Ciekawe seanse w Pogotowiu Lekcyjnym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 października 2017

W zajęciach wzięły udział dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. W ramach projektu „Akademia Dokumentu” mieliśmy okazję zapoznać się z dwoma filmami:

- 24.10.2017 r. „Optymista” – reż. K. Pluta – film obejrzeliśmy bez części warsztatowej – rozmawialiśmy o filmie dokumentalnym, dzieciom bardzo podobał się mały żeglarz Mateusz, który walczył ze swymi słabościami, mówiły nawet, że wzbudzał podziw w dążeniu do celu i większość wyraziła swoją opinię, że ten cel osiągnie.

- 25.10.2017 r. „Tańczę dla ciebie” – reż. Erlend Mo. Ta projekcja była zupełnie nietypowa. Zaprosiliśmy gości z innych szkół. Dzieci bardzo przeżyły ten film. Mała Vilde, i jej ukochany, chory na raka dziadek, stali się inspiracją do dyskusji o rodzinie i własnych dziadkach. Na kartach pracy powstały piękne charakterystyki dziadków, najciekawsze prezentujemy na naszej tablicy filmowej.

To były zajęcia inne od wszystkich, pozwoliły nam, dorosłym zorientować się, że takie pojęcia jak przywiązanie, szacunek, miłość, choroba nie są małym widzom obce. Dzieci się otworzyły i w dyskusji bardzo emocjonalnie opowiadały o swoich dziadkach. Zdjęcia, które prezentujemy z warsztatów pokazują wielkie zaangażowanie i dzieci i dorosłych – nauczyciele też włączyli się do wspólnej pracy, też zaprezentowali swoich dziadków, co wpłynęło na sympatyczną atmosferę filmowego spotkania.

Autor: Halina Kucharska

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie