Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ministerialne wyróżnienie

Przejdź do - Ministerialne wyróżnienie

Jak co roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przyznało z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wyróżnienia za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Wsród wyróżnionych w roku 2017 znalazła się Pani Aleksandra Stanowska - kierownik Działu Pracy Socjalnej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Pani Aleksandra zyskała uznanie za działania zawodowe na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności w zakresie pomocy seniorom i osobom niepełnosprawnym a także za pracę społeczną na rzecz dzieci i profesjonalne wsparcie osób wymagających pomocy. Serdecznie gratulujemy!

Andrzej Barszcz
21 listopada 2017

Planszówki znowu w modzie

Przejdź do - Planszówki znowu w modzie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji akcji pn. „Gry planszowe rozwijają głowę”. Celem akcji jest promocja edukacyjnych form spędzania wolnego czasu, powrót do dawniej bardzo popularnych gier planszowych, dziś tak mocno wypieranych przez świat multimedialny. Naszą ofertę stanowią nowoczesne gry, które ćwiczą pamięć, rozwijają krytyczne myślenie, rozwijają wyobraźnię sprzyjając socjalizacji uczestników, a przede wszystkim dając okazję do ciekawej rozrywki i integracji grupy. Gry planszowe nieodpłatnie przekazała Pani Anna Kaczmarek- właścicielka sklepu papierniczego, współorganizator przedsięwzięcia. Autorem kampanii reklamowej, w tym kolorowych plakatów jest Pan Dariusz Kowalski FIRMA „RITA”.

Rozgrywki będą prowadzone w dniu 22.11.2017 r. w godz. 8.00-12.00, w świetlicy MOPS mieszczącej się przy ul. Konopnickiej 4 w Radomsku. Zapraszamy i życzymy dobrej zabawy.

Iwona Broszkiewicz
21 listopada 2017

W dniu Waszego święta

Przejdź do - W dniu Waszego święta

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz osobom działającym w innych organizacjach w obszarze pomocy społecznej składamy najserdeczniejsze życzenia: satysfakcji i poczucia spełnienia, wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Andrzej Barszcz
21 listopada 2017

Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Przejdź do - Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego roku 2017 z naszego Ośrodka!

Miło nam poinformować, że po raz kolejny wysiłek pracowników naszego Ośrodka został doceniony na szczeblu wojewódzkim. W dorocznym konkursie pn. "Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego" w roku bieżącym 1-szym miejscem uhonorowany został p. Przemysław Kaczmarek - pracownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Pondato w kategorii "Pracownik Pomocy Społecznej Województwa Łódzkiego" wyróżnienie otrzymała p. Iwona Broszkiewicz, kierownik Działu Pracy Środowiskowej i Wolontariatu. Serdecznie gratulujemy.

Andrzej Barszcz
16 listopada 2017

Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Przejdź do - Ruszył kurs samoobrony dla kobiet

Z końcem października ruszyło szkolenie z zakresu samoobrony dla uczestniczek projektu „Mamy moc, aby pokonać przemoc”, realizowanego w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie - edycja 2017 r.”. Dziesięciogodzinne szkolenie obejmuje m.in. naukę technik obrony przed uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonego instruktora Aikido. Szkolenie odbywa się w gościnnych progach Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Stara Droga w Radomsku.

Jacek Paszewski
9 listopada 2017

Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Przejdź do - Panaceum Fitness Club - kolejny partner programu RODZINA +3

Kolejnym partnerem, który zadeklarował współpracę w realizacji programu „RODZINA +3” skierowanego do rodzin wielodzietnych, w tym wielodzietnych rodzin zastępczych jest właściciel Firmy Panacuem Fitness Pani Rozalia Kowalczyk. Właścicielka firmy oferuje rodzinom wielodzietnym 10 % zniżki przy wszystkich usługach Panaceum Fitness Club. Bardzo serdecznie zapraszamy właścicieli prywatnych firm do współpracy w realizacji programu „RODZINA +3”, który ma na celu wzmocnienie wizerunku i kondycji rodzin wielodzietnych, natomiast wszystkie RODZINY WIELODZIETNE zachęcamy do wyrabiania kart „DUŻA RODZINA”i korzystania z ulg oferowanych przez partnerów programu. W celu uzyskania informacji prosimy o kontakt telefoniczny 44/683-28-85 wew. 17 w godz. od 7.30 – 15.30

Magdalena Kwiatkowska
6 listopada 2017

"Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Przejdź do - "Mój dom, moje miejsce" - konkurs plastyczny

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 lat do 18 lat do udziału w konkursie plastycznym pn. „Mój dom, moje miejsce”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. Czas trwania konkursu: 02.11.2017r. - 30.11.2017r.

Aleskandra Stanowska
3 listopada 2017

II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!

Przejdź do - II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!

Jeszcze liście na drzewach, a dzieci w Placówkach Wsparcia Dziennego już piszą listy do Świętego Mikołaja z prośbą o prezenty w ramach akcji świątecznej „List do świętego Mikołaja”. Po raz drugi już darczyńcy na czele z koordynatorem akcji Panią Eweliną Wojciechowską chcą zaangażować się w spełnianie dziecięcych marzeń. W dniu 29 września br. podczas pierwszego spotkania organizacyjnego z Panią Eweliną Wojciechowską -koordynatorką akcji i Beatą Kotlicką – przedstawicielem Ośrodka ustalono, że ponownie ludzie dobrego serca z Warszawy przy współpracy pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku chcą zorganizować akcję, dzięki której dzieci w okresie świątecznym dostaną podarunki o które poproszą Świętego Mikołaja w swoich listach.

Iwona Broszkiewicz
12 października 2017
Czytaj więcej o: II edycja akcji świątecznej „LIST DO ŚWIETEGO MIKOŁAJA" rozpoczęta!