Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Praca w Kaufland

Przejdź do - Praca w Kaufland

27.06.2016r. Klub Aktywizacji Zawodowej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował spotkanie informacyjne dla osób bezrobotnych, poszukujących pracy i pracodawcy Firmy Kaufland. Obecnie firma ta poszukuje pracowników na stanowisko: Magazynier Wydania Towaru. W zamian za rzetelną pracę pracodawca oferuje: umowę o pracę, wynagrodzenie zasadnicze, premia za wydajność, bogaty pakiet socjalny (obiad, paczki na święta, dofinansowanie do wczasów, dostęp do ośrodków rekreacyjnych, prywatna opieka medyczna Luxmed) oraz dojazd do pracy organizowany przez pracodawcę.

Dagmara Waloch-Kozera

28 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Praca w Kaufland

„Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę

Przejdź do - „Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę

21 czerwca 2016 r. na filmowo – artystycznym wieczorku w Pogotowiu Lekcyjnym spotkały się dzieci z obu zespołów i zaproszeni goście. Członkowie zespołu filmowego należą do Małego Klubu Filmowego przy MDK w Radomsku, w ramach którego mają możliwość oglądania filmów i brania udziału w różnych imprezach filmowych, które często są obsługiwane przez wolontariuszy z Pogotowia Lekcyjnego.

Ilona Czubaj

24 czerwca 2016

Czytaj więcej o: „Magiczna 6” i zespół filmowy podsumowały swoją pracę

Plenerowe Targi Pracy za nami

Przejdź do - Plenerowe Targi Pracy za nami

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku we współpracy z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował w dniu 22 czerwca 2016 roku plenerowe Targi Pracy. Celem tego przedsięwzięcia była integracja oraz aktywizacja społeczna i zawodowa osób pozostających bez pracy i stałego źródła dochodu. Targi zostały zorganizowane na placu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku.

Dagmara Waloch-Kozera

24 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Plenerowe Targi Pracy za nami

Wyróżnienie dla wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku

Przejdź do - Wyróżnienie dla wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku

W dniu 21 czerwca 2016 roku został rozstrzygnięty konkurs Barwy Wolontariatu organizowany przez Centrum Wolontariatu. Gala odbyła się w siedzibie Business Centre Club w Warszawie. Wolontariusze – pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku otrzymali wyróżnienie w konkursie z rąk Pana Dariusza Pietrowskiego Prezesa Centrum Wolontariatu w Warszawie. Wyróżnienie odebrała Zastępca Prezydenta Miasta Radomsko Pani Małgorzata Kańska – Kipigroch, Dyrektor MOPS Andrzej Barszcz, pracownicy MOPS Przemysław Kaczmarek i Rafał Paradowski. Wyróżnienie przyznano za wspólne przedsięwzięcie wolontariuszy z MOPS i PGE wsparte finansowo przez Fundację PGE „Energia z serca” w ramach kolejnej edycji „Wolontariat pracowniczy POMAGAMY”.

22 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Wyróżnienie dla wolontariuszy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku

Spotkanie młodzieży z przedstawicielem OHP

Przejdź do - Spotkanie młodzieży z przedstawicielem OHP

13 czerwca Klub Aktywizacji Zawodowej działający w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizował spotkanie z przedstawicielem Ochotniczego Hufca Pracy Panią Agnieszką Kwiecień. Zaproszono młodzież w wieku 18-25 lat, nie uczącą się i nie pracującą, mającą problemy w odnalezieniu się zarówno na rynku pracy jak i w systemie szkolnictwa. Uczestnicy zapoznali się z ofertami pracy zarówno stałej jak i krótkoterminowej na terenie naszego powiatu. Ponadto zostali zaproszeni na III Plenerowe Targi Pracy, które odbędą się 22 czerwca, gdzie osobiście porozmawiają z pracodawcami i jednostkami szkolącymi.

Dagmara Waloch-Kozera

14 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Spotkanie młodzieży z przedstawicielem OHP

Konkurs na plakat filmowy

Przejdź do - Konkurs na plakat filmowy

W Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs na plakat filmowy. Niestety, nie udało się naszym koleżankom z Pogotowia Lekcyjnego – nie zdobyły wyróżnień i nagród. Ale udało się zaistnieć. Jury, w składzie którego był wybitny polski plakacista Andrzej Pągowski, wyłoniło laureatów. Na pewno udział w konkursie pozwolił dziewczynom nabrać doświadczenia.

Halina Kucharska

6 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Konkurs na plakat filmowy

Plenerowe Targi Pracy

Przejdź do - Plenerowe Targi Pracy

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w Plenerowych Targach Pracy, które odbędą się w środę 22. czerwca w godzinach: 10.00 - 13.00 na terenie naszego Ośrodka przy ulicy Kościuszki 10. Na miejscu będą dostępne: stoiska wystawiennicze m.in. firm poszukujących pracowników, Powiatowego Urzędy Pracy czy instytucji szkolących osoby dorosłe. Będzie można również skorzystać z pomocy doradców zawodowych przy napisaniu CV i listu motywacyjnego. W razie pytań prosimy o kontakt: Dagmara Waloch-Kozera - zaz@mops-radomsko.pl oraz Agnieszka Kwiecień - pppradomsko@lodz.ohp.pl, tel. 669 232 644.

Dagmara Waloch-Kozera

3 czerwca 2016

Czytaj więcej o: Plenerowe Targi Pracy

"Kwiaty na rabaty" w DDPS

Przejdź do - "Kwiaty na rabaty" w DDPS

W poniedziałek 25.05.2016r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci "Pomagajmy Razem" odbył się pierwszy cykl działań pn. "Kwiaty na rabaty". W ramach niniejszego przedsięwzięcia balkon naszej placówki jest "kwitnący i pachnący". To wszystko dzięki pensjonariuszkom, które zaangażowały się w sadzenie kwiatów do skrzynek i donic balkonowych.

Anna Kowalczyk

1 czerwca 2016

Czytaj więcej o: "Kwiaty na rabaty" w DDPS