Mikołajkowy „WIRUS DOBROCI" - ruszyła V edycja akcji „List do Św. Mikołaja”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 listopada 2020

Choć za oknem daleko jeszcze do zimowego krajobrazu spowitego śniegowym puchem, wśród Seniorów zagościł już „WIRUS DOBROCI :-)” związany z mikołajkowymi prezentami, a wszystko to za sprawą Pani Eweliny Wojciechowskiej inicjatorki Akcji „Listu do św. Mikołaja” oraz ponad 150 Darczyńców, którzy wezmą w niej udział. Już bowiem po raz piąty nasi kochani Seniorzy będą mogli doświadczyć, otwartych serc wolontariuszy, pisząc bardzo osobiste listy do Św. Mikołaja, dzieląc się w nich niejednokrotnie swoimi historiami życia, troskami ale także opisując swoje marzenia. Zarówno te małe, niepozorne jak i te poważniejsze, które pozwolą przetrwać czas choroby, osamotnienia i lęku o własne zdrowie.

Pani Zosia marzy o ciepłym kocu, bo zimą marzną jest stopy, dla Pana Stanisława zaś czajnik elektryczny umożliwi bezpieczne zagotowanie wody na herbatę. To tylko nieliczne przykłady marzeń, które w listach płyną do Darczyńców, by dzięki Nim mogły stać się rzeczywistością. Dla Naszych Seniorów jest to czas niezwykłych przeżyć i wzruszeń, że wśród nas wciąż nie brakuje ludzi, którzy chcą dzielić się z innymi. Trzymamy kciuki za ten szczególnie intensywny czas pracy, by mikołajowe sanie z prezentami dotarły na czas, życząc wszystkim dużo wytrwałości a przede wszystkim zdrowia. Do zobaczenia w finale Akcji.

W tym roku obdarowanych zostanie 160 osób. Wzorem lat ubiegłych wiemy, iż przedsięwzięcie to stanowi ogromne wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych osób, a obecnie ze względu na wiele zagrożeń zdrowotnych oraz utrudnień komunikacyjnych pojawi się mnóstwo dodatkowych utrudnień. Tym bardziej doceniamy determinację i niezłomną chęć w jego realizacji.

Mamy nadzieję, że do końca grudnia pomimo ograniczeń związanych z pandemią wszyscy Seniorzy otrzymają swoje wymarzone prezenty. Planujemy w tym roku zmianę formuły. Nie odbędzie się Gala w MDK natomiast Św. Mikołaj każdemu Seniorowi wrzuci prezent osobiście ….do komina!

Autor: Iwona Broszkiewicz

Galeria

 • Powiększ zdjęcie List do Świętego Mikołaja

  List do Świętego Mikołaja

 • Powiększ zdjęcie List do Świętego Mikołaja

  List do Świętego Mikołaja

 • Powiększ zdjęcie List do Świętego Mikołaja

  List do Świętego Mikołaja