Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie

Przejdź do - Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie

W dniu 12.09.2017r. odbyło się drugie spotkanie w ramach realizowanej przez tut. Ośrodek Lokalnej Kampanii Informacyjnej- wsparcie kobiet w ciąży i rodzin w oparciu o ustawę z dnia 4 listopada 2016 roku. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, pedagog, psycholog, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej oraz przedstawiciel Zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności. Lokalna Kampania Informacyjna skierowana jest do przedstawicieli służb społecznych tj. kuratorów sądowych, przedstawicieli służby zdrowia, pedagogów, pracowników socjalnych, asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, przedstawicieli organizacji pozarządowych, fundacji, stowarzyszeń.

Karolina Kornacka
13 września 2017
Czytaj więcej o: Ustawa "Za życiem" - kolejne spotkanie

Letni piknik integracyjny

Przejdź do - Letni piknik integracyjny

W dniu 30 sierpnia 2017 r, w ogrodzie Placówki Wsparcia Dziennego nr 3 MOPS został zorganizowany plenerowy piknik dzieci oraz uczestników Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Radomsku. Przedsięwzięcie jest pierwszym działaniem w ramach realizacji międzypokoleniowego projektu pn. „Na skrzydłach młodości ku dojrzałości” Zaciszne i zielone otoczenie pozwoliło na zorganizowanie wielu atrakcyjnych zajęć, w których z wielką ochotą brały udział zarówno dzieci jak i seniorzy. Tworzenie wielkoformatowych baniek, modelowanie balonów, kącik rysunkowy czy rzut do celu pozwolił dwóm pokoleniom połączyć się w działaniu dostarczając przy tym wiele radości i pozytywnych wrażeń. Zabawy dopełniło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz poczęstunek przygotowany przy współudziale uczestników. To dopiero początek integracji pokoleń, już padły zapowiedzi dalszych działań w tym zakresie.

Iwona Broszkiewicz
11 września 2017

12 i 13 warsztaty aflatoun

Przejdź do - 12 i 13 warsztaty aflatoun

W drugiej połowie sierpnia odbyły się ostatnie dwa spotkania Klubu Aflatoun. Na spotkaniu 18 sierpnia uczestnicy zajęć z prostych materiałów wykonali kolorowe skarbonki. Edukator przypomniał dzieciom o wartości oszczędzania, a także o tym, iż dzięki cierpliwości i konsekwencji możemy osiągnąć wyznaczone cele, także w oszczędzaniu. Następnie dzieci wzięły udział w ćwiczeniu „Najdłuższy łańcuch”. Celem ćwiczenia była nauka koordynacji i współpracy podczas pracy zespołowej. Uczestnicy zajęć, podzieleni na dwie grupy, mieli za zadanie, po krótkiej naradzie i stworzeniu odpowiedniego planu, utworzyć jak najdłuższy łańcuch, złożony z nich samych, a także ze wszystkich rzeczy, które znajdą w sali.

Małgorzata Trajdos
5 września 2017
Czytaj więcej o: 12 i 13 warsztaty aflatoun

Ze słońcem w plecaku

Przejdź do - Ze słońcem w plecaku

W dniu 2 września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej był współorganizatorem pikniku pn. „Ze słońcem w plecaku”. Kapryśna pogoda nie zniechęciła najmłodszych uczestników, dla których moc przygotowanych atrakcji budziła zapał do wspólnej zabawy i integracji. Dzieci mogły samodzielnie wypróbować swoich sił w tworzeniu wielkoformatowych, kolorowych baniek mydlanych, udekorować swoje buźki bajowymi makijażami , dać wyraz swoim umiejętnościom plastycznym, wokalnym, sprawnościowym w licznych konkursach i zabawach z animatorami.

