Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
czwartek, 29 lutego 2024Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Zmiana harmonogramu wypłat

2015-10-15 14:33
Zgodnie z Zarządzeniem nr 29/2015 Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku od 01-10-2015 zmianie uległ harmonogram wypłat świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
 

Portret filmowego bohatera bajkowego

2015-10-08 11:54
Zapraszamy do udziału w konkursie rysunkowym z nagrodami pn. "Portret filmowego bohatera bajkowego". Szczegóły na załączonym plakacie.
 

Zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym

2015-10-07 15:21
Stowarzyszenie na rzecz dzieci „Pomagajmy Razem” wraz z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku zaprasza do udziału w KONKURSIE PLASTYCZNYM pod nazwą: „Moja mała ojczyzna”. Celem konkursu jest promowanie „małych ojczyzn” tj. dzielnic, w których zamieszkują uczestnicy poprzez przedstawienie najważniejszych miejsc w ich najbliższym otoczeniu bądź tego jak chcieliby, aby miejsce ich zamieszkania wyglądało.
 

Okrągły jubileusz

2015-10-07 10:49
Dzień 06.10.2015r. był dla pensjonariuszy DDPS Radomsko, dniem niezwykle wyjątkowym i szczególnym. Nasza podopieczna, Pani Teresa obchodziła swoje „okrągłe” 80 - te urodziny. Były kwiaty, prezenty, serdeczne życzenia. Zaproszeni goście, kadra i pensjonariusze DDPS zaśpiewali solenizantce tradycyjne „STO LAT”. Należy nadmienić, iż nasza Pani Teresa jest osobą pogodną, życzliwą, wzbudza wiele sympatii, ma bardzo dobre relacje zarówno z pozostałymi podopiecznym jak również z personelem DDDS. Dziękujemy raz jeszcze za ten wyjątkowy dzień, a Pani Teresie życzymy wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i wsparcia na co dzień.
 

Uczestnicy ŚDS w Warszawie

2015-10-06 13:59
Nasi uczestnicy wspólnie z rodzicami oraz terapeutami w dniu 24.09.2015r. wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Wyjazd zorganizowany byl w ramach projektu „Ocalić od zapomnienia” realizowanego przez nasz ośrodek. Głównym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz Rynku Starego Miasta. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zachwyceni pięknem zabytków Warszawy. Z uwaga słuchaliśmy słów przewodnika poznając historie stolicy. Wycieczka była wspaniała lekcja historii dla naszych uczestników, jak również doskonalą możliwością integracji.
 

Wieści ze Strażackiej

2015-10-06 13:53
W minionym tygodniu najmłodsi z placówki na ul. Strażackiej rozwijali swoje umiejętności poznawcze poprzez multimedialne gry edukacyjne. Ćwiczono poprawną wymowę, alfabet, ale także głowiono się nad układankami oraz powtarzano kolory przy malowankach. Oprócz tego wszyscy wychowankowie regularnie kształtowali swoje talenty podczas zajęć plastycznych, gdzie farbami starali się odwzorować jesienne barwy. Z kolei ci, którzy systematycznie szkicują próbowali swoich sił w tworzeniu postaci z mang, które miały wyrażać intensywne emocje.
 

Chłopaki nie płaczą

2015-10-06 13:47
Chłopaki nie płaczą... pod takimi słowami rozpoczął się 30 września Dzień Chłopaka w Klubie Wolontariusza. Dla swoich świetlicowych kolegów dziewczyny z Klubu Wolontariusza przygotowały wiele atrakcji. Aby dostać szarfę Super Chłopaka trzeba było przejść test na odwagę - którym było zjedzenie kawałka cytryny, przebiec na jednej nodze wyznaczony odcinek, opowiedzieć śmieszny dowcip, a także spróbować wygrać Tańczące Krzesła. Wiele frajdy i zabawy przyniosło jednak zjedzenie jabłka bez pomocy rąk trzymanego na sznurku przez dziewczyny - tu rywalizacja chłopców była zacięta ;) Po wielu atrakcjach dla wszystkich czekał słodki poczęstunek ;)
 

Dzieci witają jesień

2015-10-06 13:40
Miniony tydzień w Klubie młodziaka dotyczył tematyki jesiennej. Dzieci brały udział w wielu ciekawych zajęciach. Wykonały wiele prac plastycznych różnorodnymi technikami. Wyklejały jesienny bukiet plasteliną, a także metodą odbijania listków farbą na kartce. Wykleiły bibułą drzewko jesienne, wykonały także trójwymiarowe drzewko z rolek po papierze toaletowym oraz z papierowych talerzyków i bibuły. Układaliśmy jesienne puzzle, śpiewaliśmy piosenki. Maluchy tańczyły z jesiennymi listkami, a papierowe listki wykorzystaliśmy w zajęciach logopedycznych. Zajęcia sprawiły maluchom wiele radości i wprowadziły wszystkich w jesienny nastrój.
 

Wybuchowo na Narutowicza

2015-10-06 13:31
We wtorek 29.09.2015r. dzieci ze świetlicy nr. 4 zbudowały własnoręcznie wulkan. Najpierw wyrobiły masę solną, a następnie obkleiły nią słoik i nadały mu odpowiedni kształt. Kiedy wulkan się wysuszył dzieci wsypały do niego barwnik, następnie sodę i zalały to wszystko octem. Reakcja była natychmiastowa. Oczom dzieci ukazała się wypływająca „lawa z krateru”. Ten eksperyment wzbudził ogromne zainteresowanie również wśród rodziców, którym dzieci z wielkimi emocjami opowiadały co robiły i pokazywały wulkan już po wybuchu.
 

Jesienne klimaty

2015-10-06 13:23
Korzystając z pięknej wrześniowej pogody dzieci ze świetlicy nr 1 z ul. Konopnickiej 4 wybrały się do parku, aby pozbierać liście, kasztany i żołędzie, które wykorzystały później do prac plastycznych i dekoracji świetlicy. Robiliśmy jeżyki wykorzystując dary jesieni, jesienne drzewa, okienne witraże oraz wyjątkową dekorację okna. Z przyniesionych z domu dyń i uzbieranych kasztanów i liści stworzyliśmy wyjątkowy klimat na naszej świetlicy. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabawy na placu zabaw :)
 
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 109 Następna »
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski