Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Artykuły

Zapraszamy do korzystania z programu "Rodzina +3"

Przejdź do - Zapraszamy do korzystania z programu "Rodzina +3"

Od stycznia 2018 roku w Urzędzie Miasta Radomska lub Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku można składać wnioski o wydanie Kart „DUŻA RODZINA” dla rodzin wielodzietnych. Nasze Miasto kontynuuje Program „Rodzina +3”, którego celem jest umożliwienie radomszczańskim rodzinom wielodzietnym korzystania z oferty zniżek, rabatów i promocji w instytucjach miejskich i firmach prywatnych. Przedsiębiorcy, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w programie, w ramach prowadzonej działalności udzielają uczestnikom programu wielu ulg i promocji. "Rodzina +3" to program skierowany do wielodzietnych rodzin, w tym do wielodzietnych rodzin zastępczych zameldowanych na pobyt stały lub czasowy powyżej 3 miesięcy i zamieszkałych w Radomsku.

Magdalena Kwiatkowska

3 stycznia 2018

Czytaj więcej o: Zapraszamy do korzystania z programu "Rodzina +3"

Grupa samopomocowa

Przejdź do - Grupa samopomocowa

W dniu 13.12.2017r. asystenci rodziny zorganizowali w ramach projektu „Grupa samopomocowa dla rodziców” zajęcia o tematyce Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnicy spotkania mieli możliwość przygotowania wraz z dziećmi stroiki świąteczne, świeczniki, ozdoby na choinkę. Dużą radość szczególnie dzieciom sprawiło przygotowywanie pierników, które najmłodsi własnoręcznie ozdabiali. W czasie spotkania uczestnicy wymieniali się między sobą przepisami świątecznymi, a także opowiadali o tradycjach i zwyczajach, które kultywują w swoich domach w czasie Świąt Bożego Narodzenia.

Karolina Kornacka

20 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Grupa samopomocowa

Wigilijne spotkanie DDPS w Radomsku

Przejdź do - Wigilijne spotkanie  DDPS w Radomsku

W związku ze zbliżającym się Świętem Bożego Narodzenia w dniu 15.12.2017 w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Radomsku odbyło się spotkanie wigilijne. Ks. Proboszcz Piotr Hernoga wraz z zaproszonymi gośćmi oraz pensjonariuszami odmówili wspólną modlitwę, wszyscy obecni połamali się wspólnie opłatkiem. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków, następnie było wspólne spożywanie posiłku z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Pensjonariusze DDPS obdarowali naszych gości własnoręcznie wykonanymi choinkami.

Monika Nowakowska

20 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Wigilijne spotkanie DDPS w Radomsku

Finał II akcji „List do Świętego Mikołaja”

Przejdź do - Finał II akcji „List do Świętego Mikołaja”

W dniu 17 grudnia 2017r. odbył się finał II edycji akcji „List do Świętego Mikołaja” pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Radomsko Jarosława Ferenca. Święty Mikołaj w tym dniu spełnił marzenia 272 młodych radomszczan. Wszystko to za sprawą anonimowych darczyńców z Warszawy, którzy odpowiadali na listy do Świętego Mikołaja napisane przez dzieci z Radomska, a przekazane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku.

Aleksandra Stanowska

18 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Finał II akcji „List do Świętego Mikołaja”

Wigilijne Spotkanie Radomszczan

Przejdź do - Wigilijne Spotkanie Radomszczan

W dniu 17 grudnia 2017r. na Placu 3 Maja odbyło się Wigilijne Spotkanie Radomszczan. Na mieszkańców naszego miasta czekało szereg atrakcji.

Aleksandra Stanowska

18 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Wigilijne Spotkanie Radomszczan

Podziękowania !!!

Przejdź do - Podziękowania !!!

Dyrekcja i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku składają wielkie podziękowania za zorganizowanie II edycji akcji „List do Świętego Mikołaja”.

Beata Kotlicka

18 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Podziękowania !!!

Zajęcia w ramach Grup Wsparcia

Przejdź do - Zajęcia w ramach Grup Wsparcia

W ramach Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, od dnia 27.11.2017r. rozpoczęły się zajęcia w ramach Grup Wsparcia.

Aneta Kowalczyk

12 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Zajęcia w ramach Grup Wsparcia

Język angielski dla Uczesniktów Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany"

Przejdź do - Język angielski dla Uczesniktów Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany"

 

W ramach Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, od dnia 01.12.2017r. rozpoczęły się zajęcia z języka angielskiego.

 

Aneta Kowalczyk

12 grudnia 2017

Czytaj więcej o: Język angielski dla Uczesniktów Projektu "KIS Radomsko - W kierunku zmiany"