Skip Navigation


 
     wyszukiwarka
 
 
sobota, 15 grudnia 2018Znajdź nas na facebook


Organizowanie Społeczności Lokalnej


Karta Dużej Rodziny


Rodzina +4


Mamo, Tato - bycie z Tobą daje moc!
Filmoteka Szkolna


Standardy w Pomocy


Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku


Sprawdź umowę

Pomagam Tobie by pomóc sobie

Biuletyn Informacji Publicznej MOPS w Radomsku

 

   Aktualności

 

 

 STYPENDIA SZKOLNE - komunikat

Rewitalizacja

 

Podrecznikowa adopcja
 

 

Harmonogram wypłaty świadczeń

 

Razem

 

 


Dzień chłopaka w Pogotowiu Lekcyjnym

2015-10-06 12:46
Pomimo wielu obowiązków szkolnych i wysiłku jakie dzieci wkładają w odrabianie pracy domowej, Pogotowie Lekcyjne znalazło czas na przygotowanie Dnia Chłopaka. Uroczystą imprezę rozpoczęło głośno wyśpiewane sto lat przez dziewczęta, które specjalnie na tę okazję pomalowały sobie twarze i ubrały własnoręcznie przygotowane muchy. Następnie odbył się krótki quiz z wiedzy ogólnej o świecie. Ten kto miał największą liczbę punktów zwyciężył i otrzymał drobny upominek. Na koniec nastąpiło wręczenie prezentów w postaci cukiereczków z życzeniami na przyszłość. Była to największa atrakcja, ponieważ żaden z chłopców do końca nie wiedział jakie życzenia otrzyma. Na ich twarzach widać było lekkie zdziwienie, ale i wielką radość.
 

Wizyta w Sochaczewie

2015-10-02 15:20
W dniu 01 października pensjonariusze DDPS Radomsko gościli w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie, w ramach spotkania integracyjnego z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Zaproszonych gości bardzo serdecznie powitała dyrektor domu, Pani Teresa Michałowska. Przewidziany w programie „Mikrofon dla Wszystkich”, pozwolił grupom Seniorów zaprezentowanie swojego dorobku artystycznego. Po spożyciu gorącego posiłku i słodkiego deseru, rozpoczęła się zabawa taneczna a Seniorzy z ochotą udowadniali że są w doskonałej kondycji fizycznej.
 

Zmiana kryteriów

2015-09-30 14:14
Z dniem 01 października 2015 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 lipca 2015 roku, w sprawie zweryfikowanych kryteriów dochodowych oraz kwot świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej. Zmianie ulegają tabele odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze w gospodarstwie jednoosobowym i w rodzinie oraz specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Szczegóły w zakładce "Jak załatwić sprawę".
 

Magia kolorów na Narutowicza

2015-09-28 14:54
W ubiegły piątek 25.09.2015 na Świetlicy nr 4 odbył się piknik „Magia kolorów” z gościnnym udziałem Świetlicy nr 2 z ul. Kościuszki.
 

Poszukiwanie oznak jesieni

2015-09-28 13:42
25 września podopieczni z placówki na Strażackiej wybrali się na wycieczkę do lasu, której towarzyszyło hasło ‘Poszukiwanie oznak jesieni’. Z wcześniej upieczonymi bułeczkami jako prowiantem wszyscy ruszyli w drogę i natychmiast zaczęli poszukiwania oryginalnych okazów liści oraz szyszek, choć i zdarzali się szczęśliwcy, którzy znaleźli ukryte w mchu grzyby. Wszystkie znalezione skarby zostały zaniesione na świetlicę i z pewnością posłużą do stworzenia jesiennego klimatu wewnątrz placówki.
 

Poranek artystyczny w MDK

2015-09-28 13:37
Ostatnie dwa tygodnie wakacji członkowie kół – teatralnego i filmowego spędzili na wspaniałych warsztatach artystycznych w MDK. 20 września 2015 r. miało miejsce podsumowanie projektu pn. „Historia jednej fotografii”. Na podsumowanie złożyły się dokonania uczestników warsztatów – wystawa prac plastycznych, reportaż, kolaż i film. Dzieci i ich rodzice mogli zapoznać się z efektami prac wykonanych przez uczestników w czasie trwania projektu. Zaprezentowany film pokazał zdolności młodych adeptów sztuki dziennikarskiej, fotografików i filmowców.
 

Zdrowo i kolorowo

2015-09-28 12:31
18 września był na ulicy Konopnickiej dniem wesołej zabawy. To wszystko z okazji dnia otwartego w Klubie młodziaka oraz w świetlicy nr 1. Dzień otwarty przebiegał pod hasłem „Zdrowo, kolorowo, cyrkowo”. Była to świetna okazja, by dzieci i rodzice mogli zapoznać się z ofertą, jaką oferuje placówka, obejrzeć pomieszczenia klubu oraz świetlicy, porozmawiać z wychowawcami, zintegrować się z grupą, a przede wszystkim świetnie się bawić. Na wszystkich przybyłych czekały zajęcia plastyczne, na których można było wykonać maski klauna i kolorowe krawaty, mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu, takich jak: rzucanie piłką do celu, kolorowe kręgle, trampolina, zabawa z hula-hopem. Najwięcej radości sprawiła dzieciom zabawa z klaunem i robienie baniek XXL
 

Historia pewnego kina

2015-09-28 11:09
19 września 2015 r. grupa miłośników kina z Pogotowia Lekcyjnego wzięła udział w bardzo ciekawym spotkaniu, które odbyło się w MDK w ramach DKF- u. O utraconym kinie mówił p. Kamil Rutkowski z Muzeum Regionalnego w Radomsku. „Utracone dziedzictwo” to hasło tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa – podczas których wrócić można do przypomnienia ważnych wydarzeń.
 

Legenda o Szewczyku Dratewce odkryta na nowo…

2015-09-28 10:44
13 września 2015 r. dzieci z teatru „Magiczna 6” i zespołu filmowego z Pogotowia Lekcyjnego spędziły niedzielne przedpołudnie z kukiełkami i aktorami fantastycznego teatru z Łodzi. Popularna legenda o Szewczyku Dratewce wzbudziła wielkie emocje, ponieważ kontakt młodych widzów z bohaterami sztuki był niemalże bezpośredni. Przedstawieniu towarzyszyła wspaniała muzyka, przy której dzieci bawiły się i śpiewały.
 

Ruszyła II edycja programu WOLONTARIAT PRACOWNICZY PGE „POMAGAMY”

2015-09-25 13:40
Już po raz drugi wolontariusze - pracownicy PGE GiEK Oddział KWB Bełchatów: Andrzej Broszkiewicz, Mariusz Rek oraz Krzysztof Modliński podjęli inicjatywę stworzenia projektu na rzecz dzieci – uczestników placówek wsparcia dziennego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Kilka spotkań z pracownikami Ośrodka pozwoliło na opracowanie założeń projektu, którego realizacja dotyczy świetlicy nr 3 przy ul. Brzeźnickiej 149 w Radomsku.
 
 

| historia zmian | pokaż |

strona główna drukuj
Data powstania: 2010-10-11 15:05:21, Dodał: Maciej Krzyszkowski
Ostatnia modyfikacja: 2015-10-20 11:59:37 , Zmienił: Maciej Krzyszkowski