Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Wigilijne Spotkanie Radomszczan

Przejdź do - Wigilijne Spotkanie Radomszczan

W tym roku wigilijne spotkanie radomszczan odbędzie się w dniu 18 grudnia 2016r. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15.00 w parku przy Placu 3 Maja 10, umilać ją będą „Jasełka” w roli przedszkolaków, występy uczestników warsztatów artystycznych Miejskiego Domu Kultury, kolędowanie w wykonaniu radomszczańskich zespołów wokalnych i Chóru Emerytów i Rencistów oraz występ zespołu „Pod presją” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Magdalena Kwiatkowska

9 grudnia 2016

Czytaj więcej o: Wigilijne Spotkanie Radomszczan

Zakończony Program Aktywizacja i Integracja

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku w ramach porozumienia zawartego z Powiatowym Urzędem Pracy w Radomsku dot. realizacji Programu Aktywizacja i Integracja zakończył w m-cu grudniu 2016r. jego realizację. W zajęciach uczestniczyło 10 osób, które jednocześnie wykonywały prace społecznie użyteczne na terenie miasta Radomska w wymiarze 40 godzin miesięcznie. Uczestnicy podczas specjalistycznego poradnictwa grupowego oraz zajęć warsztatowych zdobywali wiedzę w zakresie treningu umiejętności interpersonalnych, asertywności, pozytywnego myślenia o sobie, zarządzania sobą w czasie, radzenia sobie ze stresem oraz automotywacji.

Dagmara Waloch-Kozera

8 grudnia 2016

Czytaj więcej o: Zakończony Program Aktywizacja i Integracja

I Radomszczański Dzień Wolontariatu

Przejdź do - I Radomszczański Dzień Wolontariatu

"Najważniejsze dzieje się między ludźmi..."

Tym cytatem można określić niezwykłe wydarzenie, które odbyło się w dniu 5 grudnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, a była to uroczysta Gala z okazji obchodu I Radomszczańskiego Dnia Wolontariusza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomsko Pana Jarosława Ferenca. Uczestnikami Gali były radomszczańskie organizacje, instytucje, fundacje, stowarzyszenia, placówki oświatowe, które na co dzień prowadzą działalność wolontarystyczną w różnorodnych obszarach poprzez pracę z dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami niepełnosprawnymi po pracę ze zwierzętami, organizację zbiórek itp. Był to czas dzielenia się swoimi cennymi doświadczeniami oraz uhonorowania najaktywniejszych wolontariuszy, którzy z rąk Prezydenta otrzymali statuetki wraz z dyplomami.

Iwona Broszkiewicz

8 grudnia 2016

Czytaj więcej o: I Radomszczański Dzień Wolontariatu

Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych

Przejdź do - Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych

W związku z opóźnieniem w przekazaniu przez Urząd Wojewódzki w Łodzi, w miesiącu grudniu br. środków finansowych na zabezpieczenie wypłat świadczeń rodzinnych (zasiłki rodzinne wraz z dodatkami), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, iż nastąpi zmiana terminu wypłaty powyższych zasiłków. Zgodnie z uzyskaną informacją z Wydziału Finansowego UW w Łodzi, wypłata świadczeń nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków finansowych w dniu 15 grudnia 2016 roku. Świadczenia z funduszu alimentacyjnego będą wypłacone w terminie, zgodnie z harmonogramem wypłat.

Małgorzata Rzeźniczak

7 grudnia 2016

Czytaj więcej o: Komunikat dotyczący wypłaty świadczeń rodzinnych i alimentacyjnych

"Andrzejki" w DDPS

Przejdź do - "Andrzejki" w DDPS

W dniu 30.11.2016r. tradycyjnie w DDPS odbyło się spotkanie andrzejkowe, podobnie jak w ubiegłym roku miało ono charakter mocno integracyjny. Seniorzy z dzielnicy Kowalowiec uczestniczyli w organizacji imprezy oraz przygotowali domowe pączki. Podczas spotkania obecny był Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, Pan Andrzej Barszcz, który dokonał oficjalnego rozpoczęcia uroczystości i jako solenizant otrzymał życzenia imieninowe od wszystkich uczestników imprezy. Nie zabrakło również tradycyjnego przelewania wosku, wspólnych zabaw i tańców. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Anna Kowalczyk

6 grudnia 2016

Czytaj więcej o: "Andrzejki" w DDPS

Mikołajki 2016

Przejdź do - Mikołajki 2016

 

W dniu 4 grudnia 2016r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyło się spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem. W pierwszej części spotkania dzieci obejrzały spektakl "Cudowna podróż" Teatru Trip i wspólnie z bohaterami przedstawienia wyruszyły w podróż w poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Natomiast w drugiej części z pokazem iluzji wystąpił gość specjalny Pan Łukasz Podymski, który przeniósł uczestników uroczystości w świat czarów i magii zapraszając do wspólnej zabawy najmłodszych widzów. Pokaz był przygotowany w sposób zabawny i niesamowicie zaskakujący. Ogromna dawka humoru oraz niesamowite efekty magiczne sprawiły, że było to niezapomniane widowisko!!! Dodatkową atrakcją była fotobudka, gdzie najmłodsi robili sobie zdjęcia ze Św. Mikołajem.

Na zakończenie spotkania mikołajkowego „Śnieżynki” częstowały dzieci słodkościami.

Organizatorami uroczystości mikołajkowej byli: Miasto Radomsko, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Dom Kultury w Radomsku.

 

Magdalena Kwiatkowska

5 grudnia 2016

Czytaj więcej o: Mikołajki 2016

Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

Przejdź do - Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku rozpoczął cykl spotkań: „Uzależnienia jak rozpoznać, jak pokonać”. Zajęcia przeznaczone są dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy borykają się z problemem alkoholowym. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy dowiedzieli się jakie są pierwsze sygnały alarmujące o tym, że alkohol odgrywa najważniejszą rolę w życiu osoby uzależnionej.

Dagmara Waloch-Kozera

29 listopada 2016

Czytaj więcej o: Alkoholizm to jedyna choroba, która będzie Ci wmawiać, że nie jesteś chory...

Święta tuż, tuż...

Przejdź do - Święta tuż, tuż...

Już lada chwila zadzwonią dzwonki sań, na których przybędzie Święty Mikołaj. Dzieci z świetlic czym prędzej wzięły się ochoczo do pisania listów do „Starszego Pana ” w czerwonym kubraku z długą , siwą brodą. Teraz to one wyczarowują piękne obrazki ilustrujące pragnienia związane z wymarzonym prezentem pod choinkę. Mamy nadzieję, że Święty Mikołaj przygotował już ogromny worek, w którym zmieszczą się wyczekiwane prezenty.

28 listopada 2016

Czytaj więcej o: Święta tuż, tuż...