenia nagród. Na konkurs napłynęło wiele ciekawych prac.
 

Toruńskie pierniki

Dzieci z Pogotowia Lekcyjnego zwiedziły również w radomszczańskim muzeum niezwykle ciekawą wystawę interaktywną – Świat toruńskiego piernika – z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Zabawa była znakomita. Eksponaty imponujące i – co ważne – wszystkiego można było dotknąć, skosztować pierników, przywitać się z piernikarzem i wcielić się w jego rolę. Najwspanialszym momentem dla wszystkich było wyrabianie ciasta i pieczenie pierników w specjalnych formach. Powstały więc z ciasta rogi renifera, kogut, skrzypce, gitara i inne piernikowe formy. Wszystko to obejrzeć można na zdjęciach. Dzieci bawiły się wspaniale.
 

W poszukiwaniu Różewicza

8 października 2014 r. członkowie zespołu filmowego przy świetlicy Pogotowie Lekcyjne wzięli udział w Poetyckiej Grze Ulicznej zorganizowanej w ramach Różewicz Open Festiwal 2014. Zadaniem uczestników było odnalezienie wersów wiersza Janusza Różewicza i ułożenie tych wersów we właściwej kolejności. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 9 X 2014 r. Na wyróżnienie zasłużyli najmłodsi uczestnicy gry – dzieci z Pogotowia Lekcyjnego, którzy obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez MDK.
 

Kulturalna jesień w Pogotowiu Lekcyjnym

17 września 2014 r. dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników Muzeum Regionalnego w Radomsku zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego wziął udział w niezwykle ciekawej lekcji historii. Natomiast 21 września dzieci uczestniczyły w interesującym wydarzeniu, jakim był Poranek Artystyczny w MDK w Radomsku.
 

Z Babroszkami w kosmosie

Dzięki uprzejmości pracowników MDK w Radomsku członkowie zespołów - filmowego i teatru „Magiczna 6” działających przy Pogotowiu Lekcyjnym bawili się wspaniale w niedzielny poranek – 28.09.2014 r.
 

Filmowej przygody ciąg dalszy

W dniu 12. 09. 2014 r. zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego rozpoczął nowy rok szkolny od bardzo ciekawego spotkania z Jakubem Choróbskim - reżyserem filmów o losach młodej radomszczańskiej Żydówki. Młodzi filmowcy z Pogotowia Lekcyjnego byli doskonale zorientowani w temacie , ponieważ 4.04.2014r. podsumowali projekt - "Śladami Miriam - historia radomszczańskich Żydów" i oglądali już film "Miriam".
 

Z sukcesem zakończyliśmy projekt edukacyjny „Filmoteka Szkolna. Akcja!”

W roku szkolnym 2013/2014 dzieci i młodzież z Zespołu Filmowego przy świetlicy „Pogotowie Lekcyjne” w Radomsku wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Filmoteka Szkolna. Akcja!” prowadzonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu przygotowanego przez Centrum a współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jest promocja edukacji filmowej oraz zachęcanie do korzystania z filmu jako narzędzia edukacyjnego.
 

Młodzi filmowcy w akcji

W dniu 9 lipca 2014 r. na zajęciach filmowych dzieci poznawały plany filmowe i uczyły się, jak je wykorzystywać w praktyce. Grupa postanowiła zabawić się i wykorzystać zdjęcia z festynu „Powrót do Średniowiecza” i stworzyć kolaż, który w ciekawy sposób prezentuje w różnych planach zdjęciowych wszystko, co działo się tego szalonego dnia. Pojawia się więc tam i plan ogólny, pełny, amerykański, jest półzbliżenie, ale chyba zabrakło zbliżenia i próżno szukać detalu. Mimo wszystko to była wspaniała zabawa, efekty pracy dzieci można obejrzeć na zdjęciach.
 

Filmowe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

W dniu 2 lipca 2014 r. zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego rozpoczął wakacje od ciekawych zajęć z historii filmu. Dzieci dowiedziały się, że początki kina to rok 1895. Pierwsi reżyserzy to Francuzi - bracia Lumiere. Podziwiały też ich pierwsze krótkie filmiki – „Wjazd pociągu na stację” - pierwszy horror, „Śniadanie dziecka” - pierwszy film obyczajowy, „Polewacz polany” - pierwsza komedia.
 

