MAŁY WIELKI CZŁOWIEK

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku rozpoczął realizację projektu pn. „Mały Wielki Człowiek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 Działanie IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Projekt realizowany będzie w okresie od 01.01.2022r. do 30.06.2023.

Celem głównym projektu jest poprawa dostępu do realizowanych w mieście Radomsku usług społecznych ograniczających ubóstwo i wykluczenie społeczne. Cel zostanie osiągnięty przez rozwój usług placówek wparcia dziennego w Mieście Radomsku oraz rozszerzenie oferowanego w nich wsparcia.

Cel zostanie osiągnięty m.in. poprzez realizację zajęć rozwijających kompetencje kluczowe, zajęć psychologicznych, terapeutycznych oraz warsztatów. Podjęcie opisanych powyżej działań bezpośrednio przyczyni się do rozszerzenia oferowanego wsparcia w placówkach wsparcia dziennego a tym samym poprawy dostępu do realizowanych w mieście usług społecznych m.in.:

- konsultacje psychologiczne,

- zajęcia ogólnorozwojowe,

- rozwój kompetencji kluczowych (język angielki, matematyka, informatyka, warsztaty twórcze),

- działania integracyjne.

Uczestnicy Projektu: dzieci i młodzież w wieku od 6-go do 18-go roku życia, zamieszkujące na terenie miasta Radomska, korzystające z usług w placówkach wsparcia dziennego (min. 50 dzieci).

Autor: Aleksandra Stanowska

Artykuły

Uczymy się, rozwijamy nasze talenty i rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach

Przejdź do - Uczymy się, rozwijamy nasze talenty i rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach

Dzieci i młodzież uczestniczące w projekcie „Mały Wielki Człowiek”, który realizowany jest w placówkach wsparcia dziennego poszerzają swoją wiedzę z zakresu matematyki, informatyki oraz języka angielskiego.

Ponadto w świetlicach organizowane są zajęcia twórcze i ogólnorozwojowe. Podczas warsztatów kulturalnych dzieci mają możliwość zapoznania się ze sztuką fotografii, uczestniczą w warsztatach muzycznych, aktorskich, ćwiczą dykcję i emisję głosu i inne. Mają też czas na wspólne gry i zabawy, udział w konkursach, warsztatach kulinarnych i ceramicznych, udział w spotkaniach integracyjnych. Wsparcia dzieciom udziela również psycholog.

Aleksandra Stanowska
29 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Uczymy się, rozwijamy nasze talenty i rozmawiamy o ważnych dla nas sprawach

Samodzielność, twórczość i zabawa – zajęcia ceramiczne dla dzieci

Przejdź do - Samodzielność, twórczość i zabawa – zajęcia ceramiczne dla dzieci

Zajęcia z ceramiki rozwijają zmysł dotyku i orientacji przestrzennej, kształcą wrażliwość na barwy, formy, jak i poczucie estetyki. Glina jest bowiem doskonałym materiałem poddającym się łatwemu modelowaniu dzięki czemu, każde z dzieci staje się autorem niepowtarzalnych prac. Praca w glinie, to twórcze doświadczenie przyczyniające się między innymi do doskonalenia sprawności manualnej, koordynacji wzrokowo – ruchowej.

Aleksandra Stanowska
2 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Samodzielność, twórczość i zabawa – zajęcia ceramiczne dla dzieci

Dzień Dziecka w kinie

Przejdź do - Dzień Dziecka w kinie

W dniu 27 maja 2022r. z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz w ramach działań integracyjnych zaprosiliśmy dzieci do kina na film animowany pt. „Pan Wilk i spółka. Bad Guys.”

„Pan Wilk i spółka. Bad Guys.” to komedia animowana oparta na serii książek autorstwa australijskiego pisarza, Aarona Blabeya -„Bad Guys. Ekipa Złych”, która była na szczycie bestsellerów New York Timesa.

Aleksandra Stanowska
2 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w kinie

Wielkanoc tuż, tuż...

Przejdź do - Wielkanoc tuż, tuż...

Wielkanoc to radosny, świąteczny i pełen nadziei czas. Jest to wyjątkowe święto, przepełnione otuchą i nadzieją. Dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego w swoich pracach ukazały barwność tych dni. Pojawiły się u nas kolorowe pisanki, zajączki oraz wesołe kurczaczki. Wspólnie stworzyliśmy stroik na półmisku, a na tacy z rzeżuchą swoje miejsce znalazł kurczak z piór i królik z cekinów. Zasialiśmy również owies, który szybko rośnie pomiędzy jajeczkami z filcu. Ściany placówek zdobią tematyczne wieńce. Nowością była technika decoupage, która bardzo się podobała dzieciom.

Aleksandra Stanowska
15 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Wielkanoc tuż, tuż...

Świąteczny seans filmowy - antidotum na słotę i deszcz

Przejdź do - Świąteczny seans filmowy - antidotum na słotę i deszcz

Pogoda niestety nie darzy nas ciepłą aurą, jednak dzieciom uczęszczającym do Placówek Wsparcia Dziennego, dzięki wizycie w kinie, daliśmy szansę na obcowanie z wielką paletą kolorów, słońca i radości. W dniu 4 kwietnia 2022r. w ramach działań integracyjnych zaprosiliśmy dzieci na świąteczny, pełen kolorów film animowany pt. „Zając max: misja pisanka''.

 

Aleksandra Stanowska
13 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Świąteczny seans filmowy - antidotum na słotę i deszcz

Każdy dzień dobry na integrację

Przejdź do - Każdy dzień dobry na integrację

Gry bawią i uczą … więc dzieciaki z Placówek Wsparcia Dziennego grają często i chętnie. W dobie telefonów i komputerów my stawiamy na tradycyjne gry i zabawy – często wymyślone przez nas samych. Bez względu na to, czy są to gry karciane, planszówki, układanie puzzli, czy gra w gumę to dają one zawsze gwarancję udanej zabawy. Od dawna wiemy, że są dobrym treningiem dla zdrowego współzawodnictwa, myślenia, wspierają kreatywność i uczą strategii, że jest to czas relaksu, rozrywki, śmiechu, ale i przede wszystkim jest to czas spędzony razem – bez świata on-line.

Aleksandra Stanowska
12 kwietnia 2022
Czytaj więcej o: Każdy dzień dobry na integrację