MAŁY WIELKI CZŁOWIEK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku rozpoczął realizację projektu pn. „Mały Wielki Człowiek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.01.2022r. do 30.06.2023.

Celem głównym projektu jest poprawa dostępu do realizowanych w mieście Radomsku usług społecznych ograniczających ubóstwo i wykluczenie społeczne. Cel zostanie osiągnięty przez rozwój usług placówek wparcia dziennego w Mieście Radomsku oraz rozszerzenie oferowanego w nich wsparcia.

Cel zostanie osiągnięty m.in. poprzez realizację zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, zajęć psychologicznych, terapeutycznych oraz warsztatów. Podjęcie opisanych powyżej działań bezpośrednio przyczyni się do rozszerzenia oferowanego wsparcia w placówkach wsparcia dziennego a tym samym poprawy dostępu do realizowanych w mieście usług społecznych m.in.:

- konsultacje psychologiczne,

- zajęcia ogólnorozwojowe,

- rozwój kompetencji kluczowych (język angielki, matematyka, informatyka, warsztaty twórcze),

- działania integracyjne.

Uczestnicy Projektu: dzieci i młodzież w wieku od 6-go do 18-go roku życia, zamieszkujące na terenie miasta Radomska, korzystające z usług w placówkach wsparcia dziennego (min. 50 dzieci).

Autor: Aleksandra Stanowska

Artykuły

„LISTOPADOWE ŚWIĘTA” - warsztaty dla dzieci

Przejdź do - „LISTOPADOWE ŚWIĘTA”  - warsztaty dla dzieci

Dzieci uczęszczające do placówek wsparcia dziennego miały okazję wziąć udział w cyklu spotkań zorganizowanych w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Warsztaty trwały trzy dni.

Aleksandra Stanowska
18 listopada 2022
Czytaj więcej o: „LISTOPADOWE ŚWIĘTA” - warsztaty dla dzieci

„Widzi mi się” - zajęcia fotograficzne dla dzieci

Przejdź do - „Widzi mi się” - zajęcia fotograficzne dla dzieci

Warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży, które realizujemy w ramach zajęć twórczych w placówkach wsparcia dziennego to doskonałe połączenie fotografii z dobrą zabawą. Zajęcia umożliwią bowiem rozwinięcie pasji oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych. Podczas zajęć nie ma czasu na nudę. Spotkania zostały przygotowane tak, aby cykl zajęć był różnorodny, a atrakcje dla dzieci pozwalały na zapoznanie się z wieloma dziedzinami fotografii.

Aleksandra Stanowska
4 listopada 2022
Czytaj więcej o: „Widzi mi się” - zajęcia fotograficzne dla dzieci

"Moje życie to cyrk" - dzieci w kinie

Przejdź do - "Moje życie to cyrk" - dzieci w kinie

Jak to jest mieszkać w przyczepie, bez przerwy podróżować i dorastać u boku wiecznego lekkoducha? – opowieść o Laurze, jej marzeniach i planach W dniu 14 października 2022r w ramach działań integracyjnych zaprosiliśmy dzieci do kina na film pt. „Moje życie to cyrk”. 

Dzieci, dzięki wizycie w kinie, miały okazję poznać Laurę – bystrą trzynastolatkę, której życie dalekie jest od zwyczajnego. Jej tata to bowiem zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność Laury bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę.

Aleksandra Stanowska
19 października 2022
Czytaj więcej o: "Moje życie to cyrk" - dzieci w kinie

O sile przyjaźni – „Ella Bella Bingo”

Przejdź do - O sile przyjaźni – „Ella Bella Bingo”

Pięcioletnia Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie…

Na norweski film animowany „Ella Bella Bingo” o przygodach małej, wyjątkowo optymistycznej dziewczynki zaprosiliśmy w dniu 21.09.2022r. dzieci uczęszczające do placówek wsparcia dziennego.

Aleksandra Stanowska
23 września 2022
Czytaj więcej o: O sile przyjaźni – „Ella Bella Bingo”

Co wydarzyło się, gdy rzeczy Doroty zagroziły odejściem…

Przejdź do - Co wydarzyło się, gdy rzeczy Doroty zagroziły odejściem…

W miniony wtorek w Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 przy ul. Kościuszki 10 można było podziwiać efekty pracy młodych aktorów, którzy zaprezentowali się w spektaklu muzycznym “Sen Doroty” na podstawie scenariusza Joanny Gutowskiej, w reżyserii Dominiki Szwed - Kipigroch.

Aleksandra Stanowska
31 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: Co wydarzyło się, gdy rzeczy Doroty zagroziły odejściem…

Pełen słońca wyjazd integracyjny nad Morze Bałtyckie

Przejdź do - Pełen słońca wyjazd integracyjny nad Morze Bałtyckie

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniach 25-28 sierpnia 2022r. odbył się wyjazd nad Morze Bałtyckie do miejscowości Kąty Rybackie skierowany do dzieci, które uczestniczą w projekcie „Mały Wielki Człowiek”.

Aleksandra Stanowska
31 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: Pełen słońca wyjazd integracyjny nad Morze Bałtyckie

"Nie czas na nudę” - piknik w ramach projektu "Mały Wielki Człowiek"

Przejdź do - "Nie czas na nudę” - piknik w ramach projektu "Mały Wielki Człowiek"

W środę 20 lipca na placu Placówki Wsparcia Dziennego przy ul Narutowicza 155 zorganizowany został piknik profilaktyczno-integracyjny. Wydarzenie przygotowano we współpracy z Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Urząd Miasta w Radomsku w ramach projektu "Mały Wielki Człowiek".

Aleksandra Stanowska
22 lipca 2022
Czytaj więcej o: "Nie czas na nudę” - piknik w ramach projektu "Mały Wielki Człowiek"

Piknik profilaktyczno – integracyjny „Nie czas na nudę”

Przejdź do - Piknik profilaktyczno – integracyjny „Nie czas na nudę”

Miejska Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku, zapraszają na piknik profilaktyczno – integracyjny „Nie czas na nudę”. Wydarzenie zostało zaplanowane na 20 lipca 2022r. i odbędzie się w placówce wsparcia dziennego nr. 4 przy ulicy Narutowicza 155 (za kościołem) w godzinach 14.00 -17.00.

Beata Kotlicka
14 lipca 2022
Czytaj więcej o: Piknik profilaktyczno – integracyjny „Nie czas na nudę”