Niedzielny poranek w MDK

W niedzielny poranek 22 czerwca 2014 r. dzieci z zespołu filmowego Pogotowia Lekcyjnego spotkały się w Domu Kultury z Grupą Teatralną "Rekwizytornia Teatr". Towarzyszyli im członkowie rodzin - mamy i rodzeństwo. Młodzi aktorzy zaprezentowali fragmenty swoich przedstawień, nad którymi pracowali przez cały rok pod kierunkiem p. Anity Pawlak - Zygmy. Kolorowa scena, piękna scenografia, muzyka i rewelacyjna gra młodych wykonawców wzbudziły podziw widowni, która nagrodziła artystów gromkimi brawami.
 

Sladami historii

W dniu 12 czerwca 2014 r. zespół filmowy przy Pogotowiu Lekcyjnym odbył spacer po Radomsku. W wycieczce chcieli uczestniczyć również inni członkowie świetlicy. Dużą grupą wybrano się więc na zwiedzanie miasta. Wszystkich zaciekawiły tablice wmurowane w chodnikach. Część uczniów wiedziała, że 2 czerwca 2014 r. otwarto w Radomsku pierwsze w Europie żydowskie muzeum pod gołym niebem. W blisko 50 punktach na terenie miasta umieszczono w chodnikach specjalne tablice upamiętniające miejsca związane z mieszkającą przed laty w Radomsku ludnością żydowską.
 

Filmowa niespodzianka dla dzieci

W dniu 1 czerwca 2014r. „filmowcy” z Pogotowia Lekcyjnego odbyli podróż w czasie, cofając się o 65 milionów lat. Wraz z głównymi bohaterami filmu „DINO MAMA” – trojgiem ciekawskich dzieciaków - trafili w sam środek gniazda dinozaura. Po drodze napotkali same prehistoryczne przeciwności losu… Animowany film „DINO MAMA” w technologii 3D pozwolił wszystkim przyjemnie spędzić niedzielny poranek. Dziękujemy MDK w Radomsku za przekazanie bezpłatnych biletów wstępu.
 

Swietlica nr 2 „Pogotowie Lekcyjne” o prawach dziecka

W dniu 17 maja 2014 r. świetlica nr 2 „Pogotowie Lekcyjne” wraz z opiekunami wzięła udział w spotkaniu filmowym w MDK zorganizowanym w ramach OBJAZDOWEGO FESTIWALU FILMOWEGO WATCH DOCS. PRAWA CZŁOWIEKA W FILMIE . POLSKA 2014. Zaprezentowano trzy filmy – „Sharaf” reż. Hanna Heilborn, David Aronowitsch; „To zależy od ciebie” reż. Kajsa Næss; „Cegła” reż. Htoo Tay Zar, Min Thu Aung, Htuu Lou Rae, Yan Naing Kho, Zin No No Zaw.
 

Podsumowaliśmy projekt „Śladami Miriam…”

W dniu 4 kwietnia 2014 r. członkowie zespołu filmowego i teatru ”Magiczna 6” przy świetlicy nr 2 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku podsumowali projekt edukacyjny zatytułowany „Śladami Miriam Haszczewickiej – historia radomszczańskich Żydów”. Projekt realizowany był w okresie: 03. 02. 2014r. – 04. 04. 2014r. Uczestnikami projektu byli uczniowie gimnazjum, starszych klas szkoły podstawowej i wolontariuszka Natalia Stolarska – ucz. II LO w Radomsku. Uczniów wspomagały w działaniach nauczycielki – Halina Kucharska i Anna Szczerbińska – wolontariuszki MOPS w Radomsku.
 

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego z wizytą u przedszkolaków

Dzień 1 kwietnia 2014 r. był dniem wolnym dla uczniów szkól podstawowych z klas 1-5. Dzieci postanowiły wykorzystać czas wolny. Członkowie zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego wybrali się z wizytą do Publicznego Przedszkola nr 4 „Pod Zielonym Ludkiem” w Radomsku. Przygotowali dla dzieci seans filmowy i zaprezentowali film o Czerwonym Kapturku, w którym grali oraz własną animację pt. „Bajkowa przygoda". Oba filmy bardzo się dzieciom podobały. Wspólna zabawa z przedszkolakami wprowadziła wszystkich w wesoły nastrój. Zapraszamy do obejrzenia serwisu fotograficznego z tego spotkania. Autorem zdjęć jest Mateusz z Pogotowia Lekcyjnego.
 

Pogotowie Lekcyjne zaprasza

Uczestnicy projektu "Śladami Miriam Haszczewickiej - historia radomszczańskich Żydów" zapraszają na podsumowanie w piątek, 4.04. Spotkanie odbędzie się w świetlicy Pogotowia Lekcyjnego, przy ul. Kościuszki 12a w Radomsku o godzinie 16.00.
 

