Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Nasza praca doceniona w Warszawie

Przejdź do - Nasza praca doceniona w Warszawie

Zespół filmowy Pogotowia Lekcyjnego sukcesem zakończył kolejny rok pracy w ogólnopolskim projekcie „Filmoteka Szkolna. Akcja!”. W roku szk. 2015/2016 zrealizowaliśmy trzy duże projekty (informacje o naszych działaniach znajdują się na ogólnopolskich stronach projektu „Filmoteki Szkolnej”). Otrzymaliśmy podziękowania i dyplom dla całego zespołu.

Ilona Czubaj

12 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Nasza praca doceniona w Warszawie

Stres - myśl pozytywnie

Przejdź do - Stres - myśl pozytywnie

W środę 10.08.2016r. Klub Aktywizacji Zawodowej zorganizował warsztaty dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Hasłem spotkania było: „Stres- myśl pozytywnie”. Zajęcia zostały poprowadzone przez profesjonalnych doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Piotrkowa Trybunalskiego.

Dagmara Waloch-Kozera

11 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Stres - myśl pozytywnie

Zdobywamy Górę Kamieńsk

Przejdź do - Zdobywamy Górę Kamieńsk

W dniu 21 sierpnia br. FUNDACJA AKTYWNEJ REHABILITACJI wraz z AKADEMIĄ PANA GRZEŚKA już po raz czwarty organizują imprezę integracyjno-sportową dla osób z niepełnosprawnością pod nazwą „Zdobywamy Górę Kamieńsk”. ZGK to jedna z najważniejszych i bez wątpienia najbardziej widowiskowych imprez integracyjnych w kraju. Wydarzenie każdego roku cieszy się coraz większą popularnością gromadząc uczestników nie tylko z Polski, ale i z Europy.

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Zdobywamy Górę Kamieńsk

Trudna lekcja historii

Przejdź do - Trudna lekcja historii

Zespół filmowy działający przy Pogotowiu Lekcyjnym zorganizował cykl spotkań poświęconych 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 29 lipca młodzież miała okazję obejrzeć film z pakietu „Filmoteki Szkolnej” w reżyserii Andrzeja Wajdy pt. „Kanał”. Film opowiada o ostatnich chwilach Powstania. Oddział AK próbuje przejść kanałami do Śródmieścia. Tam rozegrała się tragedia młodych powstańców i ich dowódców. Widzowie byli pod wrażeniem, dyskusja po filmie była bardzo emocjonalna. 31 lipca członkowie zespołu filmowego i teatralnego skorzystali z zaproszenia MDK w Radomsku i wzięli udział w spektaklu poetycko – muzycznym „Nokturn powstańczy”. Powstańcze piosenki na długo utkwiły wszystkim w pamięci.

Halina Kucharska

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Trudna lekcja historii

Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”

Przejdź do - Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”

Udział w niedzielnych porankach filmowych dla małych kinomaniaków z Pogotowia Lekcyjnego stał się już tradycją. Cykl spotkań artystyczno – filmowych 1.08. i 7.08. 2016 r. pozwoliły dzieciom atrakcyjnie spędzić czas. Animacje rysunkowe z Bolkiem i Lolkiem pomogły małym widzom zrozumieć, jak niebezpieczne są zabawy z ogniem. Miłą niespodzianką była wizyta strażaków z PSP w Radomsku, którzy opowiedzieli o swej pracy. Każdy mógł też stworzyć na warsztatach swojego kolorowego bohatera.

Halina Kucharska

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Niedzielne poranki filmowe w kinie „Pasja”

Pogotowie Lekcyjne w „Kinie za Rogiem”, ale nie tylko...

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne w „Kinie za Rogiem”, ale nie tylko...

W dniach 1.08. – 5.08. 2016 r. salę kinową w „Kinie za Rogiem” opanowały dzieci z Pogotowia Lekcyjnego. Dzieci obejrzały: „Rabusie fistaszków”, „Misiek w Nowym Jorku”, „Rysiek Lwie Serce”, „Bella i Sebastian”, „Pan Patyk”. Atrakcyjne tytuły filmowe zachęciły młodych widzów do stworzenia plakatów filmowych, które wychowankowie wręczyli organizatorom na koniec filmowego tygodnia. Prace były naprawdę ciekawe i piękne. Po skończeniu seansu filmowego przyszedł czas na rozluźnienie poprzez wizytę u fryzjera oraz beztroskie zabawy z piłką na świeżym powietrzu.

Ilona Czubaj

9 sierpnia 2016

Czytaj więcej o: Pogotowie Lekcyjne w „Kinie za Rogiem”, ale nie tylko...

Wycieczka do Olsztyna

Przejdź do - Wycieczka do Olsztyna

 

Lipiec w Placówce Wsparcia Dziennego Nr 6 na Strażackiej zakończyła wycieczka turystyczna do Olsztyna. Był to, jak dotąd, jeden z najbardziej rozbudowanych wyjazdów naszych młodych wycieczkowiczów. Po dotarciu na miejsce i obejrzeniu olsztyńskiego rynku udaliśmy się do najważniej atrakcji w Olsztynie – ruin zamku królewskiego. Dzięki pani przewodnik grupa poznała historię zamku oraz związane z nim ciekawostki i legendy. Spacer po ruinach był prawdziwym wyzwaniem, ale i pod tym względem dzieci wykazały się dużą wytrzymałością na trudy szlaku. Wynagrodzeniem tego wysiłku były wspaniałe widoki, które wszyscy mogli podziwiać z wieży widokowej zamku.

 

Emilia Janik

29 lipca 2016

Czytaj więcej o: Wycieczka do Olsztyna

Konopnicka 4 - warsztaty z Paniami z Uniwersytetu 3 Wieku

Przejdź do - Konopnicka 4 - warsztaty z Paniami z Uniwersytetu 3 Wieku

We wtorek 26 lipca w Placówce Wsparcia Dziennego nr1 z ul. Konopnickiej 4 odbyły się warsztaty z Paniami z Uniwersytetu 3 wieku, na których nasi milusińscy robili ciasto ze  szpinakiem tzw "zielony mech" z bitą śmietaną, borówkami i malinami. A następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których robili prace z plasteliny i muszelek.Powstały urocze obrazki w ramce zatytułowane przez dzieci morskimi opowieściami.

Katarzyna Król - Mucharska

28 lipca 2016

Czytaj więcej o: Konopnicka 4 - warsztaty z Paniami z Uniwersytetu 3 Wieku