Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła

Przejdź do - Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła

W piątkowy wieczór - 21 października 2016 r. w kinie „Pasja” odbyła się niezwykła projekcja. Zespół filmowy z Pogotowia Lekcyjnego (realizując projekt „Znajdź swoja orbitę”) przeniósł swoje zajęcia do kina i nikt tego nie żałował.

Halina Kucharska

25 października 2016

Czytaj więcej o: Kuba Rozpruwacz i londyńska mgła

Sobota z historią

Przejdź do - Sobota z historią

Dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe w sobotę 22 października wzięły udział w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum okazało się łączyć historię z nowoczesnością, być miejscem pamięci wykorzystującym współczesne środki prezentacji. Uczestnicy wycieczki mogli zatem poczuć klimat czasu wojny, atmosferę powstańczej Warszawy, poznać nie tylko militarne dzieje 63 dni walk, ale także życie codzienne ludności cywilnej. Po wizycie w muzeum uczestnicy wycieczki udali się na spacer po Starym Mieście. Wycieczkę zorganizowano w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz dzieci „Pomagajmy razem”.

Aleksandra Stanowska

25 października 2016

Czytaj więcej o: Sobota z historią

Wizyta dzieci w kinie

Przejdź do - Wizyta dzieci w kinie

W czwartkowe popołudnie 13 października br. 44 dzieci uczęszczających do placówek wsparcia dziennego tut. Ośrodka obejrzało w kinie film „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Okazuje się, że ukochane zwierzaki pozostawione same w domu prowadzą własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. Ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach.

Aleksandra Stanowska

25 października 2016

Czytaj więcej o: Wizyta dzieci w kinie

Organizacja I Radomszczańskiego Dnia Wolontariusza

Przejdź do - Organizacja I Radomszczańskiego Dnia Wolontariusza

 

W dniu 17 października w siedzibie Ośrodka odbyło się pierwsze spotkanie związane z przygotowaniem I Radomszczańskiego Dnia Wolontariusza. Uczestnikami spotkania byli przedstawiciele radomszczańskich szkół, organizacji, instytucji działających w obszarze wolontariatu. Głównym założeniem przedsięwzięcia jest organizacja w dniu 5 grudnia 2016 r. wspólnej, uroczystej Gali Wolontariatu, która odbędzie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku. Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Radomska Pan Jarosław Ferenc.

 

Iwona Broszkiewicz

19 października 2016

Czytaj więcej o: Organizacja I Radomszczańskiego Dnia Wolontariusza

Po śmierci Andrzeja Wajdy

Przejdź do - Po śmierci Andrzeja Wajdy

Zespół filmowy działający przy Pogotowiu Lekcyjnym zorganizował spotkanie, na którym mówiono o wielkim Polaku, wielkim artyście, światowej sławy reżyserze, laureacie Oskara za całokształt twórczości – Andrzeju Wajdzie. Wprowadzenie do biografii reżysera bardzo starannie przygotowała Iza, kilka osób wykonało gazetkę o twórcy, który poprzez film opowiadał światu o polskim losie. Młodzi ludzie wiele wiedzieli o artyście, ponieważ w rocznicę Powstania Warszawskiego obejrzeli film „Kanał”. Fragmenty dzieł artysty zainteresowały młodzież. W związku z tym postanowiono, że nie będą to ostatnie zajęcia, których tematem będzie twórczość Andrzeja Wajdy.

Halina Kucharska

19 października 2016

Czytaj więcej o: Po śmierci Andrzeja Wajdy

Dzień Seniora w DDPS

Przejdź do - Dzień Seniora w DDPS

W dniu 05.10.2016r. w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku zorganizowany został Dzień Seniora. Wśród zaproszonych gości byli: Zastępca Prezydenta Miasta Radomsko - Pani Małgorzata Kańska - Kipigroch, Sekretarz - Pan Jan Suwart, oraz Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku - Pani Beata Kotlicka. Nie zabrakło życzeń dla naszych drogich seniorów oraz słów uznania za ich chęć aktywnego działania w jesieni życia.

Anna Kowalczyk

14 października 2016

Czytaj więcej o: Dzień Seniora w DDPS

Ruszył Program Aktywizacja i Integracja

Przejdź do - Ruszył Program Aktywizacja i Integracja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku w ramach porozumienia zawartego z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomsku rozpoczął w dniu 03.10.2016r. realizację Programu Aktywizacja i Integracja. Spotkanie rozpoczął Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Pan Andrzej Barszcz oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Pan Łukasz Więcek, którzy przedstawili główne założenia i cele PAI.

 

Dagmara Waloch-Kozera

5 października 2016

Czytaj więcej o: Ruszył Program Aktywizacja i Integracja

Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi

Przejdź do - Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi

W dniu 20.09.2016r. w ramach projektu partnerskiego Ośrodka oraz Stowarzyszenia na rzecz dzieci „Pomagajmy Razem” odbyła się wycieczka dla dzieci uczęszczających do placówek wsparcia dziennego.

W teatrze PICCOLO w Łodzi dzieci obejrzały i aktywnie uczestniczyły w spektaklu pt. „Skarb Kapitana Haka” w reżyserii Anny Wdowiak i Włodzimierza Wdowiaka. Wraz z bohaterami dzieci wyruszyły w pełną tajemnic podróż statkiem, zwiedziły różne lądy i poznały zwyczaje ludzi na nich zamieszkujących. Przedstawienie odbywało się z aktywnym udziałem młodych widzów.

 

Aleksandra Stanowska

22 września 2016

Czytaj więcej o: Wtorek z Kapitanem Hakiem i dzikimi zwierzętami – wycieczka do Łodzi