Spacer po Radomsku śladami Miriam

Spacer po Radomsku szlakiem radomszczańskich Żydów to kolejny element projektu zespołu filmowego Pogotowia Lekcyjnego pn. „Śladami Miriam Haszczewickiej”. W dniu 12 marca 2014r. w centrum zainteresowania zespołu filmowego były ulice - Joselewicza, Przedborska, Fabianiego, Reymonta. Młodzież dłużej zatrzymała się na ulicy Joselewicza, gdzie znalazła tablice informujące o getcie w Radomsku. Rozpoznała miejsce, gdzie stała synagoga, a współcześnie stoi pomnik poświęcony pamięci pomordowanych Żydów.
 

Kino rodzinne z Bolkiem i Lolkiem

Dzięki uprzejmości Miejskiego Domu Kultury w Radomsku w dniu 9 marca 2014r. wszyscy chętni (podopieczni świetlic Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku wraz z rodzicami) - skorzystali z nowej oferty MDK i wzięli udział w spotkaniu Małego Dyskusyjnego Klubu Filmowego.
 

Centrum Edukacji Obywatelskiej dostrzegło filmowych pasjonatów z Pogotowia Lekcyjnego!

Działania projektowe zespołu filmowego z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku zostały dostrzeżone przez organizatorów projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. Na stronie internetowej projektu możemy przeczytać o podsumowaniu działań projektu zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego pt. „Animacja - bajki bez przemocy”. Nasze działania prezentowane są jako przykład projektu filmowego realizowanego poza szkołami.
 

Bieg przez Holocaust

Członkowie zespołu filmowego działającego przy świetlicy nr 2 Pogotowia Lekcyjnego - realizujący projekt „Śladami Miriam...” – w dniu 27.02.2014r. obejrzeli film Pepe Danquarta "Biegnij chłopcze, biegnij". Film jest ekranizacją książki Uri Orleva o małym uciekinierze z getta. Obraz dostarczył wielu wzruszeń. Dyskusja o filmie odbędzie się na zajęciach w dn. 05.03.2014 r. Osoby zainteresowane problematyką serdecznie zapraszamy.
 

Talenty dzieci z Pogotowia Lekcyjnego – spotkanie podsumowujące projekt „Animacja - bajki bez przemocy”

W dniu 26 lutego 2014r. w świetlicy Pogotowia Lekcyjnego miało miejsce ciekawe wydarzenie. Członkowie zespołu filmowego podsumowali projekt edukacyjny „Animacja - bajki bez przemocy”. Pomysłodawczynią i prowadzącą zajęcia była p. Halina Kucharska – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Projekt realizowany był w okresie: październik 2013r. – luty 2014 r.
 

"Śladami Miriam..." - lekcja muzealna

W dniu 19 lutego 2014 r. grupa członków zespołu filmowego (uczniowie gimnazjum) realizujących projekt „Śladami Miriam Haszczewickiej …” wzięła udział w nietypowej lekcji historii. Pracownik Muzeum Regionalnego w Radomsku pan Tomasz Nowak opowiedział w bardzo interesujący sposób o historii radomszczańskich Żydów, których losy są ważnym elementem historii miasta.
 

"Animacja - bajki bez przemocy" - podsumowanie projektu

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego zaprasza na podsumowanie projektu "Animacja - bajki bez przemocy". W programie m.in.: prezentacja - podsumowanie wiadomości o animacji, projekcja filmów uczniowskich ("Bajkowa przygoda- animacja", "Czerwony Kapturek - historia filmowa"). Impreza odbędzie się 26-go lutego o godz. 16.00 na świetlicy Pogotowia Lekcyjnego (Kościuszki 12). Serdecznie zapraszamy.
 

Wycieczka na cmentarz żydowski - kirkut - w Radomsku

W dniu 15 lutego 2014 r. grupa uczniów z Pogotowia Lekcyjnego realizujących projekt „Śladami Miriam Haszczewickiej - historia radomszczańskich Żydów" odbyła spacer po cmentarzu żydowskim w Radomsku. Cmentarz jest duży - zajmuje ok. 2,5 hektara, w jego obrębie zachowało się około 3 tysięcy nagrobków z tablicami zwanych macewami. Najważniejszym miejscem na kirkucie jest ohel - miejsce pochówku rabinów i cadyków.
 

