Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

„Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” - wizyta w kinie

Przejdź do - „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” - wizyta w kinie

W dniu 14.08.2018r. Asystenci rodziny z tut. Ośrodka w ramach realizacji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci wyjście do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na bajkę pt. „Auta 3”. Legenda sportu motorowego Zygzak McQueen zostaje zepchnięty na boczny tor przez ultraszybkie auta nowej generacji. Wrócić do gry pomoże mu młoda, pełna zapału mechaniczka, Cruz Ramirez, która obmyśla autorski plan zwycięstwa. I choć na swojej drodze Zygzak napotka kilka niespodziewanych zakrętów, udowodni, że zdobywca Złotego Tłoka nie poddaje się tak łatwo! Po zakończonym seansie na uczestników czekała nie lada niespodzianka w postaci pysznych lodów w Kawiarni MDKlub Cafe.

Karolina Kornacka
16 sierpnia 2018

Spotkanie z Coco

Przejdź do - Spotkanie z Coco

W dniu 07.08.2018r. Asystenci rodziny z tut. Ośrodka w ramach realizacji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci wyjście do Miejskiego Domu Kultury w Radomsku na film animowany pt. „Coco”. Film opowiada historię młodego Miguela, potomka meksykańskiej rodziny, która od pokoleń zajmuje się szewstwem. Chłopiec nie ma jednak ochoty stać się częścią rodzinnego interesu. Zamiast szyć buty woli zająć się muzyką i być taki, jak jego idol Ernesto de la Cruz. Prapradziadek Miguela opuścił swój dom, by robić karierę w muzyce. Złamał tym serce prapraprababci Miguela i ich córki, tytułowej Coco. Od tego czasu muzyka w rodzinie jest absolutnie zakazana. Po zakończonym seansie na uczestników czekała nie lada niespodzianka w postaci pysznych lodów w Kawiarni MDKlub Cafe.

Karolina Kornancka
13 sierpnia 2018

„Robótkowo” - zajęcia twórcze dla seniorów i dzieci

Przejdź do - „Robótkowo” - zajęcia twórcze dla seniorów i dzieci

Podczas lipcowego spotkania seniorzy i dzieci rozpoczęli pracę nad stworzeniem obrazów o dowolnej, wybranej przez nich samych tematyce. Uczestnicy zajęć mieli okazję poznać jedną z technik malowania farbami akrylowymi. W pierwszej kolejności przygotowali podobrazia, następnie szkic obrazu, a w kolejnym etapie na szkic nakładać będą farby akrylowe.

Aleksandra Stanowska
3 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: „Robótkowo” - zajęcia twórcze dla seniorów i dzieci

Które konto?

Przejdź do - Które konto?

W dniu 24.07.2018r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia realizowanej w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. W dzisiejszych czasach trudno jest funkcjonować bez konta w banku. Decyzja o tym, którą ofertę wybrać jest trudna. Na co w takim razie należy zwrócić uwagę przy wyborze poszczególnych usług bankowych?

Aleksandra Stanowska
3 sierpnia 2018
Czytaj więcej o: Które konto?

Trwają zajęcia ruchowe dla seniorów

Przejdź do - Trwają zajęcia ruchowe dla seniorów

Kolejne zajęcia ruchowych dla seniorów pn. „Taki mały, taki duży musi sprawnym być” już za nami. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Ja i Ty – klub pokoleń” realizowanego przez DDPS w Radomsku i Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem”. Projekt współfinansowany jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

Aleksandra Stanowska
3 sierpnia 2018

Warsztaty muzyczne „Śpiewajmy razem” w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku

Przejdź do - Warsztaty muzyczne „Śpiewajmy razem”  w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku

Muzyka jest doskonałym narzędziem, które energetyzuje, motywuje do działania. Muzyka jest też alternatywną formą komunikacji werbalnej i niewerbalnej oraz pozwala rozładować stres i frustrację w konstruktywny sposób. Zajęcia muzyczne uczą również współpracy oraz rozwijają percepcję, pasję i talenty muzyczne. Takie właśnie zajęcia muzyczne rozpoczęły się w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku i będą odbywały się cyklicznie. Działanie to odbywa się w ramach projektu „Ja i Ty – klub pokoleń” realizowanego przez DDPS w Radomsku i Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy razem”. Projekt współfinansowany jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 – edycja 2018.

Aleksandra Stanowska
3 sierpnia 2018

Kolejne warsztaty kulinarne „Zupka czy bigmaczek ” w ramach projektu „Ja i Ty – klub pokoleń”

Przejdź do - Kolejne warsztaty kulinarne „Zupka czy bigmaczek ”  w ramach projektu „Ja i Ty – klub pokoleń”

Kolejne zajęcia w ramach cyklicznych warsztatów kulinarnych już za nami. Podczas lipcowego spotkania w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku ponownie spotkali się seniorzy z młodzieżą.

Aleksandra Stanowska
25 lipca 2018
Czytaj więcej o: Kolejne warsztaty kulinarne „Zupka czy bigmaczek ” w ramach projektu „Ja i Ty – klub pokoleń”

Dzień w kinie

Przejdź do - Dzień w kinie

W dniu 20.07.2018r. asystenci rodziny z tut. Ośrodka w ramach realizacji projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci kolejne wyjście do kina tym razem na film pt. „Emotki”. Akcja "Emotek" toczy się w Tekstopolis - mieście zamieszkanym przez znane z klawiatury każdego smartfona emotikonki. Każda z emotek ma określone zadanie i jedną, konkretną emocję, którą wyraża.

Karolina Kornacka
25 lipca 2018
Czytaj więcej o: Dzień w kinie