Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

"Marzenia łączą pokolenia"

Przejdź do - "Marzenia łączą pokolenia"

„Marzenia łączą pokolenia” to projekt, na który Miasto Radomsko uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi”-edycja 2018r. w kwocie 36 050.00zł. Projekt Radomska znalazł się wśród 53 projektów z całej Polski, które będą realizowane. Celem głównym Programu jest tworzenie warunków sprzyjających poprawie sytuacji życiowej i społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi, zwłaszcza osób chorych psychicznie i niepełnosprawnych intelektualnie, a tym samym wzmocnienie sieci wsparcia społecznego poprzez dofinansowanie samorządów gmin oraz podmiotów funkcjonujących w obszarze pomocy społecznej.

Zbigniew Piechowicz

16 marca 2018

Czytaj więcej o: "Marzenia łączą pokolenia"

Uwaga silny mróz! Zwróćmy uwagę na osoby starsze, chore, niepełnosprawne i bezdomne!

Przejdź do - Uwaga silny mróz! Zwróćmy uwagę na osoby starsze, chore, niepełnosprawne i bezdomne!

 

Zgodnie z prognozami meteorologów w najbliższych dniach będą utrzymywać się na terenie całej Polski niskie temperatury. Mrozy, które wystąpią mogą powodować ryzyko wychłodzenia organizmów ludzi przebywających na wolnym powietrzu. Istnieje wówczas zagrożenie wystąpienia odmrożeń i zamarznięć.

Apelujemy o zwrócenie uwagi zwłaszcza o osoby starsze, chore, niepełnosprawne i bezdomne, dla których niskie temperatury stanowią realne zagrożenie.

Jeśli w Twoim otoczeniu znajduje się osoba potrzebująca pomocy w związku z mrozami prosimy o kontakt:

  • POLICJA: 997 lub 112

  • MOPS w godz. 7.30-15.30: 44/683 28 85, wew. 12 lub 73


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku we współpracy Komendą Powiatową Policji w Radomsku skontroluje ponadto miejsca niemieszkalne, gdzie przebywają osoby bezdomne. Będą też podejmowane działania mające na celu przewiezienie tych osób do placówek, w których mogą się schronić i ogrzać.

 

Aleksandra Stanowska

27 lutego 2018

Czytaj więcej o: Uwaga silny mróz! Zwróćmy uwagę na osoby starsze, chore, niepełnosprawne i bezdomne!

Zajęcia w ramach "Grupy samopomocowej dla rodziców"

Przejdź do - Zajęcia w ramach "Grupy samopomocowej dla rodziców"

W dniu 16.02.2018r. odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu „Grupa samopomocowa dla rodziców”. Spotkanie edukacyjne dla rodziców zostało poświęcone zjawisku przemocy werbalnej. Celem spotkania było uświadomienie opiekunom, czym jest przemoc werbalna, jakie formy może przybierać, a także jakie konsekwencje może ona mieć dla dziecka także w jego dorosłym życiu. Spotkanie stało się również próbą odpowiedzi na pytanie czemu rodzice stosują wobec swoich dzieci przemoc werbalną i co należy zrobić, by takich doświadczeń dzieciom oszczędzić. Asystenci rodziny zaprezentowali sposoby na rozładowanie napięcia, negatywnych emocji by nie dopuszczać w życiu codziennym do stosowania przemocy werbalnej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że przemoc werbalna może zostawić ślady w sferze emocji, myślenia o samym sobie czy w zakresie budowania trwałych opartych na szacunku relacji z innymi ludźmi.

Karolina Kornacka

21 lutego 2018

Czytaj więcej o: Zajęcia w ramach "Grupy samopomocowej dla rodziców"

Internet bez przesady!

Przejdź do - Internet bez przesady!

