Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Szaleństwo karnawałowe na Narutowicza

Przejdź do - Szaleństwo karnawałowe na Narutowicza

Ubiegły tydzień w świetlicy nr 4 upłynął na przygotowaniach do karnawałowego balu przebierańców. Przygotowaliśmy własne atrybuty potrzebne na balu: wachlarze i maski pasujące do strojów. W piątek wszyscy przyszli pięknie przebrani w stroje karnawałowe.

Sylwia Kałwak

10 lutego 2016

Czytaj więcej o: Szaleństwo karnawałowe na Narutowicza

Kulinarne ostatki

Przejdź do - Kulinarne ostatki

W ostatnim tygodniu Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4 spędziły czas wolny bardzo pracowicie. A to za sprawą udziału w zajęciach kulinarnych, na których zaproszona przez nas babcia jednej z dziewczynek uczyła robić dzieci faworki, które były tak pyszne, że aż rozpływały się w ustach i szybko zniknęły. Kolejnymi zajęciami była nauka robienia pizzy, na której dzieci uczyły się zagniatać ciasto i dobierać odpowiednie składniki. Natomiast 04 lutego wraz dziećmi z Klubu Wolontariusza i Pogotowia Lekcyjnego wzięliśmy udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez wolontariuszy z I LO. Na dzieci czekała moc atrakcji, konkursów oraz słodki poczęstunek.

Katarzyna Król-Mucharska

10 lutego 2016

Czytaj więcej o: Kulinarne ostatki

Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

Przejdź do - Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

W ramach realizacji zadań ogólnopolskiego programu „Filmoteki Szkolnej” zespół filmowy przy Pogotowiu Lekcyjnym organizuje projekcje filmów:

- 17 lutego 2016 r. godz. 12.00 – 14.00 „Cześć Tereska” – reż. Robert Gliński

- 22 lutego 2016 r. godz. 12.00 – 14.00 „Jestem zły” – reż. Grzegorz Pacek

Halina Kucharska

5 lutego 2016

Czytaj więcej o: Pogotowie Lekcyjne - filmowe ferie z „Filmoteką Szkolną”

Karnawał na Konopnickiej

Przejdź do - Karnawał na Konopnickiej

Miniony tydzień był bardzo pracowity w placówce wsparcia dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4. Dzieci oprócz odrabiania lekcji, wzięły udział w nauce gotowania spaghetti oraz zajęciach poświęconych tematyce karnawałowej. Robiliśmy różnego rodzaju maski i nakrycia głowy, aby na koniec wziąć udział w zabawie karnawałowej. Były konkursy, zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek

Katarzyna Król-Mucharska

5 lutego 2016

Czytaj więcej o: Karnawał na Konopnickiej

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Przejdź do - Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Styczeń to miesiąc, kiedy nauczyciele w szkołach wystawiają oceny semestralne, dzieci i młodzież mają więcej swobody, a co za tym idzie więcej odpoczynku od nauki. Pogotowie Lekcyjne wykorzystało ten czas znakomicie dostosowując się do warunków atmosferycznych i łącząc zabawę na świetlicy z ruchem na świeżym powietrzu. Nie zapomniano też o ciepłym posiłku, który przygotował w specjalnym stroju jeden z podopiecznych świetlicy uczący się w szkole jako technik żywienia i usług gastronomicznych - Arkadiusz Biegański.

Ilona Czubaj, Karolina Kubiak

2 lutego 2016

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dzień Dziadka w Pogotowiu Lekcyjnym i Bal Karnawałowy

Słodkie prezenty

Przejdź do - Słodkie prezenty

Miniony tydzień minął dzieciom z placówki wsparcia dziennego nr 1 z ul. Konopnickiej 4 bardzo pracowicie. Oprócz odrabiania lekcji dzieci cały wolny czas poświęcały na przygotowanie prezentów dla ukochanych babć i dziadków. Powstały urocze kartki z życzeniami, piękne serduszka z masy solnej czy słodkie maślane ciasteczka.

Katarzyna Król-Mucharska

2 lutego 2016

Czytaj więcej o: Słodkie prezenty

Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

Przejdź do - Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

W Klubie Młodziaka przy ulicy Konopnickiej dzieci powitały Panią Zimę. Maluchy wykonały wiele prac plastycznych o tematyce zimowej: śnieżynki z bibuły i papieru kolorowego, wycinankę przedstawiającą bałwanka, zimowy obrazek wykonany świeczką i farbami plakatowymi. Wielką radość sprawiło dzieciom rzucanie się gazetowymi śnieżkami oraz wykonanie bałwanka z białych torebek foliowych. Czas spędzony w Klubie upłynął przy wesołej zabawie i ciekawych zajęciach.

Małgorzata Trajdos

25 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Zimowe motywy w Klubie Młodziaka

Dzień Babci i Dziadka w DDPS

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka w DDPS

W dniu 21.01.2016 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku obchodzony był Dzień Babci i Dziadka. Specjalnie na tą okoliczność dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka dla naszych pensjonariuszy przygotowały niespodziankę, w formie repertuaru artystycznego. Przedstawiane przez uroczych przedszkolaków wiersze oraz piosenki budziły zachwyt i wzruszenie, które malowało się twarzach seniorów oraz zaproszonych gości.

Anna Kowalczyk

25 stycznia 2016

Czytaj więcej o: Dzień Babci i Dziadka w DDPS