Sladami Miriam Haszczewickiej - historia radomszczańskich Żydów

ladami Miriam Haszczewickiej - historia radomszczańskich Żydów to tytuł projektu realizowanego przez zespół filmowy i teatr "Magiczna 6", które działają przy świetlicy Pogotowie Lekcyjne w Radomsku. Czas trwania projektu: 3 lutego - 4 kwietnia 2014 r. Uczestnicy projektu: uczniowie klas gimnazjalnych i ostatnich klas szkoły podstawowej.
 

Premiera filmowa i rozdanie Oskarów

W dniu 31 stycznia 2014 r. o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się premiera filmu "Czerwony Kapturek - historia filmowa". Obraz powstał na warsztatach filmowych prowadzonych przez p. Marcina Skorka i instruktorów MDK. Film to praca zespołowa. Scenariusz, scenografia i wszystko, co jest związane z realizacją filmu, jest dziełem dzieci, które brały udział w warsztatach.
 

Kino rodzinne - filmowe zakończenie ferii

Film "Rysiek Lwie Serce" podbił serca młodych widzów. Dobrze bawili się też dorośli. Przezabawna i pełna szalonych przygód opowieść o dzielnym chłopcu, który chciał być rycerzem oraz o krokodylu, który nie bardzo chciał być smokiem. Rysiek nie chce być prawnikiem - sprzeciwia się woli ojca i ucieka z domu. Wyrusza na pełną niezwykłych przygód wyprawę w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi niezbędnej, by stać się rycerzem.
 

ABC animacji - nasz film "Bajkowa przygoda"

W dniu 30 stycznia 2014 r. zakończyły się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku warsztaty z animacji poklatkowej, które prowadził instruktor MDK - p. Tomasz Zawadzki. Dzieci poznały tajniki animacji, pracowały w zespole, tworzyły rysunki, a efektem końcowym ich zaangażowania jest film pt. „Bajkowa przygoda". Członkowie zespołu filmowego Pogotowia Lekcyjnego - Paulina, Julita, Karolina, Natalia i Mateusz mieli duży udział w kreowaniu opowieści.
 

Ferie w kinie

W dniu 26 stycznia "filmowcy" z Pogotowia Lekcyjnego odbyli podróż przez dziką Afrykę. Animowany film "Safari" w technologii 3D pozwolił wszystkim przyjemnie spędzić niedzielny, feryjny poranek. Bohaterowie - sprytna surykatka i przyjazny lew wyruszają w głąb lądu w poszukiwaniu wody. Spotykają zwierzęta z całego świata.
 

Z wizytą u przedszkolaków

W dniu 21 stycznia zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego po raz kolejny odwiedził małych przyjaciół z Publicznego Przedszkola nr 4 w Radomsku. Tym razem w związku z realizacją projektu „Animacja - bajki bez przemocy" przygotowano dla maluchów zestaw bajek, których bohaterem był popularny krecik.
 

Tajniki animacji

Członkowie Pogotowia Lekcyjnego zainteresowani filmem biorą udział w warsztatach z animacji poklatkowej w Miejski Domu Kultury w Radomsku. Choć to dopiero połowa zajęć wszyscy są zachwyceni, ponieważ poznają tajniki animacji i pracują nad własnym filmem animowanym.
 

Filmowe ferie

Zespół filmowy przy świetlicy Pogotowia Lekcyjnego zaprasza na warsztaty filmowe organizowane przez Miejski Dom Kultury w Radomsku: - 27-31 stycznia 2014 r. w godz. 10:00-13:00 - warsztaty filmowe „Czerwony Kapturek” - 21, 23, 28, 30 stycznia w godz. 16:00-17:00 - warsztaty animacji poklatkowej. Zapisy u wolontariuszy Pogotowia Lekcyjnego w świetlicy przy ulicy Kościuszki. Serdecznie zapraszamy!
 

Nowe technologie pociągają młodego widza – o filmie "Tajemnica Zielonego Królestwa"

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego realizuje większy projekt związany z animacją. Dlatego 8 grudnia 2013 r. spotkaliśmy się w kinie, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć najnowszy film twórców słynnej "Epoki lodowcowej" zrealizowany w technice animacji komputerowej 3D.
 

Bolek i Lolek mają już 50 lat

Zespół filmowy przy świetlicy MOPS - u - Pogotowie Lekcyjne w Radomsku realizuje od października większy projekt związany z animacją. Jednym z elementów tego projektu było nawiązanie współpracy z PP nr 4 w Radomsku i przygotowanie małych widzów i ich rodziców do odbioru bajek, które nie przekazują w swoich treściach agresji. Na początek zajęliśmy się filmem rysunkowym.
 