Z nowym rokiem ruszyły kolejne spotkania w ramach projektu socjalnego „Grupa samopomocowa dla rodziców” prowadzonego przez asystentów rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. W dniu 19.01.2018r. zostały przeprowadzone pierwsze zajęcia w ramach ww. projektu. Celem zajęć było uwrażliwienie rodziców na problem nadmiernego korzystania przez dzieci z mediów elektronicznych oraz internetu. Podczas spotkania omówiono specyfikę problemu zaprezentowano statystyki, które przedstawiały skalę problemu,. Wskazano rodzicom możliwe podjęcie działań profilaktycznych i sposoby reagowania na podejrzenie uzależnienia dziecka od korzystania z sieci. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że konkretne zasady korzystania z internetu zależą od uznania rodziców, ale powinny mieścić się w granicach rozsądku. Kolejne zajęcia w ramach projektu „Grupa samopomocowa dla rodziców” odbędą się w lutym 2018 roku.

Karolina Kornacka

14 lutego 2018

Czytaj więcej o: Internet bez przesady!

Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Przejdź do - Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

W czasie ferii dzięki uprzejmości „Kina za Rogiem” mieliśmy okazję obejrzeć dwie wspaniałe animacje – polską – „Jak uratować mamę?” i japońską – „Zrywa się wiatr”. Wspaniale złożyło się, że filmy przeznaczone były dla widza małego i trochę starszego, a i dorośli mogli znaleźć w nich coś dla siebie.

Beata Karasek za filmweb.pl

14 lutego 2018

Czytaj więcej o: Młodzi kinomaniacy w „Kinie za Rogiem”

Dzień Babci i Dzień Dziadka w DDPS w Radomsku

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka w DDPS w Radomsku

W dniu 18.01.2018 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Specjalnie na tą okoliczność uczniowie pierwszej klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 dla naszych pensjonariuszy przygotowały program artystyczny Przedstawiane przez dzieci wiersze oraz piosenki budziły radość i wzruszenie, które malowało się twarzach seniorów. Dzieci oprócz części artystycznej przygotowały dla naszych babć i dziadków laurki z życzeniami. Po występie w ramach podziękowań małym artystom zorganizowaliśmy słodki poczęstunek. Również nasi seniorzy otrzymali słodkości oraz małą niespodziankę.

Monika Nowakowska

24 stycznia 2018

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka w DDPS w Radomsku

Zakończenie II edycji akcji „Listy do Świętego Mikołaja”

Przejdź do - Zakończenie II edycji akcji „Listy do Świętego Mikołaja”

Wiele radości i uśmiechu sprawiły cudowne prezenty od darczyńców przekazane dzieciom ze świetlic środowiskowych MOPS, dzieciom z rodzin objętych pomocą społeczną oraz dzieciom ze stowarzyszenia „Koniczynka” przez Mikołaja w dniu 17 grudnia 2017r. podczas uroczystej imprezy w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Teraz przyszedł czas na wysłanie podziękowań do darczyńców z Warszawy. W ramach podziękowania i na zakończenie akcji dzieci przygotowały również przepiękne, często ozdobione własnoręcznymi rysunkami, Listy do Św. Mikołaja, tym razem z podziękowaniem za wspaniałe prezenty.

Beata Kotlicka

18 stycznia 2018

Czytaj więcej o: Zakończenie II edycji akcji „Listy do Świętego Mikołaja”

Smog - akcja informacyjna

Przejdź do - Smog - akcja informacyjna

W związku z podjętymi w kraju działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza pracownicy socjalni ośrodków pomocy społecznej zostali zobligowani do podejmowania działań informacyjnych wśród świadczeniobiorców pomocy społecznej w zakresie efektywnego wykorzystywania energii w domu/mieszkaniu, możliwości pozyskania środków na wymianę kotłów, uzyskanie dodatków energetycznych, środków pieniężnych na dofinansowanie ogrzania domu/ mieszkania w ramach dodatków mieszkaniowych.

Karolina Kornacka

18 stycznia 2018

Czytaj więcej o: Smog - akcja informacyjna