Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Finał Akcji III edycji „List do Św. Mikołaja – łączymy pokolenia”

Przejdź do - Finał Akcji III edycji „List do Św. Mikołaja – łączymy pokolenia”

 

Niecodzienne chwile radości i niesamowitych wrażeń były udziałem wszystkich uczestników finału akcji „List do Św. Mikołaja – łączymy pokolenia”, która odbył się w dniu 9 grudnia 2018 r. w sali widowiskowej MDK w Radomsku. Za sprawą Darczyńców z Warszawy, Skierniewic oraz Radomska, scena wypełniła się po brzegi mnóstwem jakże kolorowych, świątecznie udekorowanych paczek. Zachwyceni i oczarowani ilością zgromadzonych prezentów milusińscy oraz seniorzy z przejęciem wyczekiwali na moment wręczenia prezentów przez mikołaja.....

 

Beata Kotlicka
10 grudnia 2018
Czytaj więcej o: Finał Akcji III edycji „List do Św. Mikołaja – łączymy pokolenia”

III Radomszczańska Gala Wolontariatu już za nami

Przejdź do - III Radomszczańska Gala Wolontariatu już za nami

 

W dniu 5 grudnia 2018 r. kiedy na całym świcie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w sali widowiskowej MDK w Radomsku odbyła się Gala Wolontariatu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomska oraz Starosty Powiatu Radomszczańskiego. Jak co roku podczas Gali wręczone zostały statuetki za udział w konkursie „Wolontariat … a jednak warto” na najbardziej innowacyjną i ciekawą działalność w tym obszarze.

 

Iwona Broszkiewicz
6 grudnia 2018
Czytaj więcej o: III Radomszczańska Gala Wolontariatu już za nami

Zakończenie "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

Przejdź do - Zakończenie "Szkoły dla Rodziców i Wychowawców"

 

W dniu 29.11.2018 roku zakończyła się II edycja „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” realizowanej w ramach projektu socjalnego „Mamo, Tato- bycie z Tobą daje moc!”. Zajęcia były prowadzone przez Panią Beatę Lorent asystenta rodziny z tut. Ośrodka. Spotkania prowadzone były metodą warsztatową. Zajęcia podzielone były na część teoretyczną oraz ćwiczeniową podczas, której każdy z uczestników mógł przekonać się w jaki sposób może wprowadzić uzyskane treści w życie własnych rodzin. Na zakończenie Z-ca Dyrektora ds. Pomocy Pani Beata Kotlicka podziękowała uczestniczkom zajęć za poświęcony czas, wręczając zaświadczenia uczestnikom, którzy ukończyli cykl spotkań. Uczestnicy podkreślali, że spotkania były dla nich bardzo atrakcyjne i dostępne w odbiorze. Mieli możliwość zdobycia nowych umiejętności wychowawczych a wskazówki, jakie otrzymali podczas warsztatów są pomocne przy wychowywaniu dzieci oraz w poprawie relacji wewnątrzrodzinnych.

 

Karolina Kornacka
5 grudnia 2018

Komunikacja w rodzinie

Przejdź do - Komunikacja w rodzinie

 

W dniu 26.11.2018r. w tut. Ośrodku odbyło się kolejne spotkanie Grupy Wsparcia, która jest realizowana w ramach projektu socjalnego „Mamo- Tato, bycie z Tobą daje moc!”. Spotkanie dla rodziców zostało przygotowane przez asystentów rodziny z Zespołu Wspierania Rodziny.

Na dzisiejszym spotkaniu rodzice mieli możliwość przypomnieć sobie jakie są zasady prawidłowej komunikacji oraz jakie występują błędy komunikacyjne. Zajęcia połączyły część teoretyczną z ćwiczeniową by uczestnicy mogli utrwalić sobie zdobyte umiejętności.

 

Karolina Kornacka
4 grudnia 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nieczynny w Wigilię

Przejdź do - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nieczynny w Wigilię

Informujemy, że 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek - Wigilia Bożego Narodzenia) MOPS w Radomsku będzie nieczynny. Jednocześnie powiadamiamy, że dniem pracy MOPS-u będzie 8 grudnia 2018 r. (sobota) w godz. 7:30 - 15:30. Pracownicy zespołu usług opiekuńczych oraz Dziennego Domu Pomocy Społecznej pracują bez zmian.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku
23 listopada 2018

Dzień Pracownika Socjalnego

Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego wszystkim pracownikom jednostek organizacyjnych pomocy społecznej oraz osobom działającym w innych organizacjach w obszarze pomocy społecznej składamy najserdeczniejsze życzenia: satysfakcji i poczucia spełnienia, wytrwałości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Andrzej Barszcz
21 listopada 2018

"Ja, rodzina - moje życie" - zapraszamy do udziału w konkursie

Przejdź do - "Ja, rodzina - moje życie" - zapraszamy do udziału w konkursie

Zapraszamy dzieci do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Ja, rodzina- moje życie”. Konkurs jest organizowany w związku z realizacją przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku projektu socjalnego „Mamo, Tato- bycie z Tobą daje moc!”. Szczegóły w załącznikach.

Karolina Kornacka
21 listopada 2018

Działania towarzyszące w ramach POPŻ 2014-2020 - Podprogram 2018

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku od października 2018 roku bierze udział w Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2018 r., w związku z tym realizuje również Działania Towarzyszące. Są to cykliczne działania edukacyjne oferowane wszystkim odbiorcom pomocy żywnościowej, które mają na celu włączenie społeczne osób zagrożonych ubóstwem. Do udziału w Działaniach Towarzyszących ma prawo każda osoba, która została zakwalifikowana do uczestnictwa w POPŻ 2014-2020 Podprogram 2018.

Magdalena Kwiatkowska
19 listopada 2018
Czytaj więcej o: Działania towarzyszące w ramach POPŻ 2014-2020 - Podprogram 2018