I wśród nas są artyści...

W dniu 13 listopada 2013 r. nasza świetlica zamieniła się w pracownie artystyczną. Tworzyliśmy rysunkowe scenariusze filmowe. Powstały piękne prace.
 

Chłopcy tacy jak Piotruś nie boją się wilków

6 listopada nasza świetlica zamieniła się w salę kinową. Obejrzeliśmy nagrodzony Oskarem za najlepszy animowany film krótkometrażowy - "Piotruś i wilk" w reżyserii Suzie Templeton, z muzyką Sergiusza Prokofiewa. Film powstał w polskim studiu filmowym Se - ma - for w Łodzi, które jest najstarszą i największą wytwórnią filmów animowanych w Polsce. Specjalizuje się m.in. w animacji lalkowej, wycinankowej, rysunkowej. W filmie wspaniałą ilustracją zdarzeń jest muzyka Sergiusza Prokofiewa.
 

Poranek w kinie z napędem turbo

W dniu 3 listopada 2013 r. aktywni członkowie zespołu filmowego i teatru „Magiczna 6” przy świetlicy Pogotowia Lekcyjnego niedzielne przedpołudnie spędzili w kinie Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Film " Turbo" opowiadał o tym, jak bohater - niepozorny ślimak Turbo nabył niezwykłych mocy, które pozwoliły mu rozwijać zawrotną szybkość. Wziął więc udział w wielkim wyścigu i... to trzeba zobaczyć!
 

Wędrowny Se-ma-for

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego wziął udział 25 października 2013 r. w MDK w Radomsku w wędrownej edycji łódzkiego festiwalu animacji. To czwarta edycja festiwalu, która dowiodła, że animacja nie jest wyłącznie domeną dzieci, ale potrafi zgromadzić przed ekranami dorosłych widzów, często wywołując w nich równie wielkie emocje jak u najmłodszych.
 

Magia kina

W dniu 27.10.2013r. spotkaliśmy się w kinie na filmie, który stanie się dla nas punktem wyjścia do zajęć związanych z animacją. Film francuskiego reżysera Michaela Ocelota „Opowieści nocy” zrobił na nas duże wrażenie. Opowiada pewną historię – każdego wieczoru dziewczynka i chłopiec oraz stary operator spotykają się w małym kinie...
 

"Kinema” – kino braci Różewiczów

Na spotkaniu filmowym w dniu 23 października 2013 r. podsumowaliśmy nasz udział w ogólnopolskim wydarzeniu – Różewicz Open Festiwal w Radomsku. Nostalgiczny film Stanisława Różewicza „Kinema” pokazał nam fascynację rodziny Różewiczów nową sztuką początków XX wieku, jaką było wtedy kino.
 

Bliżej kultury z Filmoteką Szkolną

W ramach ogólnopolskiego wydarzenia kulturalnego, które zakończyło się w naszym mieście – Różewicz Open Festiwal uczestnicy projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! uczestniczyli w wielu spotkaniach kulturalnych. Kilka osób biorących udział w warsztatach filmowych obejrzało w dniu 7 października film Antoniego Krauze o Stanisławie Różewiczu „Idąc spotykając” oraz w dniu 13 października monodram „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka.
 

Spotkanie z aktorem

W dniu 6 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku gościł znany aktor Wojciech Malajkat. Spotkanie z nim otworzyło kolejną edycję Różewicz Open Festiwal. W spotkaniu wzięli udział członkowie zespołu projektowego Filmoteki Szkolnej, którzy jednocześnie są członkami zespołu teatralnego „Magiczna 6” z Pogotowia Lekcyjnego – Dagmara, Karolina, Maria, Weronika, Kuba z bratem i mamą, Ewelina z mamą. Cieszy zainteresowanie rodziców, którzy wraz z dziećmi uczestniczyli w imprezie.
 

W świecie filmu

Miło nam oznajmić, że projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku – związany z edukacją filmową został przyjęty do nowej edycji Ogólnopolskiego Projektu Filmoteki Szkolnej. Organizacją projektu "Filmoteka Szkolna. Akcja!" zajmuje się Centrum Edukacji Obywatelskiej z siedzibą w Warszawie. Jest to projekt skierowany do uczniów i nauczycieli.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2013-10-08 14:49:09, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2014-02-27 15:06:08 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski