Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
czwartek, 29 lutego 2024Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

MOPS w UE »

   POKL 2012

 

Górskie wrażenia

W dniach 14-16 grudnia 2012r. roku uczniowie szkół podstawowych wyjechali na wycieczkę integracyjną do Zakopanego organizowaną w ramach projektu POKL „Możemy więcej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjentami wyjazdu były dzieci uczestników Projektu realizowanego przez tut. Ośrodek w roku 2012 a wyjazd był dodatkowym działaniem projektowym w ramach wsparcia towarzyszącego. Celem wyjazdu była wspólna integracja oraz promocja alternatywnych, aktywnych form spędzania czasu wolnego.
 

Wigilijny nastrój

W poniedziałek, 17 grudnia 2012 roku odbyła się uroczysta wigilia realizowana w ramach projektu systemowego „Możemy więcej” PO KL 7.1.1. W światecznym spotkaniu uczestniczyli Beneficjenci projektu wraz ze swoimi rodzinami, władze Miasta Radomsko, Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku oraz pracownicy bezpośrednio współpracujący z uczestnikami. Uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor MOPS w Radomsku Pan Andrzej Barszcz. Podsumował on także realizację Projektu na ten rok, jak również złożył podziękowania wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrwać do końca i ukończyć realizację Projektu.
 

Kursy/szkolenia

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, informuje, iż w wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego rozpoczęliśmy realizację kursów oraz szkoleń dla uczestników Projektu edycji 2012. Rozpoczęliśmy szkolenia z zakresu: magazyniera, bukieciarza, operatora wózka jezdniowego, kucharza, sekretarki, opiekuna domowego, sprzedawcy jak również kasjera handlowego. Kursy oraz szkolenia będą realizowane do końca trwania Projektu. Każdy uczestnik Projektu będzie uczestniczył przynajmniej w jednym kursie/szkoleniu.
 

Notka- warsztaty psychologiczne - grupowe

Dnia 20 sierpnia 2012r. ruszyły warsztaty psychologiczne-grupowe w ramach projektu systemowego „Możemy więcej”. Warsztaty będą organizowane w każdym miesiącu trwania Projektu do grudnia 2013r. Grupowe spotkania mają na celu wzmocnienie kompetencji społecznych uczestników projektu oraz zbudowanie zaufania wobec grupy. Tematyka warsztatów dotyczy m.in. zagadnień z zakresu komunikacji, integracji oraz negocjacji. Rozwiązywania sytuacji konfliktowych oraz rozwoju umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych.
 

Piknik integracyjny

W dniu 07 sierpnia 2012 roku w Radomsku odbył się piknik integracyjny przygotowany dla uczestników projektu systemowego pn. „Możemy więcej” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Unii Europejskiej. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku. W pikniku brali udział uczestnicy Projektu - podopieczni Ośrodka wraz z rodzinami, władze Miasta Radomska oraz pracownicy OPS-u pracujący przy Projekcie. W imprezie wzięło udział łącznie ok. 200 osób. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatora dużym powodzeniem cieszyły się gry i zabawy realizowane w ramach bloku sportowo-rekreacyjnego, podczas którego rozegrano wiele ciekawych zabaw oraz konkurencji m.in. zabawa z chustą animacyjną, przeciąganie liny, zabawa w tunel oraz konkursy na skakance.
 

Zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego

W okresie od 18 czerwca do 04 lipca 2012r. uczestnicy projektu ,, Możemy więcej ’’ brali udział w zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Celem zajęć grupowych było objęcie uczestników specjalistycznym doradztwem w formie warsztatów grupowych. Zajęcia z doradcą zawodowym miały na celu przeprowadzenie diagnozy potrzeb oraz predyspozycji uczestników dotyczącej dalszej edukacji celem podniesienia kompetencji zawodowych.
 

Rekrutacja do edycji 2012

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomski informuje, iż rozpoczął realizację projektu systemowego „Możemy więcej” w ramach Poddziałania 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy społecznej Działania 7.1 Rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji Priorytetu VII Promocja integracji społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w roku 2012. Jeżeli jesteś osobą: • bezrobotną lub nieaktywną zawodowo, • w wieku od 15 do 64 lat, • poszukującą pracy, • nie pozostającą w zatrudnieniu, • chcesz poprawić swoją sytuację na rynku pracy, nauczyć się czegoś nowego, zmienić lub podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy też społeczne, przyjdź do nas i umów się na spotkanie z pracownikiem socjalnym wypełnij dokumenty rekrutacyjne i weź udział w bezpłatnych szkoleniach i kursach
 

Informacje o edycji 2012

Projekt organizowany jest już po raz czwarty. W tegorocznym przedsięwzięciu weźmie udział 121 osób, które objęte zostaną działaniami mającymi na celu aktywizację zawodową, edukacyjną, zdrowotną oraz społeczną. W ramach projektu organizowane będą m.in.: treningi umiejętności społecznych, warsztaty z doradcą zawodowym, szkolenia i kursy zawodowe, porady prawne itd. Będzie można również skorzystać z vouchera oraz wykorzystać go na samodzielny zakup usług np. wizyta u fryzjera czy kosmetyczki. Nie zabraknie także tzw. aktywizacji edukacyjnej, która zapewni np. uzupełnienie wykształcenia na poziomie licealnym i policealnym - jeśli będzie taka potrzeba. Przewidujemy również realizację wielu działań o charakterze środowiskowym, czyli wyjazdy imprezy w plenerze uczestników Projektu.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2012-03-02 10:49:11, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2012-03-12 12:46:59 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski