Filmoteka szkolna - Akcja!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Starsze wiadomości.

Artykuły

Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

Przejdź do - Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

W czerwcu 2019 r. zespół filmowy przy „Pogotowiu Lekcyjnym” otrzymał informację, że tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Projektu „Filmoteka Szkolna . Akcja!” była ostatnim sezonem. Projekt zakończył się, trwał 10 lat, „Pogotowie Lekcyjne” uczestniczyło w nim 6. Było to 6 lat wspaniałych działań.

Halina Kucharska
18 września 2019
Czytaj więcej o: Zakończył się Ogólnopolski Projekt „ FILMOTEKA SZKOLNA. AKCJA! ”

ABC animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - ABC animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

11 grudnia 2018 r. zakończyliśmy projekt „Myszka Miki ma 90 lat – od tego się wszystko zaczęło”. Rozstrzygnięto konkurs wiedzy o animacji i konkurs rysunkowy pt. „Portret filmowego bohatera bajkowego”. Najmłodsi bardzo zaangażowali się w prace i powstały piękne portrety ulubionych postaci z filmów animowanych. Świetną zabawą było też tworzenie własnych animacji i zabawa z kołem animacyjnym – pies goni kota. Największą wiedzą wykazała się trójka małych kino maniaków. Nagrodzonych można obejrzeć na zdjęciach. Zapraszamy do naszej galerii. W przygotowanie projektu zaangażowali się starsi członkowie zespołu filmowego.

Beata Karasek, Halina Kucharska
16 stycznia 2019

Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

Przejdź do - Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

W ramach ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!” rozpoczęliśmy nowe działania. W Pogotowiu Lekcyjnym mamy dużą grupę dzieci młodszych. Tak jak wszędzie. Starsi odchodzą, młodsi przychodzą. Nasz zespół jest bardzo zróżnicowany wiekowo. Ma to swoje plusy. Starsi opiekują sie młodszymi. Dla nich właśnie zespół „Filmoteki Szkolnej” przygotował cykl zajęć związanych z animacją.

Halina Kucharska
14 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Bajkowe światy, czyli o animacji w Pogotowiu Lekcyjnym

"Różewicz Open Festiwal" za nami

Przejdź do - "Różewicz Open Festiwal" za nami

W niezwykle ciekawych imprezach, związanych z tegorocznym ogólnopolskim wydarzeniem - Różewicz Open Festiwal, brały udział członkinie Pogotowia Lekcyjnego. Dziewczyny przez wiele lat bardzo aktywnie poznawały (dzięki festiwalowi) twórczość braci Różewiczów . Dziś, prawie dorosłe , same angażują się artystycznie.

Halina Kucharska
30 października 2018
Czytaj więcej o: "Różewicz Open Festiwal" za nami

Podsumowanie roku 2017/2018

Przejdź do - Podsumowanie roku 2017/2018

W czerwcu 2018 roku „Pogotowie Lekcyjne” z sukcesem zakończyło realizację zadań kolejnego już ogólnopolskiego projektu „Filmoteka Szkolna. Akcja!”.

Halina Kucharska
20 września 2018
Czytaj więcej o: Podsumowanie roku 2017/2018

Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Przejdź do - Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Teatr „Magiczna 6” i zespół filmowy działające przy Pogotowiu Lekcyjnym skorzystały z zaproszenia MDK w Radomsku i wzięły udział w projekcie „(Nie) Spełniony świat Janusza Różewicza” w setną rocznicę urodzin poety. Cykl działań artystycznych miał na celu upamiętnić postać i twórczość niezwykle utalentowanego młodego człowieka, któremu wojna odebrała to co najważniejsze – życie.

 

Halina Kucharska
28 maja 2018
Czytaj więcej o: Setna rocznica urodzin Janusza Różewicza

Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Przejdź do - Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

W czasie ferii dzięki uprzejmości „Kina za Rogiem” mieliśmy okazję obejrzeć dwie wspaniałe animacje – polską – „Jak uratować mamę?” i japońską – „Zrywa się wiatr”. Wspaniale złożyło się, że filmy przeznaczone były dla widza małego i trochę starszego, a i dorośli mogli znaleźć w nich coś dla siebie.

Beata Karasek za filmweb.pl
14 lutego 2018
Czytaj więcej o: Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Filmowe a b c …

Od kilku lat rejestrujemy życie naszej świetlicy. Spotkania, przedstawienia, próby teatralne i całe spektakle. W swojej działalności mamy też profesjonalnie zrobione filmy na warsztatach filmowych w MDK, w których brali udział aktorzy – z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego. Prezentujemy ostatni nasz spektakl – „Tajemniczy ogród” wg klasycznej powieści H. Burnett.

Halina Kucharska
28 grudnia 2017
Czytaj więcej o: Filmowe a b c …