Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Samodzielne dziecko

Przejdź do - Samodzielne dziecko

W dniu 21.06.2018r. w tut. Ośrodku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” realizowane w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. Na dzisiejszym spotkaniu uczestnicy uczyli się w jaki sposób zachęcić dziecko do samodzielności, a także w jaki sposób uwolnić je od grania ról.

Aleksandra Stanowska
21 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Samodzielne dziecko

Motywacja do działania

Przejdź do - Motywacja do działania

W dniu 20.06.2018r. w tut. Ośrodku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia realizowanej w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat motywacji, a także w jaki sposób podejmować działania żeby się chciało tak jak się czasem nie chce. O motywacji, jej rodzajach mówiła Pani Julita Kulka- psycholog z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w pracy z rodzicami i dziećmi.

Aleksandra Stanowska
21 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Motywacja do działania

Radość dzieci

Przejdź do - Radość dzieci

W dniu 15.06.2018r. asystenci rodziny w ramach realizowanego projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci oraz ich opiekunów wyjście do Sali zabaw Fiku- Miku. Na uczestników wspólnej zabawy czekało wiele niespodzianek w tym suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, tory przeszkód, samochodziki, bujaczki dla najmłodszych, zabawki edukacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gry i zabawy przygotowane przez animatora. Dla wszystkich uczestników wspólnej zabawy został przygotowany słodki poczęstunek, w tym ukochana przez wszystkie dzieci wata cukrowa.

Karolina Kornacka
15 czerwca 2018

Jak zachęcić dziecko do współpracy?

Przejdź do - Jak zachęcić dziecko do współpracy?

W dniu 07.06.2018r. w tut. Ośrodku odbyły się kolejne zajęcia warsztatowe pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” realizowane w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. Na dzisiejszych warsztatach uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat jak w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty i problemy w rodzinie a także jak zachęcić dziecko do współpracy. Należy pamiętać, iż konflikty w rodzinie są nieuniknione i… potrzebne. Wynikają z tego, że mamy różne potrzeby, punkty widzenia, priorytety. I świadczą o tym, że próbujemy się porozumieć, znaleźć rozwiązanie, że nie rezygnujemy ze swoich potrzeb.

Aleksandra Stanowska
7 czerwca 2018

Grupa wsparcia dla rodziców

Przejdź do - Grupa wsparcia dla rodziców

W dniu 30.05.2018r. w tut. Ośrodku odbyło się pierwsze spotkanie grupy wsparcia realizowanej w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Udział w grupie wsparcia polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego. Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, w osobistym rozwoju, a także w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami. O tym jak rozmawiać z dzieckiem, jak się z nim komunikować mówiła Pani Małgorzata Kil- pedagog z wieloletnim stażem oraz doświadczeniem w pracy z rodzicami i dziećmi.

Aleksandra Stanowska
1 czerwca 2018
Czytaj więcej o: Grupa wsparcia dla rodziców

Granice i wymagania

Przejdź do - Granice i wymagania

W dniu 24.05.2018r. w tut. Ośrodku odbyły się drugie zajęcia warsztatowe pt. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Zajęcia mają na celu podniesienie kompetencji rodzicielskich wśród rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku i realizowane są w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”. Na dzisiejszych warsztatach uczestnicy mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę na temat stawiania jasnych granic i wymagań wobec dzieci. W czasie gdy rodzice brali aktywny udział w spotkaniu ich dzieci miały zapewnioną opiekę przez asystentów rodziny z Zespołu Wspierania Rodziny.

Przypominamy, iż kolejne zajęcia odbędą się w dniu 30.05.2018r. (środa). Serdecznie zapraszamy.

Karolina Kornacka
25 maja 2018

Piknik Integracyjny w Parku Świętojańskim

Przejdź do - Piknik Integracyjny w Parku Świętojańskim

W sobotnie popołudnie w Parku Solidarności odbył się Piknik Integracyjny w Ramach XXI edycji Radomszczańskich Spotkań Integracyjnych. Podczas imprezy trwała zbiórka funduszy na rzecz Janusza Plewińskiego – inicjatora przedsięwzięcia.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji, przede wszystkim dla dzieci m.in. dmuchańce, euro bungee, darmowy popcorn, malowanie twarzy, gry i zabawy. Nie zabrakło także pokazu motocykli i sprzętu strażackiego, kącika plastycznego, a także kawiarenki. Na stoiskach prezentowały się organizacje, które na co dzień zajmują się działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych i nie tylko.

radomsko.pl
21 maja 2018
Czytaj więcej o: Piknik Integracyjny w Parku Świętojańskim

„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w ramach projektu „Mamo, Tato – bycie z Tobą daje moc!”

Przejdź do - „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”  w ramach projektu „Mamo, Tato – bycie z Tobą daje moc!”

W dniu 17.05.2018 r. rozpoczęły się warsztaty pt.„Szkoła dla Rodziców i Wychowawców. Głównym celem spotkań jest wspieranie rodziców w radzeniu sobie z codziennymi problemami z dziećmi a także nauka umiejętności lepszego porozumiewania się z nimi. Tematyka zajęć obejmuje m.in. podniesienie świadomości własnych celów wychowania, zrozumienie świata uczuć własnych oraz dziecka, naukę umiejętności rozmawiania o uczuciach, umiejętność stawiania jasnych granic, zachęcanie dzieci do współpracy, wspólne rozwiązywanie konfliktów, poszukiwanie lepszych niż kara sposobów uczenia dziecka samodyscypliny, wspieranie samodzielności dzieci, uwalnianie ich od grania ról oraz wzmacnianie ich poczucia własnej wartości przez pochwałę opisową.

Aleksandra Stanowska
18 maja 2018
Czytaj więcej o: „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” w ramach projektu „Mamo, Tato – bycie z Tobą daje moc!”