Iwona Broszkiewicz
5 września 2017
Czytaj więcej o: Ze słońcem w plecaku

Piknik rodzinny

Przejdź do - Piknik rodzinny

W dniu 29.08.2017r. asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizowali dla rodzin objętych ich wsparciem Piknik rodzinny na terenie Świetlicy nr 1 oraz Klubu Młodziaka przy ul. Konopnickiej 4. Piknik został zrealizowany w ramach projektu socjalnego „Czas na aktywność- razem raźniej”. Celem projektu jest podniesienie kompetencji rodzicielskich i społecznych wśród rodzin objętych wsparciem asystentów rodziny. W ramach pikniku rodzice wraz z dziećmi mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych przez asystentów rodziny grach i zabawach integracyjnych. Dzięki obecności animatora dzieci miały zapewnione dodatkowe atrakcje tj. malowanie buzi, robienie wielkich baniek, modelowanie balonów. Na zakończenie pikniku na uczestników czekał pyszny poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców w ramach przeprowadzonych warsztatów kulinarnych.

Karolina Kornacka
5 września 2017

Energetyczny Tornister 2017 w Radomsku

Przejdź do - Energetyczny Tornister 2017 w Radomsku

W dniu 30 sierpnia 2017r. (środa) - 63 uczniów klas pierwszych i drugich z Radomska otrzymało tornistry z wyprawkami szkolnymi w ramach akcji „Energetyczny tornister”. Uroczyste wręczenie tornistrów z udziałem Pana Prezydenta Jarosława Ferenca, Dyrektora Rejonu Energetycznego Piotrków Trybunalski Pana Piotra Masiarka, Kierownika Posterunku Energetycznego w Radomsku Pana Zdzisława Łatacza oraz Wicedyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku Pani Beaty Kotlickiej odbyło się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radomsko.

Magdalena Kwiatkowska
1 września 2017
Czytaj więcej o: Energetyczny Tornister 2017 w Radomsku

Stypendium socjalne - nowy okres składania wniosków

Przejdź do - Stypendium socjalne - nowy okres składania wniosków

W związku z tym, że zbliża się nowy rok szkolny 2017/2018 a wraz z nim okres składania wniosków o stypendium socjalne (szkolne) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku Sekcja Dodatków Mieszkaniowych i Stypendiów Szkolnych informuje uprzejmie, że wnioski będą wydawane od dnia 21.08.2017 r.
           

Wypełnione wnioski należy składać od dnia


01 do 15 września 2017 r.

 

Poniżej zamieszczamy katalog wydatków podlegających refundacji w ramach stypendium szkolnego 2017

Lech Ostruszka
9 sierpnia 2017
Czytaj więcej o: Stypendium socjalne - nowy okres składania wniosków

Lato w mieście - świetlica nr 4

Przejdź do - Lato w mieście - świetlica nr 4

 

Uczestnicy świetlicy nr 4 aktywnie korzystają z zajęć oferowanych przez Muzeum Regionalne w Radomsku. Warsztaty muzealne to forma zajęć mająca na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego odbioru sztuki oraz zjawisk związanych z kulturą i tradycją poprzez uczestniczenie w procesie twórczym. Warsztaty składający się z części merytorycznej prowadzonej w oparciu o wystawy prezentowane w muzeum: „Wyróżnieni strojem”, Wystawa archeologiczna czy wystawa poświęcona dziełom sztuki. Zajęcia merytoryczne były wstępem części plastycznej. Zajęcia te rozbudzały wyobraźnię oraz wrażliwość, nauczyły kreatywności, sprowokowały uczestników do samodzielnego i twórczego myślenia. Pokazały w jaki sposób powstają dzieła sztuki i jakimi technikami posługują się ich twórcy. Uczestnicy zajęć mieli również niepowtarzalną okazję obejrzenia z bliska eksponatów niedostępnych dla ogółu zwiedzających oraz wykonania zadań i prac plastycznych w technice odpowiadającej wybranemu tematowi.

 

Katarzyna Krzesińska
8 sierpnia 2017