Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wycieczka do Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno

Przejdź do - Wycieczka do Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno

26 lipca  grupa dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego wraz z wychowawcami udała się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno.  Pierwszym punktem wycieczki był Park Miniatur. Pomysłowo zaprojektowana alejka  prowadziła do kolejnych państw i ich cennych zabytków. Sercem całego kompleksu jest watykańska bazylika z Placem Świętego Piotra. Największym zainteresowaniem cieszył się  był Park Linowy. Jeden z największych parków linowych w Polsce, zbudowany w całości na palach. Każdy z uczestników mógł przejść pod okiem instruktora po łatwej trasie. Następnie uczestnicy wzięli udział w seansie w kinie 6D, w którym obejrzeli film pt. „Straszna podróż. Na koniec dzieci szalały w Lunaparku. Atrakcjami tego parku są skuterki, zorbing, eurobungee, dmuchańce, rollercoaster, autodrom, rocking tug, stacja kosmiczna, łódeczki. Wycieczka była dla wszystkich wspaniałym czasem relaksu i świetnej zabawy, a także okazją do wspólnej integracji. Serdecznie zapraszam do fotorelacji z wycieczki.

Wychowawcy PWD
14 sierpnia 2019

Świadczenie wychowawcze - program "Rodzina 500+"

Przejdź do - Świadczenie wychowawcze - program "Rodzina 500+"

Trwa przyjmowanie wniosków na świadczenie wychowawcze z programu 500 + drogą elektroniczną. Wpłynęło 2787 wniosków, rozpatrzono pozytywnie 691 ; na dzień 31 lipca 2019 r. wypłacono świadczenia na kwotę 292 850 00 zł.

Małgorzata Rzeźniczak
31 lipca 2019

„Bądź kumplem, nie dokuczaj”- zajęcia profilaktyczne z pedagogiem

Przejdź do - „Bądź kumplem, nie dokuczaj”- zajęcia profilaktyczne z pedagogiem

W Placówkach Wsparcia Dziennego rozpoczęły się cykliczne spotkania z pedagogiem. Pierwsze zajęcia odbyły się w PWD przy ul. Narutowicza oraz PWD przy ul. Brzeźnickiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Bądź kumplem, nie dokuczaj”. Celem zajęć jest przybliżenie problemu dokuczania, kształtowanie postaw empatycznych czy integracja grupy. Zarówno wychowawcy jak i uczestnicy świetlic mogli poznać sposoby, aby rozwiązać ww. problem. Tematyka kolejnych spotkań będzie dostosowywana do problemów aktualnie panujących w placówkach.

Katarzyna Krzesińska
30 lipca 2019

Podsumowania działań w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD PODPROGRAM 2018

Przejdź do - Podsumowania działań w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD PODPROGRAM 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku z terenu województwa łódzkiego przy współpracy Bankiem Żywności w Łodzi im. Marka Edelmana realizował Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa Podprogram 2018 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, którego celem było zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących w okresie wrzesień 2018 – czerwiec 2019. Osoby potrzebujące otrzymały bezpłatnie artykuły spożywcze.

Magdalena Kwiatkowska
24 lipca 2019
Czytaj więcej o: Podsumowania działań w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym FEAD PODPROGRAM 2018

Wakacyjny seans bajkowy dla dzieci z „Manu”- który uczy, że warto być sobą!

Przejdź do - Wakacyjny seans bajkowy dla dzieci z „Manu”- który uczy, że warto być sobą!

W dniu 12.07.2019r. asystenci rodzin z tut. Ośrodka w ramach realizacji II edycji projektu socjalnego „Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!” zorganizowali dla dzieci, w czasie trwających wakacji, wyjście na seans filmowy. Dzieci miały okazję obejrzeć film pt. „Manu. Bądź sobą!”.

Aleksandra Stanowska
24 lipca 2019
Czytaj więcej o: Wakacyjny seans bajkowy dla dzieci z „Manu”- który uczy, że warto być sobą!

Umiem i potrafię pomóc – warsztaty udzielania pierwszej pomocy

Przejdź do - Umiem i potrafię pomóc – warsztaty udzielania pierwszej pomocy

W dniu 27.06.2019 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Mamo,Tato - bycie z Tobą daje moc!”. Członkowie Radomszczańskiej Ochotniczej Grupy Ratowniczej przeprowadzili dla zainteresowanych rodzin instruktarz udzielania pierwszej pomocy.

Aleksandra Stanowska
10 lipca 2019
Czytaj więcej o: Umiem i potrafię pomóc – warsztaty udzielania pierwszej pomocy

Piknik rodzinny na rozpoczęcie wakacji

Przejdź do - Piknik rodzinny na rozpoczęcie wakacji

W dniu 28.06.2019 r. Asystenci rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizowali dla rodzin objętych ich wsparciem Piknik rodzinny z okazji rozpoczynających się wakacji. Impreza odbyła się na terenie Świetlicy nr 1 oraz Klubu Młodziaka przy ul. Konopnickiej 4. Uczestnicy mogli pobawić się przy muzyce w sali zabaw, modelować ze specjalnych balonów kształty zwierząt i roślin czy wykonywać rysunki w kąciku plastycznym. Główną atrakcją, która sprawiła dzieciom wiele radości, było puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Organizatorzy zadbali ponadto o smaczny poczęstunek dla rodziców i ich podopiecznych. Piknik został zrealizowany w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato bycie z Tobą daje moc!”.

Joanna Nagielska
10 lipca 2019

Informacja w sprawie świadczenia wychowawczego na e-mail

Przejdź do - Informacja w sprawie świadczenia wychowawczego na e-mail

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania świadczenia 500+ zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń. Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymają informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail.

Uwaga: Informacja będzie wysyłana tylko i wyłącznie z adresu e-mail: 500plus@mops-radomsko.pl. W związku z potencjalną możliwością prób oszustw i wyłudzeń prosimy o czujność.

Dorota Skórka
28 czerwca 2019