Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wakacyjny czas

Przejdź do - Wakacyjny czas

Gdy za oknem szaro i buro dzieci z Pogotowia Lekcyjnego swój wakacyjny czas spędzają aktywnie. W ostatnim tygodniu odbyły się konkursy plastyczne pt. „Tolerancja" oraz „Świetlica to nasz drugi dom". Każdy w dowolny sposób zilustrował znaczenie tych słów. Dzieci podeszły do tego poważnie i wykonały piękne prace. Uwielbiane przez wszystkich piłkarzyki były oblegane, a to za sprawą turnieju, w który wzięły udział nawet najmłodsze dzieci. Dziewczynki kontynuowały swoje zmagania w kąciku kosmetycznym, uczyły się ozdabiać paznokcie metodą ombre i wykonywać różnego typu wzorki. Największą radość sprawiło dzieciom pojawienie się słońca - zajęcia ruchowe, ćwiczenia na boisku i na siłowni zewnętrznej to coś czego w ostatnim okresie najbardziej im brakowało.

Karolina Kubiak

26 lipca 2016

Czytaj więcej o: Wakacyjny czas

Wycieczka do Przedborza

Przejdź do - Wycieczka do Przedborza

 

21 lipca wychowankowie Placówki Wsparcia Dziennego Nr 6 z Suchej Wsi udali się na wycieczkę turystyczno – edukacyjną do Przedborza. Główną atrakcją był pobyt w Muzeum Ludowym Ziemi Przedborskiej. Dzieci miały okazję obcować z historią poprzez setki wyjątkowych eksponatów, które mieszczą się w zabytkowym budynku po siedemnastowiecznej karczmie. Poznały wnętrze XIX-wiecznej izby, dzieje przedborskiej społeczności żydowskiej, ubiory z epoki, warsztaty bednarskie, rymarskie, garncarskie czy plecionkarskie.....

 

Emilia Janik

26 lipca 2016

Czytaj więcej o: Wycieczka do Przedborza

INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

Przejdź do - INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

 

INFORMACJA
DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O
STYPENDIUM SZKOLNE
w ROKU SZKOLNYM 2016/2017

 

W związku z wejściem w życie z dniem 01 września 2016 r. uchwały Nr XXVII/181/16 Rady Miejskiej w Radomsku z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie uchwalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Radomsko uprzejmie informujemy, że zmienia się tryb i sposób udzielania stypendium szkolnego.

 

 

Lech Ostruszka

26 lipca 2016

Czytaj więcej o: INFORMACJA DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O STYPENDIUM SZKOLNE

Trening budżetowy

Przejdź do - Trening budżetowy

W dniu 15.07.2016 r. na terenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach treningu budżetowego, który prowadzą asystenci rodzin. Treningi te mają na celu ukazanie zalet i korzyści wynikających z wprowadzenia w życie zasad racjonalnego gospodarowania budżetem domowym. Podczas spotkania uczestnicy mogli uzyskać niezbędne wiadomości pomocne przy planowaniu wydatków rodziny.

Joanna Nagielska

15 lipca 2016

Czytaj więcej o: Trening budżetowy

Zakończenie drugiej edycji zajęć „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”

Przejdź do - Zakończenie drugiej edycji zajęć „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”

Dnia 22.06.2016 roku zakończyła się już druga edycja projektu socjalnego pn. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” prowadzonej przez asystentów rodzin. Uczestnikami warsztatów były wychowawczynie placówek wsparcia dziennego oraz asystenci rodzin. Z relacji w/w wynika, że szkolenie było dla nich atrakcyjne i wartościowe pod kątem zdobycia dodatkowych umiejętności wychowawczych. Uczestniczki zaczęły wprowadzać w życie wskazówki, które otrzymały podczas szkolenia i stwierdziły, iż są one pomocne nie tylko w relacjach rodzinnych ale również w kontaktach z dziećmi, które uczestniczą w zajęciach świetlicowych.

Beata Lorent

8 lipca 2016

Czytaj więcej o: Zakończenie drugiej edycji zajęć „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”

Wspomnień czar

Przejdź do - Wspomnień czar

W dniu 28.06.2016r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku, zorganizowano spotkanie integracyjne dla pensjonariuszy, którzy mieli okazję odbyć podróż w czasie, wspominając dawne czasy. Podczas imprezy pensjonariusze wzięli udział w zabawie, która miała na celu ułożenie z rozsypanki liter, wyrazów, które stanowiły motyw przewodni całego przedsięwzięcia.

Anna Kowalczyk

30 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Wspomnień czar

Praca w Kaufland

Przejdź do - Praca w Kaufland

27.06.2016r. Klub Aktywizacji Zawodowej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował spotkanie informacyjne dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawcy Firmy Kaufland. Obecnie firma ta poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Wydania Towaru. W zamian za rzetelną pracę pracodawca oferuje: umowę o pracę, wynagrodzenie zasadnicze, premia za wydajność, bogaty pakiet socjalny (obiad, paczki na święta, dofinansowanie do wczasów, dostęp do ośrodków rekreacyjnych, prywatna opieka medyczna Luxmed) oraz dojazd do pracy organizowany przez pracodawcę.

Dagmara Waloch-Kozera

28 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Praca w Kaufland

„Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę

Przejdź do - „Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę

21 czerwca 2016 r. na filmowo – artystycznym wieczorku w Pogotowiu Lekcyjnym spotkały się dzieci z obu zespołów i zaproszeni goście. Członkowie zespołu filmowego należą do Małego Klubu Filmowego przy MDK w Radomsku, w ramach którego mają możliwość oglądania filmów i brania udziału w różnych imprezach filmowych, które często są obsługiwane przez wolontariuszy z Pogotowia Lekcyjnego.

Ilona Czubaj

24 czerwca 2016

Czytaj więcej o: „Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę